Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Łysienie plackowate

leczenie łysienia plackowatego w Nowym Sączu

Łysienie plackowate - przyczyny

Łysienie plackowate to choroba o podłożu immunologicznym. Objawia się za pomocą widocznych “placków” wyłysienia na skórze głowy. Leczenie tego typu problemu należy do trudnych, ale można liczyć na widoczną poprawę stanu skóry głowy i odrost włosów. 

Występuje zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

Do najczęściej pojawiających się przyczyn łysienia plackowatego należą:

  • czynniki psychosomatyczne - silny, długotrwający stres, przeżycia. Osoby cierpiące na łysienie plackowate przed pierwszym epizodem związanym z chorobą, miały do czynienia z traumatycznymi przeżyciami, które doprowadziły do wypadania włosów np. śmierć bliskiej osoby, utrata pracy itp. Stąd też często zaleca się konsultację psychologiczną oprócz tej dermatologicznej.
  • czynniki genetyczne;
  • czynniki autoimmunologiczne - współistnienie z chorobami, jak np. Hashimoto, zapaleniem stawów czy bielactwem.
  • czynniki immunologiczne - wypadanie spowodowane jest reakcją immunologiczną, prowadzącą do wywołania stanu zapalnego wokół mieszka włosowego.

Łysienie plackowate - objawy

W przypadku objawów łysienia plackowatego traci się ogniskowo włosy w obrębie skóry głowy. Na obrzeżach ognisk są widoczne krótkie fragmenty łodygi włosa. Tempo rozwoju zależy od indywidualnej osoby. Większość Pacjentów zmaga się z nawrotami tej choroby. Nie towarzyszą temu inne dolegliwości (zazwyczaj). Jednak mimo wszystko dyskomfort temu towarzyszący ma odzwierciedlenie na życie codzienne i funkcjonowanie w społeczeństwie. Poprzez to prowadzić do obniżenia samooceny, a nawet depresji.

Łysienie plackowate - leczenie

Im wcześniej zastosuje się odpowiednią kurację, tym większa istnieje szansa na odrost włosa i zmniejszenie nawrotów wypadania. 

Do najbardziej korzystnych należą np. zabieg laserem excimerowym, zabieg mezoterapii (stosuje się tu koktajle odżywcze), zabieg karboksyterapii - poprawia on ukrwienie skóry głowy i odbudowuje włosy. Przeszczepianie włosów również ma na celu, dać efekt długotrwały, naturalny i skutecznie zregenerować i pobudzić mieszki włosowe. Łysina zostaje usunięta, a zregenerowane włosy są gęstsze i odżywione. 

Często zadawane pytania
Łysienie plackowate dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Czasem zdarza się, iż występuje u dzieci.
Problem łysienia plackowatego należy skonsultować z lekarzem. Kolejno specjalista zleca test pociągania, badania krwi.
Łysienie plackowate jest widoczne w postaci tzw. łysego placka. Włosy wypadają wówczas w określonym miejscu, a wyłysienie przypomina kształtem monetę.
Rekomendowane zabiegi

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down