Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Ile kosztuje jeden zabieg HIFU?

Zabiegi taki, jak klasyczny lifting czy liposukcja, są wybierane coraz rzadziej przez osoby pragnące poprawić swoją urodę. Teraz triumfy święcą procedury, które nie wymagają tak dużej ingerencji w tkankę, a jedynie delikatnie poprawiają nasz naturalny wygląd. Do tego typu procedur należą między innymi te wykorzystujące technologię HIFU. Metoda ta zazwyczaj wykorzystywana jest w celu poprawy napięcia tkanek i uzyskania efektu delikatnego odmłodzenia. Dowiedz się więcej na temat HIFU i sprawdź, ile kosztuje pojedynczy zabieg.

Ile kosztuje pojedynczy zabieg HIFU?

Cena pojedynczego zabiegu HIFU zależeć może od różnych czynników. Jednym z ważniejszych jest obszar, w którym procedura będzie wykonywana. Jeśli obejmuje ona na przykład podbródek, czyli jedynie niewielką partię ciała, koszt może zamknąć się w kilkuset złotych. W przypadku liftingu całej twarzy kwoty wynoszą już około kilku tysięcy, najczęściej ok. 2000-3000 zł. Analogicznie droższy będzie zabieg na większej części ciała, np. brzuchu. Warto również pamiętać, że zabieg HIFU może mieć inną cenę w zależności od miasta, w którym znajduje się dana klinika. W przypadku miast wojewódzkich należy liczyć się ze znacznie wyższym kosztem niż w mniejszych miejscowościach. Co więcej, procedurę z wykorzystaniem technologii HIFU można łączyć także z innymi metodami. Dzięki temu możliwe jest dobranie techniki do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Na czym polega technologia HIFU?

Sama nazwa HIFU jest akronimem angielskiego określenia high-intensity focused ultrasound. Tłumaczyć to można jako „skupiona wiązka fal dźwiękowych o dużym zasięgu”. Polega ona na kontrolowanym podgrzaniu tkanek, co ma prowadzić do skrócenia włókien kolagenowych oraz pobudzać fibroblasty do produkcji nowych białek. Ultradźwięki mogą wnikać na głębokość od 1,5 do nawet 9 mm, zależnie między innymi od zastosowanego urządzenia, oczekiwanych efektów, obszaru wykonywania zabiegu oraz indywidualnych potrzeb pacjenta. Za sprawą technologii HIFU możliwe jest osiągnięcie takich rezultatów, jak poprawa napięcia skóry, uzyskanie wyraźniejszego owalu twarzy, delikatne uniesienie brwi i otwarcie oka, wygładzenie zmarszczek czy zmniejszenie widoczności podwójnego podbródka. Procedura nie wymaga od pacjenta pozostania w klinice po zabiegu – może on opuścić gabinet właściwie od razu po wykonaniu procedury. Należy przy tym pamiętać, że zabieg z użyciem ultradźwięków wymaga powtarzania. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie jeszcze lepszych rezultatów. Liczba zabiegów w serii, a także długość pojedynczej sesji, zależeć będzie przede wszystkim od obszaru ich wykonywania oraz stopnia zaawansowania problemu.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi HIFU?

Zabiegi HIFU można wykonywać właściwie na każdym rodzaju skóry. Zalecane są one przede wszystkim pacjentom zmagającym się z:

 • nadmierną wiotkością skóry;
 • niewyraźnym owalem twarzy;
 • opadającą powieką;
 • tzw. chomikami (opadającymi policzkami);
 • widocznymi zmarszczkami i bruzdami;
 • oznakami starzenia na szyi i dekolcie;
 • utratą jędrności tkanki.

Duże znaczenie ma również nastawienie pacjenta do samego zabiegu oraz towarzyszące mu oczekiwania co do efektów. Pamiętaj, że HIFU nie jest tożsame z klasycznym liftingiem, bardzo inwazyjnym, jednak dającym bardzo widoczne rezultaty. Za pomocą ultradźwięków możesz jedynie delikatnie poprawić swój wygląd, dodać twarzy świeżości i poprawić jej owal, a także bardzo łagodnie wymodelować niektóre partie ciała. Wszelkie wątpliwości z pewnością rozwiejesz podczas wstępnej konsultacji z naszym specjalistą w Nowym Sączu.

Przeciwwskazania do zastosowania HIFU

Tak samo, jak w przypadku każdej innej techniki wykorzystywanej w medycynie estetycznej, tak i przy HIFU musisz liczyć się z listą przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Do najważniejszych należą:

 • okres ciąży i karmienia piersią;
 • nowotwory;
 • choroby autoimmunologiczne;
 • dermatozy;
 • choroby neurologiczne;
 • cukrzyca;
 • choroby serca;
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych;
 • stany zapalne tkanki.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down