Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Ile kosztuje laserowe usuwanie trądziku?

Bardzo często mówi się, że trądzik to choroba wieku młodzieńczego i dorastania. Istnieje ogólne przekonanie, że po okresie dojrzewania te zmiany przestają się pojawiać z powodu unormowania gospodarki hormonalnej w ciele młodego człowieka. Niestety u niektórych osób nawet po osiągnięciu dorosłości nie ustępują, stają się bardzo uciążliwe, nieestetyczne, mogą powodować powstawanie blizn, przebarwień i kompleksy. W takiej sytuacji rozwiązaniem może okazać się laserowe usuwanie trądziku. Czym jest ten zabieg? W jaki sposób się go przeprowadza? Jakie są wskazania i przeciwwskazania do jego wykonania?

Laserowe usuwanie trądziku — jak przebiega ten zabieg?

Przystąpienie do zabiegu medycyny estetycznej, jakim jest laserowe usuwanie trądziku, należy rozpocząć od konsultacji z lekarzem. W trakcie rozmowy ustala się, czy nic nie stoi na przeszkodzie, by pacjent poddał się tej procedurze. Następnie badaniu poddaje się obszar ciała, który ma zostać potraktowany wiązką lasera frakcyjnego.

Jeśli podjęto decyzję o wykonaniu zabiegu, skórę dokładnie się oczyszcza. W pierwszej kolejności wykonuje się próbę laserową. Celem jest sprawdzenie reakcji pacjenta na laser. Wiązka ma ustaloną częstotliwość, dzięki czemu dociera na konkretną głębokość w tkankach.

Laser frakcyjny umożliwia usuwanie blizn potrądzikowych i przebarwień, które pojawiają się na skórze wskutek wystąpienia nieestetycznych wykwitów oraz krost. Każdy impuls lasera emituje określoną ilość energii, co prowadzi do odparowywania tkanki martwiczej, a podniesienie temperatury w tkankach przyczynia się z kolei do wzmożonej produkcji włókien kolagenowych i elastyny. Efektem jest wygładzenie skóry, poprawa jej kolorytu, czyli tym samym usunięcie lub złagodzenie zmian związanych z trądzikiem.

Sam zabieg nie trwa długo. Po jego przeprowadzeniu na skórze może pojawić się opuchlizna. Efektem jest jednak znaczne zredukowanie blizn i przebarwień, a przy okazji zmarszczek. W zależności od stopnia zaawansowania zmian może okazać się konieczne wykonanie serii zabiegów. Jest to jednak kwestia indywidualnie omawiana z lekarzem.

Cena laserowego usuwania zmian skórnych związanych z trądzikiem

Laserowe leczenie trądziku pomaga zredukować niedoskonałości skórne, a także blizny, które są z nimi związane. Efektem jest odmłodzenie skóry, odblokowanie gruczołów łojowych, a tym samym zmniejszenie podatności skóry na łojotok i przetłuszczanie. Laser powoduje również przyspieszenie procesów regeneracyjnych oraz pobudzenie tkanek do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. Miejsca, które uległy zmianom z powodu trądziku, stają się bardziej wygładzone, a same blizny są rozjaśnione lub znikają całkowicie.

Cena zabiegu jest ustalana indywidualnie i zależy od charakteru zmian, jakie mają być potraktowane laserem, a także wielkości obszaru poddanego całej procedurze. W przypadku usuwania przebarwień cena może wynieść od około 117,70 do 1765,50 złotych. Jeśli natomiast chodzi o usuwanie blizn, koszty zamykają się w granicach 117,70 do 1177 złotych. 

Kiedy wykonać zabieg laserowy na trądzik?

Laser na trądzik można wykonać o dowolnej porze roku. Trzeba jednak pamiętać o tym, by odpowiednio się przygotować i nie zapominać o niezbędnym okresie rekonwalescencji po zabiegu. 

Do procedury mogą przystąpić kobiety, które nie są w ciąży i nie karmią piersią. Wszyscy pacjenci (zarówno kobiety, jak i mężczyźni) nie mogą chorować na cukrzycę, nowotwory i niewydolność nerek. Obszar poddawany zabiegowi nie może wykazywać oznak przechodzonej infekcji. Przez trzy tygodnie przed procedurą należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce i nie korzystać z solarium. Trzeba także zrezygnować z kosmetyków z retinoidami. Skóra po leczeniu laserowym będzie mniej podatna na zmiany trądzikowe.
Aby przystąpić do tego zabiegu, należy w pierwszej kolejności umówić się na konsultację w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu. Po wnikliwej rozmowie pacjent otrzyma informację, czy kwalifikuje się do tej procedury.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down