Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Ile kosztuje zabieg nici liftingujących?

Nici liftingujące stosuje się w celu odmłodzenia wizerunku, poprawy kształtu twarzy przez uniesienie opadającej skóry i jej wzmocnienie. Ingerencja w tkanki polegająca na przeprowadzeniu pod skórą wspomnianych nici dodatkowo działa regenerująco i pobudza proces produkcji kolagenu i elastyny. Cały zabieg musi być poprzedzony konsultacją medyczną, która ma na celu ustalenie oczekiwań pacjenta, liczby nici potrzebnych do uzyskania konkretnych rezultatów i sposobu ich wprowadzenia. Jak wygląda sam zabieg? Jakie są efekty jego wykonania? Jaki jest koszt całej procedury?

Zabieg nici liftingujących — krok po kroku

Wprowadzenie nici zawsze musi być poprzedzone konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej. Po ustaleniu wszystkich szczegółów aplikuje się miejscowe znieczulenie na wcześniej oczyszczoną skórę. W zależności od potrzeb, stosuje się znieczulenie w formie kremu lub zastrzyku. W momencie, gyd zaczyna działać, lekarz przechodzi do wykonania całego zabiegu.

Nici działają liftingująco i rewitalizująco. Mogą posiadać niewielkie haczyki, które dodatkowo unoszą tkanki, a także powodują niewielkie podrażnienia. Taki kontrolowany stan zapalny wzmaga produkcję włókien kolagenowych i elastyny niezbędnej w uelastycznianiu skóry i poprawy jej wyglądu.

Duże znaczenie w całym zabiegu ma liczba nici wprowadzona po jednej stronie, a także określenie głębokości, na jakiej powinny się znajdować. Do ich wprowadzenia stosuje się specjalną kaniulę.

Zaletą omawianych nici liftingujących jest to, iż są całkowicie rozpuszczalne. Po kilku miesiącach zostają wchłonięte przez tkanki, pozostawiając po sobie jednak widoczne rezultaty uniesienia skóry i odmłodzonego wyglądu.

Jakie są efekty poddania się zabiegowi nici liftingujących?

Wiele osób decyduje się na omawiany zabieg, ponieważ efekty jego wykonania są widoczne zaraz po zakończeniu całej procedury. Warto mieć na uwadze, iż ingerencja w tkanki może powodować obrzęki, zaczerwienienia, czy miejscowe siniaki. Gdy wspomniane krótkotrwałe skutki uboczne ustąpią, pacjent zauważa u siebie zmniejszenie wiotkości skóry, złagodzenie zmarszczek, poprawę owalu twarzy, a z czasem i zagęszczenie struktury skóry.

Od czego zależy koszt wykonania nici rozpuszczalnych?

Koszt zastosowania nici liftingujących może być uzależniony od kilku czynników. Po pierwsze, na cenę wpłynie rodzaj i charakter modyfikacji, jakich oczekuje sam pacjent. Istotny jest również poziom zaawansowania zmian, nad którymi trzeba popracować, by uzyskać rezultat, który będzie satysfakcjonujący dla pacjenta.

Im większa liczba nici zostanie wykorzystana w zabiegu, tym wyższy może być koszt całej procedury.

Na cenę ponadto wpływa rodzaj nici, materiał, z jakiego są wyprodukowane, jak również renoma producenta. Do kosztów zabiegu należy także doliczyć całą obsługę okołozabiegową, zastosowane środki znieczulające, preparaty itd.

To ważne, by nie kierować się wyłącznie bardzo niską ceną omawianego zabiegu. Należy mieć na uwadze, iż niezwykle konkurencyjny cennik musi wiązać się z koniecznością oszczędności np. na jakości nici. Zastosowanie produktów niesprawdzonych, czy zbyt tanich może negatywnie wpływać na skuteczność i powodzenie całej procedury.

Ile zapłacisz za nici liftingujące w renomowanej klinice?

Koszt nici rozpuszczalnych będzie się różnić w zależności od ich rodzaju, jak i marki. Na finalne rozliczenie wpływ ma również liczba zastosowanych nici. Jeżeli umówisz się na wstępną konsultację w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu, zapłacisz za nią około 117 złotych. W trakcie rozmowy z lekarzem medycyny estetycznej upewnisz się, czy jest to zabieg dla Ciebie, jak powinien być w Twoim przypadku przeprowadzony i ile będzie kosztował.

Ciężko jednoznacznie określić koszt całej procedury. Można jednak podać pewien zakres cenowy, w którym najczęściej mieszczą się wydatki związane z podskórną aplikacją nici. Rachunek za zabieg wynosi przeważnie między 700 a 4340 złotych. Dzięki konsultacji wstępnej uzyskasz szczegółowe informacje i plan działania wraz z kosztami dostosowany do Twoich potrzeb i oczekiwań.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down