Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Jak długo utrzymuje się efekt po plastyce powiek?

Plastyka powiek metodą niechirurgiczną opiera się na wykorzystaniu wiązki plazmy emitowanej przez specjalne, dedykowane do tego celu urządzenie. Cała procedura ma na celu wizualną poprawę wyglądu powiek, co odmładza spojrzenie i może pozytywnie wpłynąć na pewność siebie pacjenta. W jaki sposób przeprowadzany jest ten zabieg? Jak długo trwa rekonwalescencja i po jakim czasie są widoczne rezultaty plastyki powiek? Kiedy można rozważać ponowne przystąpienie do tej procedury?

Kiedy wykonuje się plastykę powiek?

Plastyka powiek jest zabiegiem medycyny estetycznej, w którym wykorzystuje się tak zwaną plazmę. Mowa tutaj o metodzie niechirurgicznej, czyli bez konieczności zastosowania skalpela. Jest ona procedowana w momencie, gdy pacjent boryka się z opadającymi powiekami.

Gdy skóra ulega rozciągnięciu, a kolagen i elastyna nie są już produkowane w tak dużej ilości jak wcześniej, pod dolnymi powiekami mogą się tworzyć tak zwane worki. Czasem rezultatem starzenia są obwisłe brwi, a w efekcie smutne, zmęczone spojrzenie pacjenta. Niekiedy powodem takiego wyrazu i kondycji powiek jest również nagromadzona pod skórą tkanka tłuszczowa. Przeprowadzenie miejscowego liftingu może znacznie poprawić wyraz twarzy pacjenta, a przy okazji poprawić kondycję skóry.

Jak przebiega zabieg?

Blepharoplastyka powiek, czyli metoda wykorzystująca wiązkę plazmy, polega na jej emisji i ukierunkowaniu na powierzchnię skóry pacjenta. W ten sposób na jej obszarze dochodzi do powstawania tak zwanych punktów sublimacji. W tkance poddanej oddziaływaniu lasera komórki ulegają podgrzaniu, co powoduje powstawanie w kontrolowany sposób mikrouszkodzeń. Wspomniany efekt podgrzania powoduje obkurczanie się tkanek, a tym samym zmniejszenie ich objętości. Jednocześnie naruszenie tkanki przyczynia się do wzmożonej produkcji elastyny i włókien kolagenowych odpowiedzialnych za zagęszczenie skóry i poprawę jej elastyczności.

Przed zabiegiem obowiązkowo należy umówić się na konsultację z lekarzem medycyny estetycznej, aby wykluczyć jakiekolwiek przeciwwskazania do jego wykonania. Należą do nich aktywne stany zapalne skóry, choroby układu odpornościowego, grzybica skóry, infekcje bakteryjne i wirusowe. Zabiegu nie przeprowadza się ponadto u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Rekonwalescencja i rezultaty zabiegu

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Ze względu na poddanie tkanek oddziaływaniu wiązki plazmy skóra może być zaczerwieniona i opuchnięta. Prócz obrzęku będą na niej widoczne punktowe strupki. Odpadną one jednak w ciągu siedmiu dni. Obszar, na którym wykonano zabieg, może być także bardziej wrażliwy na dotyk.

Pierwsze efekty całej procedury widoczne są praktycznie od razu. Stopniowo miejscowy obrzęk zanika, dzięki czemu kolejne rezultaty plastyki powiek są coraz lepiej zauważalne. Finalny wynik zabiegu będzie w pełni widoczny dopiero wtedy, gdy skutki uboczne całkowicie ustąpią. Zazwyczaj po dwóch tygodniach można oszacować, jak bardzo wiązka plazmy wpłynęła na poprawę spojrzenia i lifting powiek.

Czy zabieg wymaga powtórzenia?

Dużą zaletą plastyki powiek jest to, iż w znacznej większości przypadków nie ma potrzeby jego powtórnego przeprowadzania. Efekty zazwyczaj są zadowalające i satysfakcjonujące już po jednej sesji. Trzeba jednak mieć na uwadze, że terapia może być bardziej złożona i długotrwała. Jest to jednak w dużej mierze zależne od indywidualnych predyspozycji pacjenta, jego kondycji zdrowotnej, stanu skóry, jak i stopnia zaawansowania zmian wymagających ingerencji lekarskiej.

Rozmowa z lekarzem służy rozwianiu wszelkich niejasności i ustaleniu konkretnego planu działania. Każdy etap postępowania zabiegowego jest omawiany z pacjentem, aby zapewnić mu maksymalny komfort i wesprzeć go w osiągnięciu poprawy w wyglądzie, na jakiej mu zależy.
Jeżeli chcesz się dowiedzieć, czy zabieg blepharoplastyki powiek z wykorzystaniem wiązki plazmy jest dla Ciebie, umów się na konsultację w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu, i porozmawiaj z lekarzem.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down