Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Jak pozbyć się trądziku raz na zawsze?

Trądzik to problem, z którym borykają się nie tylko nastolatkowie, lecz także dorośli. Może przyjmować różne formy oraz stadia zaawansowania, jak i być spowodowany różnymi czynnikami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Przy usuwaniu trądziku liczy się codzienna, systematyczna pielęgnacja skóry oraz dieta. Zdarza się jednak, że zmiany mają podłoże hormonalne lub chorobowe. W jaki sposób można poprawić kondycję swojej skóry i dogłębnie ją oczyścić? Czy jednorazowe wykonanie jakiegokolwiek zabiegu będzie wystarczające?

Zastosowanie peelingu kawitacyjnego

Zmiany skórne, jakie pojawiają się na twarzy, plecach i innych obszarach ciała, potrafią powodować kompleksy i zakłopotanie. Leczenie tej wstydliwej dolegliwości jest możliwe, choć często opiera się o wieloaspektowe podejście do problemu — włącznie z leczeniem farmakologicznym, jeżeli poziom zaawansowania choroby tego wymaga. To kwestia mocno indywidualna, o której decyduje lekarz po konsultacji z pacjentem.

Sposób działania peelingu kawitacyjnego

Jednym ze sposobów oczyszczenia skóry, który prowadzi do redukcji wykwitów, pryszczy, zaskórników, wągrów czy grudek, jest peeling kawitacyjny. Polega na zastosowaniu ultradźwięków, które są emitowane przez urządzenie wykorzystywane w tym zabiegu kosmetologicznym. W trakcie występuje zjawisko kawitacji, czyli zamiany cieczy w gaz. Dzięki temu dochodzi do złuszczania się warstwy naskórka, która jest zrogowaciała. To ułatwia skórze wzmożoną regenerację. Jednocześnie takie oczyszczanie skóry uniemożliwia bakteriom dalszy rozwój, a tym samym powstawanie wykwitów.

Efekty stosowania peelingu kawitacyjnego

Rezultatem wykonania omawianego zabiegu kosmetologicznego jest usunięcie martwych komórek skóry i pobudzenie tkanek do dalszej, intensywniejszej regeneracji metabolicznej. Skóra staje się gładka w dotyku, pory oczyszczone i zwężone. Zabieg nie powoduje podrażnień, jedynie mocniejsze zaczerwienienie. Już po pierwszym wykonaniu skóra jest w lepszej kondycji. Warto jednak systematycznie korzystać z peelingu kawitacyjnego, by nie dopuścić do ponownego, nadmiernego powstawania trądziku.

Zastosowanie światła pulsacyjnego w leczeniu trądziku

Inną metodą zabiegową stosowaną w leczeniu trądziku jest światło pulsacyjne, emitowane przez laser. Działa na skórę odmładzająco oraz pobudzająco. Emituje wiązkę światła o odpowiedniej częstotliwości i długości, dzięki czemu dochodzi do normalizacji oraz uregulowania pracy gruczołów łojowych i szybszego gojenia się stanów zapalnych. Jednocześnie taka terapia trądziku przyczynia się do zwężenia porów i przy okazji rozjaśnia przebarwienia, które są wynikiem tychże zmian skórnych.

Leczenie wspomnianej przypadłości jest długotrwałe i powinno opierać się na systematycznej kontroli kondycji skóry. Jest ona bowiem ze swojej natury podatna na nadmierne przetłuszczanie się, które wiąże się z kolei z wykwitami, stanami zapalnymi oraz rozwojem bakterii. Omawiany zabieg światłem pulsacyjnym można stosować regularnie i długofalowo jako jedną z metod pielęgnacyjnych skóry. Czas i częstotliwość terapii ustala się indywidualnie z lekarzem.

Czy jednorazowy zabieg eliminuje trądzik raz na zawsze?

Trądzik zalicza się do chorób przewlekłych skóry. Jego leczenie jest wieloetapowe i musi opierać się na regularnej pielęgnacji dopasowanej do potrzeb konkretnego pacjenta. Aby jak najbardziej ograniczyć jego występowanie, należy pamiętać o zdrowej diecie, stosować kosmetyki niepodrażniające dodatkowo skóry, ale i nie zapominać o kwestiach genetyki oraz hormonów. Rodzaj skóry z tendencją do przetłuszczania się również musi być uwzględniony w całej terapii leczenia trądziku.
Jak wiadomo, rodzaju skóry zmienić się nie da. Można jednak zadbać o nią w sposób, który znacznie ograniczy występowanie trądziku. Jeśli zatem chciałbyś rozpocząć proces leczenia tej choroby, możesz umówić się na konsultację w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu. Holistyczne i indywidualne podejście do terapii pomoże Ci lepiej poczuć się we własnej skórze.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down