Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Czy lepsza jest mezoterapia igłowa, czy bezigłowa?

Do profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej zaliczyć można popularną ostatnimi czasy mezoterapię. Rozwój wiedzy i technologii sprawił, że obecnie kobiety i mężczyźni mogą skorzystać zarówno z wersji igłowej, jak i bezigłowej tejże procedury. Często można spotkać się z pytaniem o to, który z wymienionych zabiegów jest skuteczniejszy? Co zatem je różni? Czy można jednoznacznie powiedzieć, na który rodzaj mezoterapii lepiej się zdecydować?

Czym jest mezoterapia igłowa?

Co można powiedzieć o zabiegu, jakim jest mezoterapia igłowa? To procedura, która umożliwia iniekcję wybranych substancji aktywnych, podczas której reguluje się głębokość samego nakłucia, jak i ilość podawanego preparatu. Zazwyczaj w tym celu stosuje się cienką igłę. Precyzja całego zabiegu umożliwia wstrzykiwanie określonych substancji bezpośrednio do miejsca, które może wymagać medycznej ingerencji.

Pierwszą z zalet tego zabiegu jest fakt, iż substancje podawane są dokładnie tam, gdzie skóra wymaga odżywienia, rewitalizacji czy regeneracji. Co ważne, wspomniane koktajle odżywcze nie muszą przenikać przez skórę, by się wchłonąć. Wchłaniają się bezpośrednio pod naskórkiem — na głębokości, na jakieś zostały wstrzyknięte.

Na czym polega mezoterapia bezigłowa?

Mezoterapia bezigłowa również opiera się na podawaniu preparatów odżywczych do skóry, jednak podczas procesu aplikacji wykorzystuje się zjawisko tak zwanej elektroporacji. Mowa tutaj o prądzie o wysokiej częstotliwości w formie impulsów, które powodują otwieranie się porów i zwiększenie wchłanialności substancji aktywnych podawanych w trakcie zabiegu.

Istnieje również możliwość przeprowadzenia tej procedury z zastosowaniem ultradźwięków. Dzięki otwarciu i rozszerzeniu się błon komórkowych tkanek dochodzi do zwiększenia przepuszczalności, co pozwala na lepsze wchłanianie preparatu oraz jego przyswajanie. Można zatem powiedzieć, że metoda ta również znacznie poprawia przyswajalność substancji odżywczych.

Kiedy pacjenci decydują się na mezoterapię?

W przypadku obu wspomnianych rodzajów mezoterapii pacjentom rekomendowane są te metody, gdy planują oni odżywienie i zrewitalizowanie swojej skóry. Można również liczyć na efekt ujędrnienia i nawilżenia, przy czym istotny jest rodzaj wybranego preparatu. Podanie substancji aktywnych może przyczynić się do spowolnienia procesów starzenia się skóry, czy redukcji przebarwień bądź skłonności skóry do łojotoku i przetłuszczania się. Mezoterapię stosuje się również przy walce z rozstępami i widocznymi bliznami.

Którą formę mezoterapii wybrać?

Oba wspomniane rodzaje mezoterapii uznaje się za przynoszące pozytywne rezultaty, przy ustaleniu odpowiedniej liczby serii zabiegowych. Jednak bezpośrednie podanie w formie iniekcji substancji odżywczych wiąże się z większym prawdopodobieństwem, że preparat zostanie wchłonięty. W przypadku mezoterapii igłowej należy jednak liczyć się z faktem, że zabieg opiera się na wykonywaniu drobnych nakłuć, co może powodować pewien dyskomfort. Pacjent zazwyczaj otrzymuje miejscowe znieczulenie w postaci kremu, który łagodzi wspomniane dolegliwości. Po zabiegu na skórze mogą być widoczne drobne obrzęki i siniaki.

Jeśli natomiast chodzi o mezoterapię bezigłową, nie wiąże się ona z nakłuwaniem skóry. Może jednak tej procedurze towarzyszyć uczucie mrowienia. Należy zaznaczyć, iż tego zabiegu nie przeprowadzi się u osób, które korzystają z rozrusznika serca lub w ich ciele znajdują się inne elementy metalowe.

Czy można jednoznacznie powiedzieć, która metoda jest lepsza? Z pewnością przy wyborze trzeba uwzględnić wspomniane wyżej przeciwwskazania do ich wykonania. W trakcie wizyty lekarz medycyny estetycznej przeprowadzi z pacjentem wnikliwy wywiad. Warto pamiętać też o tym, by przy doborze uwzględnić także osobisty komfort, cenę zabiegu, jak i oczekiwania względem rezultatów.
Dobór procedury będzie wynikał ze wspomnianej wcześniej rozmowy z lekarzem medycyny estetycznej. Jeśli chcesz się dowiedzieć, które rozwiązanie będzie najlepsze dla Ciebie, umów się na konsultację w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down