Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Czy warto robić nici na twarz?

Nici rozpuszczalne, znane jako nici liftingujące, wykorzystuje się w zabiegu medycyny estetycznej prowadzącym do poprawy owalu twarzy i napięcia skóry. Nici stosowane są przede wszystkim z powodu postępującego u pacjenta wieku, który przyczynia się do utraty jędrności i elastyczności tkanek. To także metoda umożliwiająca wygładzanie i spłycanie zmarszczek. Co należy wiedzieć o niciach na twarz? Jak wygląda zabieg ich wprowadzenia pod skórę i jakie przynosi rezultaty?

Nici liftingujące na twarz — jak przebiega zabieg?

Wykorzystanie nici liftingujących w zabiegach medycyny estetycznej polega na wszczepianiu ich pod skórę w celu zrewitalizowania tkanek i uzyskania efektu naturalnego liftingu. Nici te są całkowicie rozpuszczalne, a ich wprowadzenie pod skórę przyczynia się do wzmożonego procesu regeneracji i stymulacji produkcji kolagenu i elastyny.

Aby skorzystać z tego zabiegu, konieczna jest wcześniejsza konsultacja lekarska. Rozmowa dotyczy indywidualnych potrzeb pacjenta, uwarunkowań anatomicznych jego twarzy, poziomu zaawansowania zmian wymagających poprawy i wyboru metody wprowadzenia nici. Ustala się ponadto miejsce ich wprowadzenia, by uzyskać pożądane rezultaty.

Skóra przed zabiegiem jest oczyszczana i dezynfekowana. Miejscowo aplikuje się również znieczulenie, by zmniejszyć ewentualny dyskomfort towarzyszący pacjentowi w trakcie przeprowadzania tej procedury. Mowa tutaj o kremach znieczulających lub zastrzyku.

Nici wyposażone w niewielkie haczyki umożliwiają nadawanie skórze twarzy odpowiedniego napięcia, uniesienia i ujędrnienia. Po ich wprowadzeniu pod skórę pacjent powinien pamiętać o ograniczeniu mimiki twarzy, by umożliwić niciom ustabilizowanie się. Warto jednocześnie pamiętać o delikatnych masażach i odpowiedniej pielęgnacji skóry. Jeśli po zabiegu wystąpiły siniaki i obrzęk, zmiany te zanikną w ciągu kilku najbliższych dni po przeprowadzeniu całej procedury.

Poprawa napięcia skóry

Istnieje szereg korzyści, które sprawiają, że wiele osób decyduje się na zastosowanie nici na twarz. Podstawowym rezultatem jest oczywiście napięcie skóry i efekt liftingu. Już samo wprowadzenie nici umożliwia uniesienie tkanek. Jednocześnie w wyniku naruszenia ciągłości skóry dochodzi do wzmożonych procesów regeneracyjnych w obszarze zabiegowym. W efekcie produkowana jest większa ilość elastyny i włókien kolagenowych. Oba białka odpowiedzialne są za poprawę gęstości skóry, jej napięcie i ujędrnienie. Rezultatem jest zatem polepszenie owalu twarzy i odmłodzenie wyglądu.

Alternatywa dla metod chirurgicznych

Nici na twarz to pewnego rodzaju alternatywa dla bardziej inwazyjnych zabiegów operacyjnych z wykorzystaniem skalpela. Nici umożliwiają uzyskanie naturalnego efektu bez bardzo dużej ingerencji w tkanki, która może również powodować pozostawanie widocznych blizn. Co więcej, skóra po omawianej procedurze szybciej się regeneruje i nie wymaga tak rygorystycznej rekonwalescencji, jak w przypadku klasycznych, tradycyjnych operacji. Można zatem szybko powrócić do swojej codziennej aktywności. Warto dodać, iż wstępne efektu liftingu i napięcia skóry są widoczne od razu, co cenią sobie osoby oczekujące jak najszybszej poprawy swojej aparycji.

Długotrwałe efekty pozabiegowe

Po zabiegu, jakim jest wszczepienie nici liftingujących, pacjenci mogą liczyć na długotrwałe efekty wizualne. Zazwyczaj rezultaty utrzymują się do około dwóch lat. Należy jednak pamiętać, iż jest to kwestia indywidualna. Może bowiem zależeć od predyspozycji organizmu pacjenta, jego trybu życia, aktywności fizycznej, diety i pielęgnacji skóry. 
Chcąc przystąpić do takiej procedury zabiegowej należy w pierwszej kolejności umówić się na rozmowę z lekarzem medycyny estetycznej. Można skorzystać z konsultacji w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu, podczas której zostanie przeprowadzony wnikliwy wywiad medyczny. Pacjent może również uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące go pytania i podjąć decyzję o tym, czy chce skorzystać z takiej metody liftingu twarzy.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down