Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Bryczesy na udach

usuwaniie bryczesów na udach w Nowym Sączu

Bryczesy na udach - przyczyny

Bryczesy, czyli inaczej tłuszcz na udach. Nazwa pochodzi od modelu spodni noszonych przez osoby jeżdżące konno. Problem dotyka przede wszystkim kobiety. 

Do przyczyn powstawania bryczesów należą:

  • nadwaga i otyłość;
  • nadmierne nagromadzenie się tkanki tłuszczowej w okolicach ud;
  • obrzęk lipidowy lub limfatyczny.

Bryczesy na udach - objawy 

Występują również z cellulitem - bryczesy. Jest to nic innego jak tłuszcz nagromadzony po zewnętrznej stronie ud. W wielu wypadkach spadek wagi nie spowoduje, iż bryczesy znikną. Dla wielu kobiet tłuszcz na udach jest przyczyną kompleksów i niekorzystnego postrzegania swojego ciała i jego sylwetki. Bryczesy są typowe także dla kobiet o kształcie figury typu “gruszka”.

By zniwelować problem powinno się zasięgnąć porady dietetyka czy również lekarza medycyny estetycznej. 

Bryczesy na udach - leczenie 

Aby skutecznie zredukować widoczność bryczesów początkowo można zastosować dietę redukującą i ćwiczenia fizyczne. Szczególnie polecane są ćwiczenia na spalanie tłuszczu z ud. Należą do nich np. unoszenia nóg bokiem w pozycji leżącej, wypychanie nóg w podporze czy przysiady przy szerokim rozstawieniu stóp. Gdy jednak tego typu metody zawiodą, można skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej.

Zabiegi medycyny estetycznej niwelujące bryczesy:

  • liposukcja laserowa lub ultradźwiękowa - odsysanie tłuszczu. Metoda ma na celu oddzielenie złogów tłuszczu od tkanek okalających bez naruszania nerwów, naczyń krwionośnych i tkanek łącznych.
  • lipoliza iniekcyjna - świetnie modeluje sylwetkę i pozwala na pozbycie się nadmiaru tłuszczu z ud. Dzięki niej uzyskuje się oczekiwane efekty bezpiecznie i w sposób kontrolowany.
  • Endermologia LPG Alliance
  • HIFU

Wszystkie terapie usunięcia bryczesów powinny być konsultowane ze specjalistami z zakresu medycyny estetycznej, by efekt był oczekiwany, a Pacjentka w pełni usatysfakcjonowana z pozbycia się nadmiaru tłuszczu z ud. 

Często zadawane pytania
Bryczesy na udach to nadmierne nagromadzenie się tkanki tłuszczowej na zewnętrznej stronie ud. Powstają wówczas nieestetyczne wałeczki, które prowadzą do zaburzeń proporcji sylwetki.
Przede wszystkim by zniwelować bryczesy na udach powinno się na początek rozpocząć od ćwiczeń cardio (np. jazdy na rowerze), następnie można wykonać przysiady sumo, klasyczne lub z podciąganiem nóg. Kolejno można wypróbować przyciąganie kolan do klatki piersiowej na leżąco.
Nadmierne nagromadzenie się tłuszczu na udach, biodrach i pośladkach może oznaczać zaburzenia hormonalne zw. z wysokim stężeniem estrogenów, a niskim progesteronem. Nieodpowiednia dieta i brak ruchu również sprzyjają odkładaniu się tkanki tłuszczowej.

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down