Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Po jakim czasie widać efekty po laserze CO2?

Laser CO2 to laser frakcyjny. Wykorzystuje on zaawansowaną technologię, która znajduje zastosowanie zarówno w dermatologii, jak i medycynie estetycznej. Jej głównym założeniem jest działanie odmładzające i wygładzające niektóre defekty estetyczne. Stosuje się ją na twarz i ciało. Jak przebiega zabieg z zastosowaniem lasera frakcyjnego? Jakich efektów można się po nim spodziewać? Kiedy będą one zauważalne?

Na czym polega zabieg, w którym korzysta się z lasera CO2?

Omawiana procedura wchodząca w zakres medycyny estetycznej opiera się na emitowaniu wiązki lasera w postaci impulsów, czyli frakcji. Światło lasera oddziałuje wyłącznie na precyzyjnie określony obszar skóry. Wykonuje niewielkie, mikroskopowe otwory w skórze — w odpowiednich odstępach i o właściwej, wcześniej ustalonej głębokości. W ten sposób skóra zaczyna być stymulowana i pobudzana do wzmożonej regeneracji i odnowy. Zaczyna stopniowo budować nowe włókna kolagenowe i elastynowe, aby z ich pomocą naprawić powstałe wcześniej kontrolowane uszkodzenia. Taką formę naświetlania stosuje się nie tylko na twarzy, ale także na dekolcie, szyi, dłoniach, plecach, czy na brzuchu. W wyniku naświetlania dochodzi do miejscowego odparowania tkanki martwiczej.

Cała procedura może zająć kilka minut. Wszystko zależy od tego, jak duży obszar skóry ma być poddawany oddziaływaniu lasera. Po zabiegu mogą pojawić się lokalne obrzęki i zaczerwienienie.

Omawiany zabieg stosowany jest w przypadku:

  • przebarwień i zmian pigmentowych,
  • rozstępów,
  • wiotkiej, słabo zagęszczonej skóry,
  • zmarszczek,
  • blizn,
  • zmian potrądzikowych.

W trakcie zabiegu może pojawić się odczuwalny dyskomfort. Zazwyczaj jednak delikatne znieczulenie miejscowe w postaci maści okazuje się wystarczające.

Jakie są efekty po zastosowaniu lasera frakcyjnego?

Efekty zabiegu są zależne od tego, jak bardzo zaawansowane są defekty estetyczne, z którymi zmaga się pacjent. Duży wpływ na rezultaty ma także kondycja zdrowotna, jak i również możliwości samego organizmu do szybkiej regeneracji.

Pierwszym z efektów może być poprawa wyglądu skóry twarzy, w tym wygładzenie drobnych zmarszczek, czy rozjaśnienie przebarwień. Dzięki temu cera wygląda młodziej i promienniej. Jest ponadto lepiej napięta, zwiększa się jej elastyczność i ujędrnienie, co także wpływa pośrednio na owal twarzy.

Taki zabieg może również pomóc w złagodzeniu wyraźnych rozstępów na skórze przez jej ujędrnienie i produkcję nowych włókien kolagenowych. Zarówno stymulacja tego procesu, jak i przebudowa kolagenu wpływa pozytywnie na strukturę skóry.

Kiedy widoczne są rezultaty zastosowania lasera?

Najczęściej pierwsze efekty widoczne są w momencie, gdy zniknie obrzęk i zaczerwienienie skóry. W tym momencie już zachodzą pierwsze etapy regeneracji i naprawy skóry, które powodują jej lepsze uelastycznienie i zagęszczenie. Przeważnie zajmuje to około siedmiu dni.

Owszem, można zauważyć pierwsze etapy regeneracji już następnego dnia po wykonaniu całej procedury, ale mają one związek głównie z łuszczeniem się naskórka.

Wstępna przebudowa kolagenu w skórze i procesy regeneracyjne mogą trwać około czterech tygodni. Pełen proces regeneracyjny zachodzi jednak znacznie wolniej i może zająć nawet sześć miesięcy. W dużej mierze jest to zależne od organizmu pacjenta, jego wieku, stanu zdrowia, problemów, z którymi zgłasza się do kliniki.

Oczekiwanie na finalne rezultaty może się wydłużyć, jeżeli potrzebne jest wykonanie serii zabiegowej. Wtedy od liczby zabiegów i ich częstotliwości będzie zależeć, kiedy skóra zregeneruje się całkowicie.

Czy można przyspieszyć regenerację skóry?

Cały omawiany proces można delikatnie przyspieszyć, pamiętając o odpowiednim postępowaniu w ramach rekonwalescencji skóry. Korzystnie wpływają na nią stosowane zalecane kremy nawilżające, unikanie ekspozycji na promieniowanie słoneczne, tymczasowa rezygnacja z basenu, sauny, gorących kąpieli. Można również chwilowo powstrzymać się od sięgania po alkohol, a także pozwolić odpocząć skórze, rezygnując z makijażu.
Jeśli jesteś zainteresowany zabiegiem z zastosowaniem lasera CO2, możesz umówić się na rozmowę w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down