Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Jaki zabieg na głębokie zmarszczki?

Przyczyn głębokich zmarszczek jest mnóstwo. Początkowo niewielkie i mało rzucające się w oczy zmiany na skórze nie są problematyczne. Wraz z wiekiem mogą jednak ulegać pogłębieniu, co przekłada się na nieestetyczny efekt wizualny, mocno zarysowujące się zmarszczki i bruzdy. Ich zamaskowanie makijażem nie jest już takie proste, a same zmiany negatywnie wpływają na aparycję. Czym są głębokie zmarszczki i jak powstają? Jaki zabieg może pomóc w ich złagodzeniu?

Skąd biorą się głębokie zmarszczki?

Jednym z rodzajów zmian w obrębie twarzy są zmarszczki mimiczne. Należą do zmian dynamicznych, ponieważ zaczynają pojawiać się i pogłębiać wraz z bardziej ekspresyjnym wyrazem twarzy. Na samym początku znikają, gdy tylko przestaje się wykonywać ruchy mimiczne. Z czasem jednak skóra traci na elastyczności i zmarszczki przybierają statyczną formę.

Do ich pogłębiania może dojść z wiekiem, z powodu braku odpowiedniej pielęgnacji cery i jej nawilżenia. W takiej sytuacji może okazać się również, iż botoks jest niewystarczający, w szczególności u starszych pacjentów. Sposobem na wyeliminowanie lub jak najlepsze wygładzenie skóry twarzy jest w takich okolicznościach kwas hialuronowy. W przeciwieństwie do toksyny botulinowej nie powoduje miejscowego paraliżu tkanki mięśniowej. Odgrywa rolę wypełniacza. Dlatego też najczęściej stosuje się go właśnie u osób starszych z mocnymi, głębokimi zmarszczkami.

Jak działa kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to substancja występująca w skórze naturalnie. Z tego też powodu bardzo często stosuje się ją właśnie przy wypełnianiu głębokich zmarszczek, ponieważ ryzyko jakiejkolwiek reakcji alergicznej w przypadku preparatów opartych na kwasie hialuronowym jest bardzo niskie.

To składnik odpowiadający przede wszystkim za nawilżenie skóry i jest z powodzeniem wykorzystywany w medycynie estetycznej. Występuje w formie nieusieciowanej w preparatach stosowanych do mezoterapii lub w postaci usieciowanej jako wypełniacz autologiczny do uzupełniania ubytków skóry. Jest ponadto spotykany w wolumetrii i modelowaniu twarzy czy usuwaniu bruzd w okolicy nosa i warg.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego?

Zanim przeprowadzi się zabieg, konieczna jest konsultacja z lekarzem. Podczas rozmowy wyklucza się przeciwwskazania do wykonania tej procedury, określa obszar zabiegowy oraz miejsca iniekcji kwasu hialuronowego. Jeśli istnieje taka potrzeba, można zastosować krem o działaniu znieczulającym i zaaplikować go na skórę około godzinę przed całą procedurą.

Kwas hialuronowy wykorzystywany w zabiegu ma postać żelu i bardzo dobrze sprawdza się jako wypełnienie głębokich zmarszczek i bruzd. Może być wprowadzany do tkanki z pomocą igły lub specjalnej kaniuli. Sposób podawania kwasu hialuronowego zależy od stopnia zaawansowania zmian, oczekiwanych efektów, a także charakteru zmarszczek i miejsca ich występowania na twarzy.

Czy jeden zabieg jest wystarczający?

Czy jedna sesja z zastosowaniem kwasu hialuronowego pomaga skutecznie pozbyć się głębokich zmarszczek? Do kwestii zabiegu i rezultatów po jego wykonaniu należy podejść indywidualnie. Kwas hialuronowy stosuje się na jako wypełniacz głębokich zmarszczek i bruzd, jednak w przypadku bardziej zaawansowanych zmian może okazać się konieczne powtórzenie zabiegu. Bardziej złożone, wieloetapowe zabiegi również przynoszą oczekiwane rezultaty. Czasem jednak okazuje się, że jeden zabieg jest wystarczający.

Profesjonalne, indywidualne, holistyczne podejście lekarza opiera się na wnikliwej analizie i ułożeniu planu działania, który będzie skutkował korzystnymi zmianami w wyglądzie, na jakich zależy pacjentowi.
Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak uporać się z głębokimi zmarszczkami, umów się na konsultację w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu. W trakcie rozmowy możesz zadać lekarzowi wszystkie nurtujące Cię pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości. Zostanie Ci przedstawiony plan działania i zostaniesz poinformowany o tym, jakich efektów możesz spodziewać się po pierwszej wykonanej procedurze.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down