Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Plastyka powiek - na czym polega zabieg?

Blepharoplastyka to rodzaj zabiegu, który naprawia opadające powieki i może obejmować usunięcie nadmiaru skóry, mięśni i tłuszczu. Wraz z wiekiem Twoje powieki się rozciągają, a wspierające je mięśnie słabną. W rezultacie nadmiar tłuszczu może gromadzić się nad i pod powiekami, powodując obwisłe brwi, opadające górne powieki i worki pod oczami.

Poza tym, że wyglądasz na starszą, mocno zwiotczała skóra wokół oczu może zmniejszyć widzenie boczne (widzenie peryferyjne), zwłaszcza w górnej i zewnętrznej części pola widzenia. Blepharoplastyka może zmniejszyć lub wyeliminować te problemy ze wzrokiem i sprawić, że Twoje oczy będą wyglądać młodziej.

Plastyka powiek - dlaczego warto ją wykonać?

Możesz rozważyć plastykę powiek, jeśli opadające lub obwisłe powieki uniemożliwiają całkowite otwarcie oczu lub ściągają dolne powieki. Usunięcie nadmiaru tkanki z górnych powiek może poprawić widzenie. Blepharoplastyka górnej i dolnej powieki może sprawić, że Twoje oczy będą wyglądać młodziej.

Blepharoplastyka może być opcją, jeśli masz:

 • Obwisłe lub opadające górne powieki
 • Nadmiar skóry górnych powiek, który zakłóca widzenie peryferyjne
 • Nadmiar skóry na dolnych powiekach
 • Worki pod oczami

Możesz poddać się blefaroplastyce w tym samym czasie, wykonując inny zabieg, taki jak lifting brwi, lifting twarzy lub resurfacing skóry.

Plastyka powiek za pomocą Plexr

Plazma to zjonizowany gaz zawierający w przybliżeniu takie same ilości ładunków dodatnich i ujemnych. Ze względu na specyficzne właściwości nazywany czwartym (obok gazu, cieczy i ciała stałego) stanem skupienia. Podczas działania mikrowiązki plazmy na skórę pacjenta następuje odparowanie zewnętrznych warstw naskórka (sublimacja), która powoduje silne napięcie skóry na obszarze poddanym zabiegowi. Efektem takiego działania jest obkurczenie skóry na leczonym obszarze, co w konsekwencji prowadzi do uniesienia powiek oraz redukcji zmarszczek.

Plastyka powiek za pomocą nici liftingujących

Najnowszym hitem medycyny estetycznej są nici wchłanialne, których zadaniem jest lifting twarzy. Nici te są całkowicie bezpieczne, ponieważ są wykonane z substancji biokompatybilnych z ludzkimi tkankami. Nici stopniowo się rozpuszczają stymulując przy tym syntezę kolagenu, fibroblastów, angiogenezę, dzięki czemu skóra staje się bardziej sprężysta, zmarszczki się wygładzają, a owal twarzy się podnosi – następuje lifting skóry.

Zabieg ten polecany jest głównie osobom z pierwszymi oznakami starzenia oraz drobnymi zmarszczkami. Jednak nie jest on przeznaczony dla pacjentów, którzy mają wyraźne zmarszczki mimiczne. Nićmi nie da się również skorygować utraty objętości w poszczególnych partiach twarzy.

Wskazania do zabiegu:

 • zwiotczenie skóry w obszarze żuchwy,
 • linie marionetki,
 • lwia zmarszczka,
 • zmarszczki na czole,
 • kurze łapki,
 • zwiotczała skóra wokół oczu,
 • zmarszczki palacza,
 • opadające policzki,
 • zmarszczki na szyi i dekolcie.

Plastyka powiek za pomocą lasera Co2

Mimo intensywnego rozwoju różnych technologii odmładzania skóry prawie żadna z nich nie może się równać z zabiegami wykonywanymi laserem CO2.

Laser Flaming jest wysokiej klasy, nowoczesnym i wszechstronnym urządzeniem stosowanym w wielu specjalnościach medycznych. Jest jednym z najdelikatniejszych laserów do bezkontaktowego i bezkrwawego wykonywania zabiegów cięcia, odparowywania i koagulacji tkanek miękkich.

Plastyka powiek za pomocą radiofrekwencji

Radiofrekwencja mikroigłowa to inaczej termolifting. Jest to metoda polegająca na polepszaniu napięcia skóry, usuwania zmarszczek, blizn, przebarwień oraz rozstępów. Podczas zabiegu skóra jest nakłuwana mikroigłami i ogrzewana za pomocą promieniowania elektromagnetycznego. Ciepło powoduje stymulację tkanek i ich regenerację, czyli produkcję kolagenu. Nakłuwanie skóry mikroigłami z kolei powoduje jej mechaniczne i zmusza tkanki do regeneracji. Połączenie obu tych technik daje niewiarygodne rezultaty.

Chcesz dokonać plastyki powiek? Zobacz ofertę w naszej Klinice NaturaMed w Nowym Sączu.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down