Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Czy lipoliza na brzuch jest skuteczna?

Brak wcięcia w talii, nieestetycznie wyglądająca oponka na brzuchu lub boczki — fałdki tłuszczu, które gromadzą się w okolicy brzucha, często wprawiają w dyskomfort. Nie zawsze również można zredukować ilość tkanki tłuszczowej w tym obszarze z pomocą ćwiczeń i diety, na co wpływ mogą mieć chociażby uwarunkowania genetyczne i typ sylwetki. Właśnie w takim momencie wkracza medycyna estetyczna, a dokładniej rzecz ujmując, zabieg lipolizy. Na czym on polega? Jak oddziałuje na komórki tłuszczowe zlokalizowane na brzuchu? Czy skutecznie pomaga wymodelować sylwetkę i zyskać płaski brzuch oraz lepiej zarysowującą się talię?

Lipoliza iniekcyjna — na czym polega?

Lipoliza iniekcyjna to zabieg medycyny estetycznej, który przeprowadzany jest na praktycznie każdym obszarze ciała z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Bez wątpienia jednym z nich jest właśnie brzuch. W zależności od tego, jak dużo omawianej tkanki znajduje się w tej okolicy, ilość preparatu zastosowana do zabiegu będzie zróżnicowana. Może się również okazać, iż konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów. W zależności od organizmu pacjenta, u jednych obserwuje się zadowalające efekty po jednym lub dwóch zabiegach. U innych może natomiast okazać się koniecznym przeprowadzenie tej procedury trzy lub cztery razy w określonych odstępach czasu.

Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzykiwaniu preparatu pod skórę, w obszarach wymagających walki z tłuszczem. Substancja ta ma na celu rozbijanie komórek tłuszczowych w taki sposób, by zostały następnie w procesie przemiany metabolicznej usunięte z organizmu. Omawiany preparat chemiczny nie powoduje dolegliwości bólowych w trakcie rozbijania tkanki tłuszczowej, a same efekty pojawiają się stopniowo w ciągu kilku tygodni od wykonania zabiegu. Roztwór uszkadzający błonę komórek tłuszczowych jest również sposobem na pozbywanie się cellulitu, który u niektórych osób występuje także w okolicy brzucha.

Kiedy można spodziewać się pierwszych efektów zabiegowych?

Zabieg lipolizy iniekcyjnej może być znaczącym wsparciem w procesie odchudzania. Substancja chemiczna, która ma za zadanie niszczenie komórek tłuszczu, pomaga wyeliminować jego nadmiar w miejscach odpornych na ćwiczenia fizyczne i odchudzanie. U niektórych osób jest to właśnie brzuch. Lipoliza oddziałuje wyłącznie na miejsca poddane iniekcji, dlatego umożliwia modelowanie sylwetki w pożądany, zamierzony, nieprzypadkowy sposób.

Należy pamiętać, że proces rozpadu komórek tłuszczowych jest stopniowy. Zaraz po zabiegu na skórze może pojawić się niewielka opuchlizna, która jednak znika w ciągu kilku najbliższych godzin. Przez kolejne 3-4 tygodnie w ciele pacjenta będą postępowały procesy metaboliczne, podczas których komórki będą rozpuszczane, odprowadzane do wątroby i wydalane. Aby przyspieszyć i wzmocnić efekt zabiegowy, warto pamiętać o systematycznym piciu wody, dodatkowej aktywności fizycznej i zrównoważonej diecie.

Czy lipoliza przynosi oczekiwane rezultaty?

Efekty lipolizy są widoczne, choć w dużej mierze zależą od wielu czynników. Pierwszym z nich jest tryb życia pacjenta. Jeżeli po zabiegu nie planuje on zmian w swoim planie odżywiania i aktywności fizycznej, nadwyżka kaloryczna może znów zacząć odkładać się w postaci tłuszczu w okolicy brzucha.

Wizualnie najbardziej widoczne efekty odchudzające lipolizy są u osób stosunkowo szczupłych, u których tkanka tłuszczowa wpływa na sylwetkę, jednak nie powoduje otyłości. W przypadku osób otyłych stosuje się inne metody zabiegowe o działaniu odchudzającym.

Należy także pamiętać o tym, iż brzuch jest dosyć rozległym fragmentem ludzkiego ciała. Z tego powodu iniekcja może być rozłożona na kilka zabiegów w kilkutygodniowych odstępach. Dopiero po całej serii efekty będą najbardziej zauważalne, brzuch bardziej płaski, a talia mocniej zarysowana. 
Warto dodać, że efekty poboczne tego zabiegu to również lepsze ujędrnienie skóry, zmniejszenie cellulitu, czy większa aktywność regeneracyjna powodująca produkcję nowych włókien kolagenowych i elastyny. Jeśli chciałbyś poddać się zabiegowi lipolizy, umów się na konsultację w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu!

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down