Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Jaka depilacja jest najtrwalsza?

Depilacja jest sposobem na usunięcie owłosienia i uzyskanie efektu gładkiej w dotyku skóry. Istnieje co najmniej kilka metod przeprowadzenia tej procedury, które różnią się między sobą czasem trwania, zastosowanymi w trakcie akcesoriami, odczuciami podczas zabiegu oraz trwałością efektów. Jakie są zatem rodzaje depilacji? Jaka depilacja jest najtrwalsza?

Depilacja mechaniczna

Jednym ze sposobów usunięcia owłosienia jest poddanie się depilacji mechanicznej. Jak sama nazwa wskazuje, w jej wykonaniu konieczne jest zastosowanie wybranych akcesoriów, dzięki którym dochodzi do stosunkowo szybkiego usunięcia włosów na wybranym obszarze.

Taką depilację można przeprowadzić z pomocą tradycyjnej maszynki do golenia.  Trzeba jednak zachować ostrożność, by nie doprowadzić do zranienia, które może pojawić się przy nieodpowiednim prowadzeniu ostrza. Co ważne, takie akcesorium powinno być traktowane jako jednorazowe i wyrzucone zaraz po użyciu. Mogą na nim bowiem zbierać się bakterie, które następnie transferowane na skórę stają się źródłem zakażeń. Kolejny ważny aspekt to korzystanie z takiego gadżetu tylko przez jedną osobę.

Kolejny sposób na depilację mechaniczną to zastosowanie wosku lub pasty cukrowej. Ten pierwszy — w zależności od konkretnego rodzaju, jest stosowany na zimno lub na ciepło. Można również posłużyć się wspomnianą pastą — także samodzielnie przygotowywaną w domu.

Depilacja chemiczna

Następny rodzaj to depilacja chemiczna. Aby ją przeprowadzić, konieczne jest zastosowanie odpowiednich preparatów, do których najczęściej zaliczają się kremy o specjalnie opracowanej recepturze. Składniki mają za zadanie takie oddziaływanie na pojedyncze włosy, iż doprowadzają do rozpuszczania znajdującej się w nich keratyny. Dzięki temu usunięcie owłosienia przebiega sprawniej. To natomiast oznacza, iż nie każdego rodzaju owłosienia można pozbyć się tą metodą. Najlepiej radzi sobie ona z cienkimi łodygami włosów.

Jeszcze jeden aspekt, który należy uwzględnić, to wrażliwość na składniki produktów stosowanych do depilacji chemicznej. Mogą one być nieodpowiednie dla niektórych osób ze skłonnością do alergii i reakcji uczuleniowych bądź nadwrażliwą skórą.

Depilacja laserowa

Kolejnym sposobem na pozbycie się zbędnego owłosienia jest poddanie się depilacji laserowej, która uznawana jest za zabieg medycyny estetycznej. Wykorzystywana w tym zabiegu wiązka lasera doprowadza do zniszczenia samej cebulki, która to odpowiada za ponowny wzrost włosa. Laser wchodzi w reakcję ze znajdującą się w mieszku włosowym melaniną, doprowadzając pod wpływem lasera i rosnącej temperatury do uszkodzenia jego struktury. Po uszkodzeniu macierzy włos nie odrasta już w tym samym miejscu.

Przed przystąpieniem do tej procedury konieczne jest upewnienie się, iż nie występują żadne przeciwwskazania do depilacji laserowej. Należy również podczas takiej rozmowy ze specjalistą dowiedzieć się, jak przygotować się do samego zabiegu oraz jak postępować po jego przeprowadzeniu.

Depilacja laserowa nie jest zabiegiem jednorazowym. W trakcie pojedynczej sesji laser oddziałuje na te włosy, które są w trakcie wzrostu. Jeśli zatem pozostałe nie są na tym etapie, nie będą one wchodzić w reakcję z laserem. Dlatego właśnie chęć wyeliminowania całego owłosienia może wymagać od pacjenta udziału w przynajmniej kilku zabiegach w różnych odstępach czasu.

Który rodzaj depilacji przyniesie najtrwalsze efekty?

Najlepszym sposobem na uzyskanie gładkiej skóry i wyeliminowanie owłosienia jest depilacja laserowa. Metoda mechaniczna pozwala uzyskać efekt najkrócej, gdyż utrzymuje się on zazwyczaj od jednego do trzech dni. Z kolei depilacja chemiczna pozwala na wyeliminowanie włosów w określonych partiach ciała na okres maksymalnie trzech tygodni.
Depilacja laserowa — w porównaniu do dwóch wcześniej wymienionych metod — umożliwia uzyskanie trwałej gładkości, ponieważ uszkodzone mieszki włosowe przyczyniają się do zablokowania ponownego odrostu włosów w tym samym miejscu. Mowa zatem tutaj o efekcie trwałym. Jeżeli interesuje Cię taki zabieg, możesz skontaktować się z Natura Med w Nowym Sączu i umówić się na wstępną rozmowę ze specjalistą.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down