Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Ile utrzymuje się mezoterapia?

Zabieg mezoterapii igłowej charakteryzuje się szerokim spektrum działania, dzięki czemu zyskuje na popularności. Stosowany jest przede wszystkim po to, by odżywić tkanki, jak i dostarczyć im odpowiednich koktajlów odżywczych, regeneracyjnych, biostymulujących, odmładzających z pomocą igły. Dzięki iniekcji wszystkie składniki i minerały są podawane w skoncentrowanej dawce bezpośrednio do miejsca, które wymaga ingerencji — omijając tym samym etap ich wchłaniania przez skórę. Zabieg ten przeważnie wykonuje się w kilku  seriach, by uzyskać najlepsze efekty. Na czym one polega? Co wpływa na decyzję o liczbie powtórzeń tej procedury? Jak długo utrzymują się efekty mezoterapii i kiedy trzeba rozważyć ponowne przystąpienie do niej?

Co warto wiedzieć o mezoterapii igłowej?

Zabieg, jakim jest mezoterapia igłowa, może działać odżywiająco, regenerująco, odmładzająco, ale i leczniczo. Już od ponad 60 lat stosuje się go z powodzeniem w gabinetach medycyny estetycznej — nie tylko na problemy skórne, ale także wzmacniająco na włosy. Jego finalne działanie uzależnione jest przede wszystkim od rodzaju preparatu, jaki zostaje zastosowany w całej procedurze. Jego wybór natomiast wynika z rozmowy pacjenta z lekarzem i przeprowadzonego wywiadu medycznego.

Cała procedura polega na punktowym podaniu za pomocą igły wybranego preparatu. Niewielkie nakłucia mogą przyczynić się do powstawania miejscowych siniaków i obrzęków, które zanikają przeważnie w ciągu 24 godzin od wykonania całej procedury.

Jakie są efekty wykonania mezoterapii igłowej u pacjenta?

Rezultaty są kwestią bardzo indywidualną. W dużej mierze są one zależne od tego, z jak bardzo zaawansowanymi zmianami boryka się pacjent. To jeden z powodów, dlaczego może okazać się konieczne powtórzenie zabiegu i wykonanie całej serii w kilkutygodniowych odstępach. Zazwyczaj wystarczające okazuje się przeprowadzenie od dwóch do czterech zabiegów.

W zależności od tego, z jakim problemem pacjent próbuje sobie poradzić, mezoterapia może poprawić napięcie skóry i zwiększyć jej gęstość. To także sposób na poprawę nawilżenia tkanek, ich odżywienie i dostarczenie im niezbędnych minerałów oraz witamin, aby polepszyć ogólny wygląd skóry i odmłodzić wizerunek. Efektem zabiegu może być również wyrównanie kolorytu, zmniejszenie widoczności blizn, redukcja cellulitu, złagodzenie niewielkich zmian zmarszczkowych.

Wieloaspektowość tego zabiegu jest doceniana zarówno przez lekarzy medycyny estetycznej, jak i pacjentów. Z tego też powodu rezultaty jego przeprowadzenia przynoszą zróżnicowane efekty. Na ich utrzymanie niejednokrotnie wpływ na dalsze postępowanie pacjenta, jego codzienna rutyna, nawyki, przyzwyczajenia, odpowiednia dieta, czy aktywność fizyczna.

Kiedy należy powtórzyć mezoterapię igłową?

Korzyści, jakie wynikają z mezoterapii igłowej, mają duży związek ze sposobem podania dedykowanych konkretnemu problemowi preparatów w skoncentrowanej dawce. W przypadku środków aplikowanych na skórę należy bowiem liczyć się z faktem, iż tylko część substancji odżywczych zostanie wchłonięte w głąb tkanek. Dzięki mezoterapii od razu trafiają one do obszaru, który wymaga ingerencji. To wzmacnia efektywność zabiegu, jak i wydłuża czas potrzebny do kolejnej serii.

Zazwyczaj powtórzenie mezoterapii może okazać się konieczne u niektórych pacjentów po około 3-6 miesiącach od zabiegu. U wielu jednak ponowne przystąpienie do całej procedury jest korzystne dopiero po około dwunastu miesiącach. Jeżeli pacjent chce podtrzymać uzyskane efekty, może powtórnie zgłosić się do kliniki na zabieg.

Zarówno liczba zabiegów w pojedynczej serii, jak i możliwe do osiągnięcia efekty, czy ewentualny termin powtórzenia procedury jest w dużej mierze zależny od indywidualnych predyspozycji organizmu pacjenta. Wpływ ma na to również jego tryb życia, wiek, czy stan zdrowia.
Jeżeli rozważasz skorzystanie z zabiegu, jakim jest mezoterapia igłowa, możesz umówić się na konsultację w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu. Lekarz na podstawie rozmowy i badań określi stan Twojej skóry i zarekomenduje odpowiedni plan działania.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down