Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Jak najlepiej usunąć zmarszczki?

Procesy starzenia się skóry postępują wraz z wiekiem. Zdarza się jednak, że do przyspieszenia powstawania zmian zmarszczkowych przyczynia się nieodpowiednia dieta, palenie papierosów czy nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne. Powodów może być wiele, a rezultatem są nieestetyczne zmiany, który wpływają na wizerunek i dodają wizualnie lat. Jedną z metod, która przyczynia się do zrewitalizowania skóry i jest nazywana „niechirurgicznym liftingiem”, jest radiofrekwencja mikroigłowa. Jak przebiega ten zabieg? W jaki sposób pomaga uporać się ze zmarszczkami?

Jak zabieg radiofrekwencji mikroigłowej pomaga na zmarszczki?

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej, znany również jako termolifting, polega na nakłuwaniu skóry i jednoczesnym emitowaniu fal radiowych przez igły. Wytwarzane w ten sposób promieniowanie elektromagnetyczne powoduje podniesienie temperatury panującej w tkankach. Ciepło wzmaga w skórze procesy regeneracyjne i nakłania ją do jeszcze bardziej wzmożonej produkcji kolagenu oraz elastyny. 

Mikrouszkodzenia na poziomie komórkowym stanowią bodziec do tego, by wytworzyć jeszcze więcej wspomnianych białek budulcowych, dzięki czemu zarówno na poziomie tkanek skóry, jak i naskórka dochodzi do zagęszczenia ich struktury oraz uelastycznienia. Włókna kolagenowe ulegają skróceniu i zagęszczeniu.

Zabieg powoduje również rozszerzenie naczyń krwionośnych, co zapewnia skórze dobre warunki do jej natlenienia i odżywienia. Zachodzące procesy metaboliczne poprawiają napięcie skóry, a tym samym spłycają lub całkiem eliminują zmarszczki.

Parametry urządzeń stosowanych do wykonania radiofrekwencji mikroigłowej są dobierane indywidualnie pod kątem obszaru skóry oraz poziomu zaawansowania zmian zmarszczkowych. Obecne możliwości technologiczne umożliwiają przeprowadzanie tego zabiegu bardzo precyzyjnie, wyłącznie na partii skóry, która wymaga ingerencji.

Od czego zależą rezultaty radiofrekwencji mikroigłowej — postępowanie pozabiegowe 

Zabieg, jakim jest radiofrekwencja mikroigłowa, pomaga w spłycaniu zmarszczek znajdujących się na twarzy i szyi. Przede wszystkim efekt napięcia i zmniejszenia omawianych zmian następuje w wyniku ujędrnienia oraz uelastycznienia skóry, do czego prowadzi również jej rewitalizacja i wytworzenie kontrolowanego stanu zapalnego.

Procedura jest stosowana w przypadku zmarszczek występujących na czole, w okolicach oczu oraz szyi. Jej powodzenie i ostateczne rezultaty mogą jednak zależeć od świadomego podejścia i zaangażowania w postępowanie pozabiegowe. 

Mowa tutaj o unikaniu opalania przez minimum tydzień, jak i stosowaniu na co dzień kremów z filtrem SPF 50. Można również schłodzić obszar skóry poddany radiofrekwencji z pomocą delikatnych okładów, jak i zrezygnować z makijażu na co najmniej kilka godzin, by skóra mogła odpocząć. Jeżeli pojawiły się niewielkie strupki, nie należy ich rozdrapywać — w ciągu pierwszych dwóch tygodni po zabiegu znikną samoistnie.

Jak przygotować się do zabiegu?

Jeżeli zastanawiasz się nad wykonaniem tego zabiegu u siebie, w pierwszej kolejności musisz umówić się na konsultację w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu. Rozmowa z lekarzem służy upewnieniu się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania tej procedury. Lekarz bada również kondycję skóry i ustala, ile sesji zabiegowych może być potrzebnych, by uzyskać oczekiwane przez pacjenta rezultaty.

Jedna sesja zajmuje około 90 minut. Przed rozpoczęciem zabiegu skóra jest odpowiednio oczyszczona i zdezynfekowana. Aplikuje się również preparat znieczulający, by zmniejszyć ewentualny dyskomfort powodowany przez mikronakłucia skóry. Po zabiegu nakłada się odżywcze serum, które wesprze proces rewitalizacji i jednocześnie ukoi skórę.

Cały zabieg poprawia kondycję skóry i wzmacnia jej strukturę, spowalniając tym samym tempo pojawiania się kolejnych linii i bruzd.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down