Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Czy mezoterapię można robić po botoksie?

Odmłodzenie, spowolnienie procesów starzenia się skóry, a także rewitalizacja, czy poprawa wyglądu jest możliwa dzięki różnym metodom wchodzącym w zakres medycyny estetycznej. Każdy zabieg jest natomiast poprzedzony konsultacją lekarską, dzięki której znany jest obecny stan zdrowia pacjenta, jego indywidualne predyspozycje i preferencje względem oczekiwanych rezultatów. Zdarza się, iż efekt, jaki jest możliwy do uzyskania, wymaga zastosowania kilku zabiegów. Istotna jest jednak nie tylko ich kolejność, ale i odstęp czasu między nimi. Czy zatem można poddać się mezoterapii po wcześniejszej iniekcji toksyny botulinowej?

Czym jest mezoterapia i toksyna botulinowa?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem stosowanym na problemy skórne. Najczęściej są to nieestetyczne zmiany, które wizualnie postarzają, jak zmarszczki, czy blizny. Wykonywane w trakcie tej procedury nakłucia są metodą na wprowadzenie pod skórę różnych rewitalizujących substancji odżywczych. Sam proces nakłuwania również działa odmładzająco, ponieważ mobilizuje skórę do szybszej regeneracji, a także produkcji kolagenu i elastyny.

Durgi zabieg, jakim jest podanie toksyny botulinowej, przeważnie wiąże się z redukcją zmarszczek i zmian mimicznych. Substancja ta w pewnym stopniu miejscowo paraliżuje mięsień i prowadzi do jego rozluźnienia. W rezultacie skóra ulega ponownemu napięciu i wygładzeniu.

Można zatem zauważyć, iż oba zabiegi mają podobne cele do osiągnięcia, jednocześnie się uzupełniając w swoim działaniu. Chcąc jednak przystąpić do nich należy wykluczyć wszelkie przeciwwskazania, aby uniknąć niekorzystnych dla zdrowia i urody komplikacji.

Jaka może być kolejność wykonania zabiegów?

W przypadku mezoterapii igłowej i toksyny botulinowej możliwe jest wykonanie obu zabiegów w niedługich odstępach czasu. W pierwszej kolejności powinno się jednak podać toksynę, która wygładzi miejscowe zmarszczki i sprawi, że skóra będzie gładsza i lepiej napięta. Dopiero po tym zabiegu można przejść do mezoterapii igłowej. Ta z kolei, dzięki przeprowadzeniu serii nakłuć z pomocą specjalnych mikroigieł, doprowadzi do odżywienia i lepszego zrewitalizowania skóry u pacjenta.

Jaki jest odstęp czasowy między zabiegami?

Każdy zabieg medycyny estetycznej wiąże się z okresem dłuższej lub krótszej rekonwalescencji. Dlatego też kwestia iniekcji toksyny botulinowej i wykonania mezoterapii będzie zależna od wielu indywidualnych czynników i samego pacjenta. W zależności od sytuacji i specyfiki poszczególnych zabiegów, u niektórych osób można przeprowadzić obie procedury tego samego dnia. Zdarzają się jednak również i takie przypadki, gdy zalecany jest dłuższy, nawet dwutygodniowy odstęp czasowy między nimi.

Toksyna botulinowa redukuje zmarszczki i bruzdy, które powstają na twarzy i niekorzystnie wpływają na estetykę wyglądu. Mezoterapia w tym przypadku wykazuje działanie uzupełniające.

Od czego zależy odstęp czasowy między zabiegami?

Niektórzy pacjenci zastanawiają się nad tym, czy oba wspomniane zabiegi można wykonać tego samego dnia, czy raczej należy zastosować przerwę między jedną a drugą procedurą.

Jak już wiadomo, toksynę botulinową i mezoterapię można wykorzystać kompleksowo, uzupełniająco w jednym obszarze, co ma na celu spotęgowanie efektu końcowego i jeszcze większy wpływ na poprawę oraz odmłodzenie wyglądu. W takim przypadku wybrany obszar skóry ma zostać poddany obu procedurom. Należy wtedy zachować czasowy odstęp.

Może się jednak okazać, że pacjent chce wykonać dwa zabiegi na różnych obszarach ciała. W takiej sytuacji lekarz może zdecydować o przeprowadzeniu obu procedur tego samego dnia. Jest to jednak kwestia omawiana indywidualnie.

Dobre rozplanowanie i wykonanie mezoterapii, jak i podanie toksyny botulinowej z uwzględnieniem zarówno ryzyka oraz korzyści ułatwi Ci podjęcie decyzji odnośnie poddania się tym procedurom medycyny estetycznej.

Jeżeli chciałbyś porozmawiać z lekarzem na temat obu zabiegów, umów się na konsultację w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down