Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Ile kosztuje zabieg HIFU?

Zabieg HIFU to jedna z procedur, którą wykonuje się z zastosowaniem ultradźwięków. Jest nierzadko nazywana niechirurgicznym liftingiem twarzy, ponieważ do podniesienia, uelastycznienia i ujędrnienia tkanek nie wykorzystuje się tutaj skalpela. Zaawansowane technologicznie urządzenie emituje wiązkę fal dźwiękowych, które wpływają na skórę na ustalonej głębokości i zmuszają ją do intensywniejszej regeneracji. W jaki sposób lekarz przeprowadza ten zabieg? Jakie są rezultaty po wykonaniu HIFU? Co wpływa na jego koszt i jaka jest cena takiej procedury?

HIFU — opis zabiegu

HIFU to zabieg medycyny estetycznej stosowany u pacjentów, którzy chcą poprawić kondycję swojej skóry i ją widocznie ujędrnić. W tej procedurze stosuje się wspomniane ultradźwięki. Oddziałują one miejscowo na konkretny obszar tkanki i podnoszą temperaturę w komórkach. Energia cieplna, która w ten sposób powstaje, przyczynia się do utworzenia niewielkich mikrouszkodzeń, a te z kolei ulegają szybszej regeneracji i naprawie. W wyniku tego procesu wspomniane uszkodzenia nie powstają na powierzchni skóry, a w jej głębszych warstwach. Dlatego też struktura naskórka nie ulega przerwaniu.

Zarówno zjawisko termiczne, jak i mechaniczne zachodzące w tkankach przyczynia się do poprawy kondycji skóry, zwiększenia poziomu jej uelastycznienia i jędrności. Służy temu wzmożona produkcja kolagenu i elastyny, do której zmusza się organizm omawianym zabiegiem.

Po przeprowadzeniu wspomnianej procedury powierzchnia naskórka nie jest uszkodzona, dlatego też nie trzeba wprowadzać żadnej specjalnej miejscowej pielęgnacji. Należy jednak dać sobie czas na regenerację głębszych warstw skóry, co zajmuje około trzech miesięcy. Stopniowo rezultaty zabiegu zaczną być widoczne.

Jakie są efekty po HIFU?

Zaletą omawianej procedury jest możliwość zauważenia pozytywnej zmiany i efektów już po jednej sesji zabiegowej. Tą najistotniejszą, na jakiej najbardziej zależy pacjentom, jest ujędrnienie skóry, które najbardziej widoczne jest przeważnie po wspomnianych już wyżej trzech miesiącach. Wiąże się to z zachodzącymi procesami regeneracyjnymi, które nie zależą od samego lekarza, a kondycji i stanu zdrowia organizmu pacjenta.

Ponadto u pacjentów po wykonaniu HIFU można zaobserwować wygładzenie skóry, poprawę zagęszczenia jej struktury, a także zredukowanie miejscowych zmarszczek. W szczególności mowa tutaj o zmarszczkach w okolicy ust i oczu. To także metoda, która umożliwia wygładzenie widoczności blizn, rozstępów, uniesienie brwi, zmniejszenie podwójnego podbródka, uwydatnienie konturu żuchwy, czyli ogólnie rzecz ujmując — spowolnienie wyraźnych oznak starzenia się skóry.

Uzyskane uelastycznienie skóry i poprawa jej jędrności to jedne z aspektów, które świadczą o tym, dlaczego ten zabieg nazywa się niechirurgicznym liftingiem twarzy i ciała. Po jednej procedurze efekty zabiegu utrzymują się przeważnie 12-18 miesięcy.

Zarówno same efekty, ich zakres i zaawansowanie, jak i czas niezbędny na regenerację jest kwestią indywidualną. U niektórych pacjentów procesy naprawcze będą zachodzić szybciej, podczas gdy u pozostałych oczekiwanie na wyraźną poprawę będzie trwało nieco dłużej.

Jaki jest koszt i od czego zależy cena HIFU?

Dla uzyskania najlepszych efektów bardzo często łączy się HIFU z zabiegiem endermologii, który również działa stymulująco na skórę i pomaga w jej ujędrnieniu. 

Koszt jednej serii składającej się z sześciu zabiegów endermologii i jednego zabiegu HIFU to około 3070 złotych. 

W przypadku procedury, podczas której wykonuje się HIFU wraz z zabiegiem kompleksowym na twarz (uwzględniającym wypełnienie, ujędrnienie i rzeźbienie owalu twarzy), cena wynosi około 3570 złotych.

Cena zabiegu jest zależna od jego zakresu, ale także od indywidualnych ustaleń między lekarzem medycyny estetycznej a pacjentem. Zawsze jego wykonanie jest poprzedzone wywiadem medycznym, który służy określeniu szczegółów i przebiegu omawianej procedury.
Jeżeli interesuje Cię ten zabieg, możesz skonsultować się z lekarzem na wizycie w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down