Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Po jakim czasie widać efekty HIFU?

Wraz z wiekiem wiele osób zaczyna borykać się z problemem wiotkiej skóry. Najczęściej pierwsze zauważalne objawy jej zwiotczenia i nieestetycznego opadania widoczne są na twarzy, w okolicach podbródka, szyi i dekoltu. Należy jednak dodać, że problem jest znacznie bardziej złożony i nierzadko tyczy się piersi, skóry na ramionach, w okolicy ud, kolan, pośladków i brzucha. Metodą stosowaną wśród zabiegów medycyny estetycznej na ten problem jest technologia HIFU, czyli High Intensity Focused Ultrasound. Oznacza to wykorzystanie silnie skoncentrowanej wiązki fal ultradźwiękowych, które nie powodują przerwania ciągłości naskórka, jednak oddziałują na głębsze warstwy skóry. Jak wygląda zabieg z zastosowaniem tej technologii? Kiedy można spodziewać się pierwszych widocznych efektów?

Czym jest omawiany niechirurgiczny zabieg liftingujący i jak przebiega?

Przed zabiegiem z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych ważna jest wstępna konsultacja z pacjentem. Rozmowa służy wykluczeniu przeciwwskazań do całej procedury i ustaleniu schematu jej wykonania. 

Omawiany zabieg medycyny estetycznej o działaniu liftingującym kieruje się na konkretne obszary twarzy lub innych partii ciała, dlatego też częstotliwość i parametry ultradźwięków będą zróżnicowane. W trakcie tej procedury dochodzi do powstawania mikrouszkodzeń, które są podstawą wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny, jak i intensywniejszej przebudowy skóry i tkanek. Jednocześnie podwyższona temperatura, która wynika z faktu emisji wiązek ultradźwięków, umożliwia miejscowe redukowanie tkanki tłuszczowej.

Zabieg ma przede wszystkim na celu odnowienie skóry — nie tylko na powierzchni naskórka, ale i w głębszych warstwach. Dzięki temu obserwuje się poprawę w jej elastyczności, co powodują omówione wyżej procesy regeneracyjne.

Jakie są rezultaty zabiegu?

Zdecydowanie się na omawiany zabieg  ma na celu głównie ujędrnienie skóry i przywrócenie jej elastyczności. Można jednak spodziewać się również i innych rezultatów, które są efektem powstających mikrouszkodzeń i oddziaływania podwyższonej temperatury na tkanki. Mowa tutaj chociażby o zagęszczeniu skóry,  zmniejszeniu widoczności blizn i rozstępów, spowolnienie postępujących procesów starzeniowych. Warto także dodać, iż skóra po zabiegu może być gładsza i delikatniejsza w dotyku. Spłyceniu ulegają także zmarszczki, na co wpływ ma lepsze napięcie skóry. W przypadku twarzy jej owal wygląda na bardziej odmłodzony, co powoduje chociażby uniesienie policzków, łuków brwiowych  i złagodzenie zmian zmarszczkowych. Taka forma liftingu może być sposobem na poprawę sylwetki, gdyż łączy w sobie efekt uelastycznienia skóry, odnowy tkanek i redukcji tkanki tłuszczowej.

Jak długo utrzymują się efekty i kiedy można się ich spodziewać?

Wiązka ultradźwięków oddziałuje na głębokie tkanki i wzmaga w nich procesy regeneracyjne. Oznacza to, że nie wszystkie rezultaty widoczne są od razu, co zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu pacjenta. Zazwyczaj jednak postęp odnowy komórek, kolagenu i elastyny następuje w ciągu trzech miesięcy po przeprowadzeniu zabiegu.

Jak długo utrzymują się efekty tej procedury? Wszystko zależy od stopnia zaawansowania zmian na skórze, jej codziennej pielęgnacji, trybu życia, jaki dana osoba prowadzi na co dzień, a także od liczby zabiegów, do których przystąpi. Zdarza się, iż u niektórych pacjentów jeden zabieg jest wystarczający, inni natomiast muszą przystąpić do tej procedury kilkukrotnie, by uzyskać efekt, na którym im zależy. Można jednak powiedzieć, że efekty widoczne są nawet do dwóch lat. Aby jednak cieszyć się nimi długotrwale, warto zastanowić się nad potraktowaniem tej metody zabiegowej jako elementu regularnej pielęgnacji i troski o swoją skórę.

Jesteś zainteresowany zabiegiem wykorzystującym skupioną wiązkę fal dźwiękowych w liftingu skóry? Jeżeli rozważasz przystąpienie do tej procedury, umów się na konsultację wstępną w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu! Wraz z lekarzem ustalisz zakres zabiegowy, by uzyskać jak najbardziej satysfakcjonujące rezultaty.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down