Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Bielactwo

leczenie bielactwa w Nowym Sączu

Bielactwo - przyczyny

Albinizm to choroba, która wynika z braku melaniny w skórze. Pigment ten odpowiada za barwę ciała. Z bielactwem mamy do czynienia, gdy w skórze zaczyna brakować komórek barwnikowych. Rozróżnia się bielactwo wrodzone oraz nabyte.

Do przyczyn występowania bielactwa należą:

  • uwarunkowania genetyczne;
  • zwiększona aktywność układu nerwowego - przez to dochodzi do uszkodzeń komórek barwnikowych skóry;
  • wrodzone zaburzenia komórek barwnikowych - melanocytów;
  • nasilone doznania stresowe i psychiczne;
  • występowanie równolegle innych chorób autoimmunologicznych tj.: cukrzycy, choroby Hashimoto itp.

Bielactwo - objawy 

Albinizm przejawia się poprzez występowanie w różnych miejscach na ciele plamami o kolorze od jasnego po kredowobiałe. Plamy są odgraniczone od zdrowej skóry i dobrze zauważalne. Wielkość takich zmian skórnych może przybierać rozmiary od kilku milimetrów do kilku centymetrów, a ich kształt ma formę owalną lub okrągłą. Plamy pojawiają się szczególnie na twarzy, dłoniach i kończynach, czyli tam, gdzie skóra jest najbardziej podatna na działanie słońca. 

Bielactwo - leczenie 

Przy leczeniu bielactwa przede wszystkim należy umówić się na wizytę do dermatologa. Podstawowe jest leczenie farmakologiczne miejscowe i ogólnoustrojowe.

Poza tego typu metodami stosuje się także serię zabiegów laserem oraz ledoterapię.

Lampy LED - pobudzają aktywne komórki skóry do produkcji kolagenu i elastyny. Struktury skórne odbudowują się i zwiększa się podział komórkowy. Przez to skóra regeneruje się, a tym samym polepsza się ukrwienie. 

Intensyfikacja procesów regeneracji i zwiększenie stymulacji w podziale komórkowym powoduje nie tylko wzrost komórek nabłonkowych, ale i barwnikowych. 

Skutkiem tego jest zwiększenie się produkcji melaniny i dopigmentowanie skóry.  

Ledoterapia należy do metod leczenia bielactwa, która jest w pełni bezpieczna, bezbolesna i nie doprowadza do powikłań po wykonanym zabiegu.

Jednak właściwa diagnoza jest wskazana przed rozpoczęciem leczenia. Ma to na celu przede wszystkim dobro Pacjenta i jego komfort. 

Często zadawane pytania
Bielactwo nabyte należy do chorób autoimmunologicznych. W jej wyniku dochodzi do niszczenia własnych komórek i zahamowania produkcji barwnika - melaniny. Zazwyczaj schorzenie rozwija się przed 20. rokiem życia.
By właściwie zdiagnozować bielactwo nie jest konieczne wykonywanie badań, ponieważ objawy są widoczne gołym okiem. Na skórze chorego pojawiają się charakterystyczne plamy odznaczające się na tle zdrowej skóry.
Osoby zmagające się z bielactwem powinny uważać na opalanie się, ponieważ skóra z odbarwieniami jest szczególnie narażona na wpływ promieniowania UV.
Rekomendowane zabiegi

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down