Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Jak pozbyć się zmarszczek palacza?

Nieestetyczne zmarszczki w okolicy ust bardzo często występują u osób palących. Zmiany te pogłębiają się wraz z wiekiem i mogą przybierać formę bruzd, które niekorzystnie rzutują na prezencję i wygląd twarzy. Mogą dodatkowo postarzać, a ich zamaskowanie makijażem sprawia trudności i rzadko przynosi oczekiwane rezultaty wizualne. Korektę tego typu zmian w okolicach ust można dokonać z pomocą toksyny botulinowej. Co warto wiedzieć o tym zabiegu? Jakie inne metody można rozważyć, chcąc złagodzić zmiany zmarszczkowe i tym samym odmłodzić swój wizerunek?

Czym jest toksyna botulinowa w kontekście zmarszczek?

Toksyna botulinowa jest substancją stosowaną w zabiegach medycyny estetycznej od lat. Najczęściej korzysta się z niej w procedurach odmładzających, czyli np. w walce z niekorzystnie prezentującymi się zmarszczkami palacza. O ile początkowo takie zmiany są niewielkie, wraz z przemijającym czasem i kolejnym papierosem mogą one zacząć przybierać formę statycznych zmian na twarzy. Oznacza to, iż nawet bez wykonywania ruchów mimicznych zmarszczki będą widoczne w okolicy ust.

Preparaty w oparciu o toksynę botulinową mają za zadanie zablokować impulsy nerwowe przekazywane między mięśniami w określonym obszarze twarzy. Dzięki temu ulegają one rozluźnieniu, a skóra zaczyna być naturalnie napięta w miejscu podania preparatu. Ten tymczasowy paraliż mięśni jest miejscowy, a odpowiednia dawka toksyny botulinowej nie powoduje trudności w ruchach mimicznych. Pacjent po zabiegu wygląda naturalnie, lecz młodziej, a zmarszczki palacza są płytsze lub całkiem wygładzone.

Jak przebiega zabieg? Kiedy widoczne są efekty?

Przed zabiegiem konieczne jest przeprowadzenie konsultacji medycznej z lekarzem. Pacjent udziela informacji na temat stanu swojego zdrowia, a lekarz może na tej podstawie wykluczyć przeciwwskazania do wykonania całej procedury. To niezwykle ważne, gdyż od tego zależy skuteczność zabiegu, jego efektywność, ale i bezpieczeństwo osoby poddającej się iniekcji toksyny botulinowej.

Następny etap to oznaczenie obszarów twarzy, na których wstrzyknięta zostanie omawiana substancja. Konieczna jest także dezynfekcja skóry. Preparat w odpowiedniej ilości wstrzykiwany jest przez lekarza medycyny estetycznej. Procedura nie trwa długo — zazwyczaj kilka minut.

Po zabiegu możliwe jest pojawienie się niewielkiego dyskomfortu. Wygładzenie zmarszczek widoczne jest niemalże od razu. Na pełne rezultaty należy jednak poczekać około czternastu dni. Po tym czasie efekt stabilizuje się i można określić poziom likwidacji zmarszczek palacza wokół ust.

Inne metody wspomagające walkę ze zmarszczkami palacza

W zależności od poziomu zaawansowania zmian zmarszczkowych może zaistnieć potrzeba stworzenia bardziej złożonej, indywidualnie dopasowanej do pacjenta procedury zabiegowej. Lekarz może przykładowo zdecydować się na zastosowanie kwasu hialuronowego, czyli wypełniacza. Jest to wypełniacz autologiczny, ponieważ substancja ta występuje również naturalnie w ludzkim organizmie.

Jeśli zmarszczki nie są zbyt głębokie, lekarz może zarekomendować laseroterapię. Jest to zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Wiązka lasera powoduje powstawanie w skórze mikroskopijnych otworów, co determinuje ją do wzmożonej regeneracji, produkcji kolagenu i elastyny. Jednocześnie stymulowane tkanki są poddawane oddziaływaniu podwyższonej temperatury, dzięki czemu tkanka martwicza ulega odparowaniu. Regeneracja umożliwia wygładzenie zmarszczek, w tym również tych zlokalizowanych wokół ust.

Konsultacja lekarska — pierwszy krok w złagodzeniu zmarszczek palacza

Obecnie w zakresie medycyny estetycznej dostępnych jest wiele metod korekcyjnych, które ułatwiają złagodzenie zmian zmarszczkowych i odmłodzenie wyglądu. Konsultacja z pacjentem jest jednak bardzo istotna, ponieważ umożliwia precyzyjny dobór procedury do jego indywidualnych potrzeb.

Jeśli borykasz się ze zmarszczkami palacza i zastanawiasz się nad ich zmniejszeniem, możesz umówić się na konsultację w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down