Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Czy jeden zabieg mezoterapii ma sens?

Zabieg mezoterapii igłowej jest z powodzeniem przeprowadzany w gabinetach medycyny estetycznej już od ponad 60 lat. Do jego wykonania wykorzystuje się innowacyjny sprzęt, który umożliwia dopasowanie parametrów technicznych urządzenia do potrzeb skóry pacjenta. Cała procedura wykonywana pod okiem lekarza przebiega sprawnie, nie wymaga od pacjenta szczególnego przygotowania ani czasu na długą rekonwalescencję. Na czym zatem polega ten zabieg? Czy wykonanie mezoterapii jednorazowo jest wystarczające? Jakich efektów można się spodziewać?

Zabieg mezoterapii igłowej — na czym polega?

W trakcie zabiegu medycyny estetycznej, jakim jest mezoterapia, wykonuje się serię nakłuć, które doprowadzają do powstawania mikrouszkodzeń. Jednocześnie podczas całej procedury podskórnie wprowadzana jest wybrana substancja aktywna, która ma na celu odżywienie komórek skóry, ich rewitalizację, wygładzenie zmarszczek, poprawę kolorytu i napięcia.

Na konsultacji z lekarzem uzgadnia się rodzaj preparatu, jaki będzie aplikowany pacjentowi, a także ustala się głębokość nakłuć. To ważne, by wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.

Następnie twarz zostaje oczyszczona. Zabieg mezoterapii trwa około dwudziestu minut. Mogą wystąpić obrzęki, opuchlizna i siniaki, które znikają zazwyczaj w ciągu 24 godzin od przeprowadzenia całej procedury. Najlepsze rezultaty widoczne są po około tygodniu lub dwóch, gdy skóra w pełni się zregeneruje.

Oczekiwania pacjenta i poziom zmian wymagających interwencji

Jedną z kwestii uwzględnianych przed zabiegiem jest wiek osoby przystępującej do niego oraz potrzeby skóry. W przypadku młodych pacjentów, którym zależy przede wszystkim na poprawie nawilżenia skóry czy wyrównaniu kolorytu, jednorazowa procedura może okazać się w pełni skuteczna.

Zdarza się jednak, iż niektórzy pacjenci borykają się z bardziej zaawansowanymi zmianami starzeniowymi, jak głębsze zmarszczki, bruzdy, zmatowienie cery, jej spore wysuszenie czy wyraźnie zarysowujące się blizny i rozstępy. W takiej sytuacji przystąpienie do serii składającej się z kilku zabiegów może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Zazwyczaj przeprowadzane są co dwa tygodnie.

Czego można oczekiwać po jednym zabiegu mezoterapii?

Już po pierwszym zabiegu widoczne są efekty, choć zazwyczaj należy poczekać na nie przynajmniej kilka dni. Mocno podrażniona skóra wymaga czasu na regenerację, by mogły zajść w jej obrębie zmiany, jakich oczekuje pacjent.

Przede wszystkim wspomniane podrażnienia powodują, że dochodzi do bardziej wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Struktura skóry ulega zagęszczeniu, a także poprawia się jej elastyczność i jędrność. Jest wyraźniej nawilżona i rozjaśniona, co przekłada się na zdrowszy wygląd, a tym samym samopoczucie pacjenta.

Jeśli natomiast chodzi o mezoterapię skóry głowy, na efekty należy poczekać nawet kilka tygodni lub miesięcy. Stymulacja komórek, ich odżywienie, poprawa krążenia mogą przyczynić się do przyspieszenia wzrostu nowych włosów, co jednak wymaga czasu i cierpliwości.

Czy jeden zabieg mezoterapii jest wystarczający?

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy pojedyncza procedura będzie wystarczająca, by uzyskać oczekiwane efekty. To możliwe, jednak zależy od wielu czynników i indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Najlepszym sposobem na uzyskanie takiej informacji jest umówienie się na konsultację w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu. W trakcie rozmowy z lekarzem pacjent przedstawi swoje oczekiwania względem rezultatów. Obszar skóry, który ma zostać poddany procedurze, zostanie odpowiednio zbadany i sprawdzony pod kątem zaawansowania zmian, jakie przeszkadzają pacjentowi. Taka rozmowa umożliwi określenie, czy po jednym zabiegu mezoterapii uzyska się satysfakcjonujące efekty. Zdarza się, iż procedura musi być powtórzona kilka razy. 

Konsultacja ma służyć rozwianiu wszelkich wątpliwości, z jakimi boryka się pacjent, aby mógł liczyć na maksymalny komfort psychiczny w trakcie zabiegu mezoterapii.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down