Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Korzyści zabiegu endermologii

Endermologia to niechirurgiczny zabieg masażu, który jest wysoce skuteczny w redukcji cellulitu i napinaniu skóry. Na skórę nakładane są zmechanizowane rolki, które stymulują krążenie w organizmie i wspomagają drenaż limfatyczny. Ta technika mechanicznego drenażu limfatycznego zmniejsza gromadzenie się płynów i toksyn w organizmie, dzięki czemu skóra staje się gładsza i jędrniejsza. Ale gdzie wykonać taki zabieg?

Endermologia to coś więcej niż zabieg estetyczny

Zdrowy, płynny układ limfatyczny ma kluczowe znaczenie dla ogólnego funkcjonowania organizmu, ponieważ usuwa zanieczyszczenia i produkty przemiany materii, umożliwiając komórkom najlepsze funkcjonowanie. Zabieg ten może być skuteczny w łagodzeniu bolesności mięśni, dodawaniu energii i wspomaganiu relaksu. Działa również szczególnie dobrze jako terapia tonizująca po zamrożeniu tłuszczu (zabiegu), kawitacji 3D lub leczeniu falami radiowymi. Może być stosowany jako samodzielny zabieg lub modelowanie sylwetki, ujędrnianie skóry i zabieg na cellulit lub jako zabieg pooperacyjny po chirurgicznej liposukcji.

A skąd ten cellulit?

Cellulit pojawia się głównie na udach lub pośladkach i powstaje, gdy tkanka tłuszczowa głęboko w skórze napiera na tkankę łączną. Czasami można opisać, że ma podobny wygląd jak tekstura skórki pomarańczy. Inne obszary, w których możesz znaleźć cellulit, to piersi, podbrzusze i ramiona. Cellulit występuje częściej u kobiet niż u mężczyzn. Kobiety mają tendencję do rozwoju cellulitu po okresie dojrzewania i częściej występuje wraz ze starzeniem się ze względu na utratę elastyczności skóry.

Oto wiele czynników, które mogą powodować cellulit:

 • Estrogen
 • Dziedziczenie
 • Słaby drenaż limfatyczny
 • Utrata kolagenu
 • Przybranie na wadze

Lista może być długa.

Co więc można zrobić, aby poprawić wygląd naszej skóry?

Jakie są metody na walkę z cellulitem?

 • Ćwiczenia - warto znaleźć takie, które są dla nas przyjemne.
 • Picie dużej ilości wody – o tym zawsze wspominamy dla ogólnego stanu zdrowia organizmu. Woda może naprawdę pomóc w zwalczaniu cellulitu, ponieważ usuwa wszystkie toksyny, które mogą prowadzić do gromadzenia się tłuszczu.
 • Masaż – masaż może pomóc w walce z cellulitem poprzez usprawnienie drenażu limfatycznego
 • Unikanie kofeiny i rzucenie palenia.

Jeśli masz zdrową dietę, ćwiczysz i zrobiłeś lub robisz wszystko, aby pomóc w poprawie wyglądu skóry, a po prostu nie osiągasz oczekiwanych rezultatów zwróć się po pomoc.

Endermologia w NaturaMed

Zabieg endermologii powinien być wykonywany tylko w specjalistycznych gabinetach medycyny estetycznej. Jednym z takich miejsc jest NaturaMed. Zabieg przeprowadzany jest przez ekspertów. Czemu warto skorzystać z pomocy specjalistów? Samodzielna walka z cellulitem może być frustrująca, a brak efektów może odbierać ochotę do dalszej walki o zdrowe i piękne ciało. Specjaliści dobierają odpowiednie metody tak, aby szybko i skutecznie usunąć cellulit.

Endermologie LPG Alliance, dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologi, pozwala na bezinwazyjną i skuteczną stymulację skóry. Zabieg nowoczesnym urządzeniem pobudza komórki z głębokich warstw skóry, redukując tym samym widoczne oznaki starzenia się.

Nowoczesny mechanizm Endermologie LPG Alliance regeneruje i stymuluje tkanki, pozwalając na osiągnięcie takich efektów jak:

 • redukcja tkanki tłuszczowej
 • usunięcie cellulitu
 • ujędrnienie skóry

Najważniejsze jest szerokie zastosowanie tej metody. Można ją wykorzystywać do zabiegów na twarz, aby podnieść nieco owal albo zlikwidować obwisłą skórę, która niestety z upływem czasu pojawia się coraz częściej. Ponadto panie korzystają z tej metody, aby zlikwidować wałeczki na plecach, które nieładnie wystają spod biustonosza i nieco zniekształcają kobiecą figurę. Jednym z najczęstszych obszarów są pośladki. Endermologia ujędrnia je i sprawia, że stają się gładsze i bez widocznych oznak cellulitu. Za pomocą zabiegu można również zlikwidować nadmiar tłuszczu na udach.

Poszukujesz skutecznego zabiegu endermologii? Sprawdź ofertę naszej kliniki NaturaMed w Nowym Sączu: https://www.naturamed.pl/

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down