Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Broda brukowana

cena zabiegu na brukowaną brodę Nowy Sącz

Broda brukowana - przyczyny

Brukowana broda należy do zmian skórnych, który dotyka wielu osób. Może ona doprowadzać do dyskomfortu, ponieważ defekt ten przypomina pomarszczoną skórkę owocu pomarańczy. Jednak można go skutecznie korygować. 

Do najczęściej występujących przyczyn brody brukowanej należą:

  • wzmożona praca mięśni twarzy - szczególnie mięśnia bródkowego;
  • brak odpowiedniego nawilżenia skóry i przez to utrata jej jędrności.

Niestety nie można trwale usunąć tego defektu estetycznego, ale istnieją sposoby na jego długotrwałe wygładzenie. 

Broda brukowana - objawy

Czasem może zdarzyć się tak, że niektóre mięśnie twarzy są bardziej aktywne, a niektóre mniej. Skutkuje to widocznymi zmianami skórnymi. Jest tak i w przypadku brody brukowanej. Gdy pojawiają się w brodzie charakterystyczne zagniecenia, które zanikają, gdy przestajemy mówić, powinno się baczniej obserwować twarz. Niezbędna może być też pomoc i konsultacja ze specjalistą. 

Na szczęście nowoczesna medycyna estetyczna pozwala na szybki i efektywny sposób poradzenia sobie z nieestetycznym defektem, by czuć się pewniejszym siebie i nie odwracać od siebie uwagi rozmówców. 

Broda brukowana - leczenie 

Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają na skuteczne przeciwdziałanie marszczeniom na brodzie. Każdy przypadek jest indywidualny i tak istotne jest skonsultowanie się ze specjalistą wykonującym procedurę. 

By zniwelować brukowaną brodę najczęściej wykorzystuje się:

  • zabieg wolumetrii z kwasem hialuronowym - polega na przywróceniu twarzy jej naturalnego kształtu i rysów oraz wygładza wybrany obszar. Procedura ta powstrzymuje aktywność mięśnia bródkowego i namnażanie się zmarszczek. 
  • neurotoksyna botulinowa - wprowadzany jest wówczas preparat pod tkankę skórną, by napiął wybrany obszar i przywrócił jego gładkość. 

Na całkowitą eliminację nie można liczyć, jednak poddanie się zabiegom medycyny estetycznej pozwala na ograniczenie, rozwijania się problemu. 

Warto też pielęgnować obszar brody poprzez stosowanie kremów nawilżających. Należy unikać przyjmowania używek (alkoholu, tytoniu itp.). Można też z powodzeniem poddawać się masażom.

Często zadawane pytania
Broda brukowana to inaczej charakterystyczne wgniecenia, które ujawniają się na czubku brody. Często porównywana jest do skórki owocu pomarańczy.
Proces powstawania brody brukowanej jest naturalny i wynika z pracy mięśni. Mięsień podbródkowy oraz procesy związane ze starzeniem skóry sprawiają, że wgniecenia na brodzie są mocniej widoczne.
Aby przeciwdziałać brodzie brukowanej powinno się stosować kremy nawilżające, ograniczyć przyjmowanie używek. Można też skorzystać z masażu.
Rekomendowane zabiegi

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down