Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Ile kosztuje zabieg karboksyterapii?

Karboksyterapia jest zabiegiem o szerokim zastosowaniu. Procedura ta jest jedną z metod terapeutycznych polegających na podawaniu pacjentowi dwutlenku węgla pod skórę. W ten sposób oddziałuje się na naczynia krwionośne, co poprawia krążenie krwi, a tym samym zwiększa dotlenienie komórek skóry. Omawiana procedura przeprowadzana jest na różnych obszarach ciała i w różnym celu. W jaki sposób przebiega? Jakich efektów można się po niej spodziewać? Co wpływa na finalną cenę takiego zabiegu?

Kiedy stosuje się karboksyterapię?

Pacjenci, którzy zgłaszają chęć poddania się omawianemu zabiegowi, najczęściej zgłaszają się do kliniki z problemem wiotkiej i mało elastycznej skóry. Miejscowo jej struktura wymaga dodatkowego zagęszczenia i ujędrnienia. Innym problemem, na jaki stosuje się ten zabieg, jest cellulit i miejscowe rozstępy. Można także zdecydować się na tę procedurę, gdy na twarzy uwidaczniają się zmarszczki i trudne do wygładzenia bruzdy. 

Kolejny powód to występowanie u pacjenta podwójnego podbródka, worków i cieni pod oczami. W zależności od potrzeb, można także zastosować karboksyterapię w przypadku osłabionych mieszków włosowych i tendencji do wypadania włosów.

Przebieg karboksyterapii

Wywiad medyczny przeprowadzony przez lekarza medycyny estetycznej umożliwia stwierdzenie, czy pacjent nadaje się do tego zabiegu i czy nie ma przeciwwskazań do jego wykonania. Po konsultacji można umówić się na dogodny termin i przyjść do gabinetu w ustalonym dniu. Ważne, aby przed zabiegiem pacjent zaprzestał stosowana leków rozrzedzających krew. Należy je odstawić dwie doby wcześniej. Kluczowa jest tutaj konsultacja i upewnienie się, że nie ma przeciwwskazań do chwilowej rezygnacji z takiej farmakoterapii. Ta kwestia również jest poruszana na konsultacji. Pacjent powinien ponadto zrezygnować z napojów alkoholowych.

W dniu zabiegu przygotowuje się obszar skóry, który będzie poddany całej procedurze. Jest to przede wszystkim dezynfekcja i oczyszczenie określonego obszaru. Następnie z pomocą igły wprowadza się podskórnie lub śródskórnie dwutlenek węgla. Jego dawka podlega nieustannej kontroli. Mowa tutaj o medycznym dwutlenku węgla, oczyszczonym i przygotowanym specjalnie pod kątem omawianego zabiegu.

Po karboksyterapii może miejscowo pojawić się zaczerwienienie skóry lub opuchlizna. Zdarza się, że na obszarze zabiegowym występują niewielkie siniaki. Są to jednak skutki uboczne, które ustępują w stosunkowo krótkim czasie po iniekcji.

Jakie efekty daje karboksyterapia?

Należy mieć na uwadze, że rezultaty zabiegu mogą być widoczne już po pierwszej aplikacji dwutlenku węgla. Zdarza się jednak, że potrzebne jest przeprowadzenie serii zabiegów, co w dużej mierze zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu pacjenta, rodzaju defektu estetycznego, z którym się zmaga oraz zdolności jego ciała do regeneracji. Dla trwalszych rezultatów wykonuje się jeden zabieg co tydzień lub dwa tygodnie, a następnie ustala się z lekarzem częstotliwość procedur przypominających.

Do najczęstszych efektów, na jakie liczą pacjenci po tym zabiegu, zalicza się:

  • wymodelowanie sylwetki,
  • wyeliminowanie cellulitu,
  • złagodzenie widocznych blizn na ciele,
  • zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej, 
  • wsparcie dla zachodzących w ciele procesów regeneracyjnych,
  • odmłodzenie wyglądu twarzy i ciała.

Jaki jest koszt jednego zabiegu?

Cena jednego zabiegu karboksyterapii zaczyna się od 160 złotych. Nie ma górnej granicy cenowej, ponieważ finalne oszacowanie kosztów będzie zależało od kilku aspektów. W cenę wlicza się cała obsługa okołozabiegowa, zastosowanie odpowiedniego sprzętu i preparatów, a także wielkość obszaru zabiegowego, który wymaga ingerencji lekarskiej.

Warto również pamiętać o tym, iż mowa tutaj o jednym zabiegu. Jeśli planowana jest cała seria zabiegowa, koszty będą większe i zazwyczaj będą stanowić wielokrotność ceny jednej przeprowadzonej iniekcji.
Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaka będzie ostateczna cena karboksyterapii w Twoim przypadku, możesz umówić się na konsultację w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down