Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Ile kosztuje operacja plastyczna powiek?

Operacje plastyczne powiek należą do zabiegów chirurgicznych, a ich zadaniem jest ogólna poprawa wyglądu przez np. usunięcie fałdów skórnych, czy gromadzącej się tkanki tłuszczowej. Procedury tego typu tyczą się zarówno górnej, jak i dolnej powieki. Operacje wiążą się  koniecznością użycia skalpela i wykonywane są w celach estetycznych, a czasem  również z przyczyn zdrowotnych i medycznych. Czemu służy poddawanie się takim operacjom i z jakimi kosztami może to się wiązać? Jakie są alternatywy dla operacji chirurgicznych powiek?

Ogólna charakterystyka i koszty związane z operacją plastyczną powiek

Operacje plastyczne powiek z zastosowaniem skalpela wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Wszystko zależy od zakresu prowadzonych zmian plastycznych oraz tego, czy lekarz będzie jednocześnie pracował nad powieką górną i dolną. Wpływ na rodzaj znieczulenia i czas trwania operacji ma także zakres zabiegowy i jego skomplikowanie.

Korekty powiek zazwyczaj opierają się na usuwaniu niewielkiego płatu skóry szerokości kilku milimetrów — przeważnie dochodzi do ich wycięcia w miejscach, gdzie powieka przy otwarciu oka naturalnie się załamuje. Można również zdecydować się na cięcie w miejscu tuż przy rzęsach. Jeśli istnieją takie wskazania, prócz skóry usuwa się także gromadzącą się pod powieką tkankę tłuszczową. Zabiegi tego typu nazywane są ogólnie blefaroplastyką chirurgiczną.

Zazwyczaj kliniki podają pełne koszty wykonania operacji, w które wliczają się również opłaty za wstępne konsultacje, wizyty kontrolne, sam zabieg, zastosowane do jego celu środki medyczne, w tym znieczulenie i obsługa okołozabiegowa. Sama operacja wymaga warunków ambulatoryjnych, a hospitalizacja ma miejsce zazwyczaj wtedy, gdy pacjentowi w trakcie operacji podane było znieczulenie ogólne.

Jakie są koszty operacyjnej plastyki powiek? Na wysokość ceny wpływa wiele czynników, które zależne są od indywidualnych potrzeb, oczekiwań pacjenta oraz od uwarunkowań anatomicznych. Przeważnie można jednak spotkać się z kwotami, które zaczynają się od 4500 zł przy operacji powiek górnych oraz około 5500 zł, jeśli zabieg ma dotyczyć powiek dolnych. Przy plastyce powiek górnych i dolnych koszty zaczynają się od około 8000 złotych.

Alternatywa dla chirurgi plastycznej powiek — zabiegi medycyny estetycznej bez skalpela

Czy plastyka powiek może odbywać się w sposób wykluczający zastosowanie skalpela? Istnieją zabiegi medycyny estetycznej, które poprawiają wygląd powiek, odmładzają spojrzenie, spłycają zmarszczki mimiczne, jak kurze łapki, napinają skórę, zwiększają jej gęstość i zmuszają ją do wzmożonej produkcji włókien kolagenowych i elastyny.

Plastyka powiek w tym przypadku to chociażby zastosowanie zaawansowanych technologicznie urządzeń imitujących wiązki plazmy lub lasera, korzystanie z nici rozpuszczalnych, mających właściwości liftingujące, czy promieniowania elektromagnetycznego wytwarzającego ciepło, pobudzającego tkanki do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny.

Rodzaj zabiegu dobierany jest indywidualnie do każdego pacjenta. Na konsultacji specjalista rozeznaje się w potrzebach klienta, jego ewentualnej historii i doświadczeniach z medycyną estetyczną, przeciwwskazaniami do przeprowadzenia wybranych zabiegów i oczekiwaniami wizualnymi. Najczęściej jest to pragnienie usunięcia zmarszczek w okolicy oczu, lifting powieki, wyeliminowanie worków pod oczami, przebarwień, poprawa gęstości i elastyczności naskórka, który wraz z wiekiem ulega stopniowemu zwiotczeniu.

Koszty blepharoplastyki niechirurgicznej 

Plastyka powiek niewymagająca cięcia skalpelem to zastosowanie nowoczesnych technologii i procedur medycznych, które umożliwiają podniesienie opadającej powieki, czy spłycenie zmarszczek mimicznych. Zazwyczaj taki zabieg to koszt około 1500 złotych, jeśli chodzi o wspomnianą plastykę. W przypadku usuwania zmarszczek cena jest bardziej zróżnicowana, a widełki to średnio 350 - 3000 złotych.
Jeśli chciałbyś zorientować się w możliwościach wizualnej poprawy estetyki swoich powiek, umów się na konsultację ze specjalistami z naszej kliniki Natura Med w Nowym Sączu.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down