Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Ile kosztuje zabieg z botoksu?

Botoks to zabieg medycyny estetycznej, w którym wykorzystywana jest toksyna botulinowa. To substancja, której aplikacja powoduje miejscowe blokowanie nerwów, co umożliwia w szczególności wygładzenie zmarszczek mimicznych, ale i również poprawę wyglądu skóry, na której wyraźnie zarysowuje się skórka pomarańczowa. Wspomnianym zabiegiem można ponadto wspomóc leczenie bruksizmu, czy nadpotliwości, a także usuwać blizny i zmniejszać ich widoczność. W zależności od obszaru zabiegowego, indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, jego oczekiwań i specyfiki problemu, z którym chce walczyć, ceny za zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej będą się różnić.

Botoks jako zabieg medycyny estetycznej na zmarszczki

Wstrzyknięcie toksyny botulinowej podczas przeprowadzanego zabiegu medycyny estetycznej z jej udziałem ma na celu tymczasowe zablokowanie funkcjonowania mięśni na wybranym obszarze. Zastosowanie tej toksyny powoduje bowiem zahamowanie impulsów nerwowych, przez co tkanka mięśniowa ulega delikatnemu osłabieniu, rozluźnieniu, a znajdująca się na niej skóra — wygładzeniu.

Jakie obszary najczęściej poddaje się omawianej procedurze miejscowego zmniejszenia napięcia mięśniowego? Zazwyczaj są to kurze łapki, lwia zmarszczka, zmarszczka palacza, zmarszczki poziome występujące na czole, czy na dolnych powiekach.

Warto zaznaczyć, iż ceny za poszczególne zabiegi są zróżnicowane, co zależy w dużej mierze od obszerności i zaawansowania zmian, które mają zostać poddane wygładzeniu.

W przypadku kurzych łapek koszt takiego zabiegu waha się między 260 zł, a 900 zł. Jeśli chodzi o lwie zmarszczki, ich wyeliminowanie może kosztować od 260 zł do około 1060 zł.

Zabiegi, które wykonywane są w okolicy ust i polegają na usunięciu bruzd spowodowanych paleniem papierosów, to przeważnie jednorazowy wydatek w wysokości około 350 złotych. Podobna cena dotyczy wstrzyknięcia toksyny botulinowej celem złagodzenia zmian zmarszczkowych doprowadzających do powstawania tak zwanego nosa króliczego, czego przyczyną również jest nadmierna mimika twarzy. W tej kwocie można ponadto liczyć na przeprowadzenie omawianego zabiegu medycyny estetycznej na powiekach dolnych. Jeśli natomiast chodzi o zmarszczki poziome czoła, obszar poddawany procedurze jest większy, dlatego koszt to przeważnie od 350 zł do około 900 zł.

Toksyna botulinowa na skórkę pomarańczową

Sama toksyna botulinowa nie wpływa na tkankę tłuszczową, która jest przyczyną widocznej skórki pomarańczowej. Kiedy jednak dochodzi do nierównomiernego rozłożenia tkanki, napinające się w tej okolicy mięśnie zwiększają widoczność nierówności i tym samym powodują nieestetyczny wygląd. Wykwalifikowany specjalista wie, w jakich obszarach i w jakiej ilości zaaplikować toksynę botulinową, by wygładzić skórę, zmniejszyć napięcie mięśniowe, by skórka pomarańczowa znajdująca się pod nią przestała rzucać się w oczy. Tego typu zabieg może kosztować od około 180 do 360 złotych.

Zabieg z botoksu na nadpotliwość

Wspomniana już wielokrotnie neurotoksyna stosowana w zabiegu medycyny estetycznej wygładzającym miejscowo zmarszczki jest także wykorzystywana w zmniejszaniu nadmiernej potliwości w okolicy stóp, dłoni oraz pach.

Toksyna botulinowa oddziałuje w takim przypadku na receptory w gruczołach potowych odpowiadających za produkcję potu. Ich zablokowanie przekłada się na zahamowanie jego wydzielania na obszarach, które poddawane są takiej procedurze.

Ciężko jednoznacznie określić koszt takiego zabiegu, jednak zazwyczaj jego wykonanie wiąże się z wydatkiem w granicach 1500 do 3000 złotych.

Lecznicze wykorzystanie toksyny botulinowej

Zabiegi lecznicze, w których wykorzystuje się wspomnianą toksynę, mogą polegać np. na rozluźnianiu mięśni żwaczy biorących udział w występowaniu bruksizmu, czy usuwaniu zrostów na nieestetycznie prezentujących się bliznach. Zazwyczaj ceny takich zabiegów leczniczych zaczynają się od 300 złotych za jedną procedurę.
Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat zastosowania tejże neurotoksyny i skorzystać z jednej z metod w celu wyeliminowania doskwierającego Ci defektu estetycznego, skontaktuj się z naszą kliniką w Nowym Sączu i umów się na konsultację!

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down