Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Jak szybko zgubić otyłość brzuszną?

Otyłość brzuszna to gromadząca się w okolicy jamy brzusznej tkanka tłuszczowa. Występuje u przedstawicieli obu płci. To jeden z najgorszych rodzajów otyłości, ponieważ może wiązać się z wieloma powikłaniami zdrowotnymi i zwiększać ryzyko rozwoju różnych chorób. Przyczyną powstawania otyłości brzusznej mogą być uwarunkowania genetyczne do odkładania się tkanki tłuszczowej właśnie w tym obszarze. Jej rozwojowi sprzyja ponadto stres, nieodpowiedni tryb życia, stosowanie używek, niski poziom aktywności fizycznej i źle zbilansowana dieta. Czy w zakresie medycyny estetycznej istnieją sposoby na walkę z otyłością brzuszną?

Endermologia w przypadku otyłości brzusznej

Wśród zabiegów medycyny estetycznej wymienia się endermologię jako sposób walki z tkanką tłuszczową zlokalizowaną na brzuchu. W tej procedurze wykorzystuje się urządzenie, które służy do wykonania masażu podciśnieniowego. W ten sposób oddziałuje nie tylko na skórę, lecz także tkanki podskórne. Głowica urządzenia powoduje zasysanie fałdu skórnego, co przyczynia się do zwiększonej stymulacji głębszych warstw skóry. Jednocześnie dochodzi do poprawy krążenia oraz oczyszczania organizmu z nagromadzonych toksyn. Atutem tego zabiegu jest możliwość oddziaływania na te partie ciała, które są najbardziej odporne na klasyczne odchudzanie.

Jak przebiega zabieg?

Endermologia to zabieg, jest który poprzedzony konsultacją z lekarzem. Podczas rozmowy przeprowadza się wywiad medyczny, który ma na celu ustalenie, czy omawiana procedura umożliwi pacjentowi uzyskanie optymalnych efektów, a także czy nie ma przeciwwskazań do jej wykonania. Ustala się szczegóły i przebieg zabiegu, który trwa od 15 do 60 minut. Już po pierwszej sesji można zauważyć poprawę napięcia skóry.

Intensywność stymulacji i oddziaływania na tkanki dotyczy poprawy przepływu limfy, nakłaniania ciała do miejscowej przebudowy skóry, w tym usuwania martwych komórek w wyniku procesów metabolicznych, a także produkcji nowych włókien kolagenowych. 

Kiedy są widoczne efekty?

Pierwsze rezultaty można zauważyć zaraz po zabiegu. Przeważnie jednak należy poczekać, aż zachodzące w organizmie procesy metaboliczne i przemiany pozytywnie wpłyną na stan skóry, zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej czy redukcję skórki pomarańczowej. Zmiany będą zatem następować stopniowo. Aby zwiększyć ich intensywność, można zdecydować się na serię zabiegów. Ich liczbę ustala się razem z lekarzem.

Lipoliza iniekcyjna w okolicy brzucha

Kolejną procedurą jest lipoliza iniekcyjna. To zabieg, który ma na celu miejscowe redukowanie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Przeważnie stosuje się lipolizę w obszarach, w których tkanka jest oporna na odchudzanie. Może zatem być procedurą wykorzystywaną przy walce z komórkami tłuszczowymi na brzuchu.

Na czym polega zabieg?

Do przeprowadzenia lipolizy iniekcyjnej wykorzystuje się specjalny preparat, który podaje się podskórnie z pomocą niewielkiej igły. Jego aplikacja dotyka miejsc, w których występuje trudna do pozbycia się tkanka tłuszczowa. Preparat ma na celu niszczenie komórek tłuszczowych, co z kolei pozwala na ich późniejsze zmetabolizowanie.

Po iniekcji pacjenci mogą wrócić do wykonywania swoich codziennych obowiązków. Należy pamiętać o tym, że redukcja tkanki tłuszczowej jest możliwa tylko wtedy, gdy zadba się o optymalną dietę i aktywność fizyczną. W przeciwnym razie może dojść do pojawienia się tłuszczu ponownie w miejscu, w którym z pomocą zabiegu został on zredukowany.

Zabieg może być wsparciem przy modelowaniu sylwetki, dlatego też stosuje się go w okolicy brzucha. Należy jednak pamiętać o tym, by przed procedurą wykluczyć jakiekolwiek przeciwwskazania do jej przeprowadzenia. Atutem zabiegu jest brak blizn, uciążliwej rekonwalescencji, co może mieć miejsce w przypadku liposukcji i przy stosowaniu metod chirurgicznych.
Jeśli interesuje Cię temat miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, możesz o tej kwestii porozmawiać z lekarzem na konsultacji w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down