Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Genetyka i gospodarka hormonalna człowieka to dwa aspekty, które mają główny wpływ na rozmieszczenie owłosienia na całym ciele. W obecnych czasach istnieje duże zainteresowanie zabiegami, które umożliwiają uzyskanie gładkiej i przyjemnej w dotyku skóry. Do wyboru są metody przynoszące efekty krótkotrwałe, ale i sposoby, które pozwalają na uszkodzenie mieszków włosowych i zapobieżenie ponownemu wzrostowi włosów. Mowa tutaj o depilacji laserowej. O czym należy pamiętać, zanim przystąpi się do tej procedury? Jak się do niej przygotować?

Na co należy zwrócić uwagę? Przeciwwskazania

Nie każdy może przystąpić do zabiegu kosmetologicznego, jakim jest depilacja laserowa. Mowa o osobach, u których występują pewne przeciwwskazania. Wiele z nich ma charakter wyłącznie tymczasowy. To chociażby ciąża, czy występowanie na ciele świeżej opalenizny. W takiej sytuacji należy poczekać na stosowny moment i umówić się z lekarzem lub kosmetologiem na zabieg w innym terminie.

Poważniejszym przeciwwskazaniem będzie występowanie na skórze niedoleczonych ran, stanów zapalnych, czy skłonność do bielactwa i pojawiania się przebarwień. W depilacji laserowej wykorzystuje się bowiem wiązki laserowe, które mogłyby potęgować pojawianie się nowych, nieestetycznych plam i przebarwień na ciele.

Kto jeszcze nie może skorzystać z zabiegu? Będą to osoby, które chorują na padaczkę lub łuszczycę, bądź mają wszczepiony rozrusznik serca. Należy także zrezygnować z tej procedury, jeśli jest się chorym na nowotwór i prowadzi się aktywne leczenie.

Bezwzględnie do zabiegu nie przystąpią również osoby, które stosują kosmetyki i leki o działaniu fotouczulającym, czy zawierające w swoim składzie retinoidy.

O co zadbać przed depilacją laserową?

Jedną z pierwszych rzeczy, o jakiej należy pamiętać, jest opalanie się. Mowa tutaj nie tylko o ekspozycji na promieniowanie słoneczne, ale także o solarium. To ważne, by zaprzestać opalania na przynajmniej dwa tygodnie przed zabiegiem. Dlaczego to takie istotne? Wiązka lasera emitowana przez urządzenie wchodzi bowiem w reakcję z melaniną znajdującą się w mieszkach włosowych. Powoduje w ten sposób uszkodzenie macierzy włosa i zapobiega tym samym jego ponownemu odrastaniu. Laser może zatem także oddziaływać na melaninę znajdującą się w opalonej skórze i zwiększać prawdopodobieństwo poparzenia z powodu jej nadwrażliwości na wiązkę lasera.

Kolejna kwestia to rezygnacja z leków i preparatów o działaniu światłouczulającym. Mogą one również zwiększać podatność skóry na uszkodzenia, dlatego warto pamiętać o ich odstawieniu przed zabiegiem.

Inny aspekt dotyczy pielęgnacji skóry. Będąc przed zabiegiem konieczne jest zaprzestanie stosowania kosmetyków pielęgnacyjnych na obszarze, który będzie poddawany oddziaływaniu lasera. W dniu zabiegu nie można zatem aplikować żadnych perfum,  balsamów i kremów. Jeśli natomiast depilacja dotyczy obszarów twarzy, trzeba chwilowo zaprzestać nakładania makijażu. W przypadku pach pacjent powinien zrezygnować z antyperspirantu.

Kiedy ogolić ciało przed zabiegiem?

W dniu zabiegu lub dzień przed należy ogolić ciało z pomocą zwykłej, tradycyjnej maszynki do golenia. Nie należy usuwać włosków metodą ich wyrywania, ponieważ uniemożliwi to wiązce laserowej dotarcie do cebulki włosa, a tym samym jego uszkodzenia. Wystarczy zatem klasyczna maszynka.

Golenie trzeba wykonać dzień przed lub w dniu zabiegu. Dzięki temu włoski umożliwią laserowi optymalne oddziaływanie bezpośrednio na macierz, a nie na całą długość włosa. Rezultaty będą lepiej widoczne, a skóra przy okazji nie ulegnie poparzeniu.

Nowoczesne urządzenia stosowane w depilacji laserowej działają bardzo precyzyjnie. Jednocześnie schładzają skórę w miejscu zabiegowym w taki sposób, by zminimalizować ewentualny dyskomfort, który może pojawić się u niektórych pacjentów.
Umówienie się na konsultację w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu to najlepszy sposób na to, by dowiedzieć się, czy kwalifikujesz się na zabieg oraz jakich efektów możesz się spodziewać.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down