Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Jak skutecznie walczyć z cellulitem?

Walka z cellulitem może przynieść oczekiwane rezultaty, o ile jest prowadzona w przemyślany sposób, systematycznie i holistycznie. Istnieje wiele czynników, jakie należy uwzględnić, aby zmniejszyć widoczność skórki pomarańczowej w newralgicznych obszarach ciała. W ustaleniu kompleksowej terapii i postępowania, celem zwiększenia skuteczności walki z cellulitem, pomocna jest rozmowa z lekarzem. Jak należy postępować, by poprawić kondycję skóry? Jakie zabiegi wchodzące w zakres medycyny estetycznej i kosmetologii można rozważyć?

Lipoliza iniekcyjna na cellulit

Jednym z zabiegów medycyny estetycznej, który stosuje się w przypadku uporczywego cellulitu, jest lipoliza iniekcyjna. Metoda polega na podaniu specjalnych preparatów miejscowo, w szczególności w obszarach ciała, gdzie występuje tkanka tłuszczowa trudna do wyeliminowania innymi sposobami. Przeważnie rekomenduje się taki zabieg osobom, które, mimo zrzucenia nadprogramowych kilogramów, wciąż nie mogą pozbyć się tłuszczu, np. z okolic brzucha, ud, kolan czy podbródka.

Omawiana procedura powoduje rozbijanie komórek tkanki tłuszczowej, niszczenie ich struktury, a następnie usuwanie ich z organizmu w wyniku naturalnie zachodzących procesów metabolicznych. Iniekcja odpowiednich preparatów w wybranych obszarach oddziałuje wyłącznie na nie, dlatego też można zastanowić się nad skorzystaniem z tej metody przy pojawiającym się problemie pomarańczowej skórki. Omawiany zabieg jest wykonywany wśród pacjentów, którzy chcą wyszczuplić i wymodelować uda, pośladki czy ramiona, zredukować znajdującą się w tych obszarach tkankę tłuszczową, a tym samym zmniejszyć widoczność cellulitu.

Masaże antycellulitowe

Dobrym rozwiązaniem może być także bezpośrednie oddziaływanie na tkanki w formie masażu. Dzięki odpowiedniej technice i wprawie masażysty można w odpowiedni sposób stymulować przepływ limfy i krążenie krwi. Zmniejsza się tak zastoje czy opuchliznę. Jednocześnie wpływa się na tkankę tłuszczową i komórki tłuszczowe. Masaż ukierunkowany na redukcję cellulitu oddziałuje na tkankę podskórną i wzmaga w niej intensywne procesy regeneracyjne.

Jednym z rodzajów masażu jest ten wykonywany z pomocą bańki chińskiej. To niewielki przyrząd, który w trakcie wykonywanego masażu ma za zadanie zasysać tkankę skórną, a tym samym intensywnie ją stymulować. Ten rodzaj masażu nie tylko służy zmniejszeniu widoczności skórki pomarańczowej, lecz także przyspiesza procesy metaboliczne, usuwanie martwych komórek tłuszczowych, sprzyja ujędrnieniu skóry oraz jej wygładzeniu.

Można rozważyć też wykonanie masażu modelującego. W tym konkretnym zabiegu stosuje się odpowiednie techniki, dzięki którym dochodzi do lepszego ukrwienia i dotlenienia skóry. Najczęściej w omawianym masażu łączy się metodę klasyczną ze stymulacją mającą na celu poprawę przepływu limfy. W obszarach, w których cellulit i tkanka tłuszczowa jest najbardziej uporczywa, stosuje się mocniejsze oklepywanie ciała, ugniatanie, rozcieranie.

W każdym zabiegu korzysta się ze specjalnych kosmetyków, olejków itp., które dodatkowo wzmacniają działanie masażu oraz wspierają spalanie tkanki tłuszczowej.

Postępowanie wzmacniające walkę z cellulitem

W trakcie walki z cellulitem istotne jest poważne i świadome podejście do problemu. Nie znika on bowiem od razu po pierwszym zabiegu. W przypadku lipolizy iniekcyjnej konieczne jest odczekanie przynajmniej kilku tygodni, aby w wyniku procesów metabolicznych organizmu zauważyć redukcję obwodu w wybranym obszarze poddanym iniekcji. Jeśli chodzi o masaże, najlepsze rezultaty daje systematyczne, regularne uczęszczanie na nie.

Dodatkowo należy pamiętać o odpowiednim trybie życia, zwiększeniu aktywności fizycznej, zdrowej diecie i optymalnej ilości wody każdego dnia. Spożywanie tłustego jedzenia i utrzymywanie stałej nadwyżki kalorycznej może utrudniać utratę wagi i przyczyniać się do odnowy cellulitu.
Jeżeli szukasz wsparcia w walce z cellulitem i potrzebujesz pomocy przy określeniu optymalnego planu działania, możesz umówić się na konsultację w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down