Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Czy można pozbyć się otyłości brzusznej?

Nadmiar tkanki tłuszczowej najczęściej występuje u osób, które mają predyspozycje genetyczne do sylwetki typu jabłko. O ile niewielkie boczki nie są czymś złym, o tyle stopniowe przybieranie na wadze może doprowadzić do dużej otyłości niebezpiecznej dla zdrowia i życia. Często taka otyłość powoduje komplikacje zdrowotne. Wpływa również na pewność siebie u pacjenta. W takiej sytuacji niezbędna jest zmiana codziennych nawyków żywieniowych, zwiększenie aktywności fizycznej, stała kontrola lekarska w procesie utraty wagi. Można również zastanowić się nad zastosowaniem niektórych zabiegów, które mogą przyspieszyć redukcję wagi. Jak można poradzić sobie z otyłością brzuszną?

Masaż próżniowy na nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha

Jednym z zabiegów kosmetologicznych, który umożliwia zmniejszenie obwodu w talii, jest masaż próżniowy. Zabieg jest stosowany zarówno dla celów estetycznych, jak i zdrowotnych. Systematyczne uczęszczanie na taki masaż umożliwia redukcję obrzęków oraz opuchlizny w okolicy brzucha, które są spowodowane między innymi zastojem limfy i słabym krążeniem krwi.

W trakcie zabiegu wykorzystuje się specjalną głowicę, która zasysa i jednocześnie rozmasowuje tkanki. Intensywność masażu sprawia, że w tkance powstają mikrouszkodzenia, które stymulują wzmożoną produkcję kolagenu i elastyny. Z kolei uszkodzone komórki tłuszczowe zostają usuwane z organizmu w trakcie zachodzących naturalnie procesów metabolicznych.

Omawiana procedura jest wykonywana seriami w pewnych odstępach czasu. Ilość zabiegów jest omawiana razem z lekarzem.

Technologia kriolipolizy na tłuszcz na brzuchu

Innym zabiegiem, z którego korzystają pacjenci, którzy pragną schudnąć na brzuchu, jest kriolipoliza. W tej procedurze stosuje się emitowaną przez urządzenie chłodzącą energię. Ma ona na celu oddziaływanie na komórki zlokalizowane w tkance podskórnej. Stymuluje proces niszczenia komórek tłuszczowych. W zależności od potrzeb, omawianą metodę można wykorzystać na mniejszych, ale i większych obszarach ciała. 

W całym procesie wykorzystuje się fakt, że komórki tkanki tłuszczowej są wrażliwe na zmiany temperatury. Dlatego też dochodzi do ich uszkodzenia w trakcie wymrażania, co z kolei ułatwia uzyskanie efektu wyszczuplenia w wybranym obszarze ciała. Ukierunkowanie głowic urządzenia na okolice brzucha również wykorzystuje efekt zasysania, a następnie poddania tkanek oddziaływaniu obniżonej temperatury.

Lipoliza iniekcyjna — alternatywa dla kriolipolizy

Wśród zabiegów medycyny estetycznej można również wymienić lipolizę iniekcyjną. To procedura, która polega na podaniu specjalnych substancji drogą iniekcji w wybrany obszar wymagający wyszczuplenia. Te preparaty wchodzą w reakcję z tkanką tłuszczową i doprowadzają do niszczenia jej komórek. Działanie preparatu jest miejscowe. Najczęściej podaje się go właśnie w obszary ciała, na których znajduje się uporczywy i trudny do spalenia tłuszcz. Mowa tutaj zatem również o brzuchu.

Jak zwiększyć skuteczność zabiegów odchudzających na brzuch?

To niezwykle ważne, aby mieć świadomość, że każdy zabieg o działaniu odchudzającym należy połączyć ze zdrowym i aktywnym trybem życia. Utrata tkanki tłuszczowej dzięki wymienionym procedurom jest możliwa i trwała. Niemniej brak odpowiedniego deficytu kalorycznego może spowodować jej ponowne odkładanie się w newralgicznych okolicach, w tym również na brzuchu.

Podczas zabiegów, w których oddziałuje się na tkankę tłuszczową we wspomnianym miejscu, przyspiesza się metabolizm. Dlatego też istotne jest, aby po masażu lub wybranej procedurze zwiększyć ilość przyjmowanych dziennie płynów, sięgać po zdrowsze produkty spożywcze i postawić na aktywność fizyczną.
W przypadku nadmiaru tkanki tłuszczowej na brzuchu ważne jest, aby korzystać z zabiegów pod czujnym okiem lekarza. Jeśli zastanawiasz się nad ich wprowadzeniem do swojej kuracji odchudzającej, możesz omówić wszystkie kwestie z lekarzem na konsultacji w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down