Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Czego nie wolno robić po mezoterapii?

Mezoterapia to zabieg, z którego korzystają osoby w każdym wieku. Najczęściej stosuje się ją w przypadku problemów skórnych, takich jak trądzik, a także przy postępujących zmianach związanych z wiekiem. To również sposób na zrewitalizowanie skóry i jej odżywienie. Warto wspomnieć o zastosowaniu tej procedury u osób pragnących złagodzić widoczność blizn, czy przeciwdziałać łysieniu i nadmiernemu wypadaniu włosów. Czego jednak nie powinno się robić po zabiegu?

Rekonwalescencja pozabiegowa — czego się spodziewać?

Zabieg, jakim jest mezoterapia igłowa, polega na wykonywaniu mikronakłuć, przez które następnie do głębszych warstw skóry wprowadzane są substancje aktywne o zróżnicowanym działaniu. Ich wybór uzależniony jest od potrzeb skóry oraz efektów, jakie chce się osiągnąć. Przed samym zabiegiem skóra jest oczyszczana, a następnie nakłuwana.

Zaraz po jego wykonaniu na skórze może pojawić się opuchlizna i obrzęki. Może być ona również wrażliwa na dotyk i lekko zaczerwieniona. U niektórych pacjentów pojawiają się także siniaki. Są to jednak objawy, które znikają w ciągu kilku pierwszych dni po zabiegu.

Czego unikać po zabiegu?

Odpowiednia troska o skórę po zabiegu ma duże znaczenie. Od tego zależy, jak szybko wróci ona do pełnej kondycji i w jakim czasie po całej procedurze będą widoczne całkowite rezultaty jej przeprowadzenia. Co zrobić, by uniknąć niebezpiecznych powikłań pozabiegowych?

Kilka dni bez makijażu

Należy pamiętać o tym, by pozwolić skórze odpocząć i zregenerować się zaraz po przeprowadzonym zabiegu. Dlatego nie zaleca się nakładania makijażu przez 1-2 dni, ponieważ kosmetyki mogą przedostawać się do skóry przez naruszoną strukturę naskórka i wzmagać podrażnienia. 

Rezygnacja z opalania i ekspozycji na mróz

To również ważne, by w pierwszych dniach po zabiegu zrezygnować z ekspozycji na niskie temperatury i wiatr. Oba wspomniane czynniki negatywnie wpływają na naskórek.

W trakcie rekonwalescencji należy unikać również opalania się i zrezygnować z solarium. Promieniowanie UV może być bardziej szkodliwe dla już podrażnionej skóry. Jednocześnie zbyt wysokie temperatury nie sprzyjają gojeniu się ran i mogą znacznie spowalniać ten proces.

Spożywanie alkoholu

Dlaczego to takie ważne, by zrezygnować z alkoholu na czas rekonwalescencji? Jego picie może powodować rozszerzanie naczyń krwionośnych. Jest to jeden z czynników, który może utrudniać skórze odpowiednią regenerację.

Zmniejszenie aktywności fizycznej

Po mezoterapii igłowej ciągłość naskórka zostaje przerwana. Ponadto w obrębie obszaru zabiegowego dochodzi do powstania kontrolowanego stanu zapalnego. W trakcie nadmiernej aktywności fizycznej ludzki organizm zaczyna się pocić. Pot natomiast nie sprzyja regeneracji skóry i może w konsekwencji być przyczyną rozwijających się infekcji na tle bakteryjnym. Dlatego należy ograniczyć aktywność fizyczną.

Unikanie depilacji i peelingów

Korzystanie z depilacji i peelingów może dodatkowo podrażnić skórę i w żaden sposób nie jest korzystne dla jej szybszego gojenia się. W trakcie procesu rekonwalescencji może być odczuwalne swędzenie, co jest jednak naturalną reakcją organizmu. Warto powstrzymać się w tym czasie również od drapania, by na już podrażnionej skórze nie powodować dodatkowych, niepotrzebnych ran.

Rezygnacja z kosmetyków z alkoholem

W trakcie regeneracji skóry należy także przemyśleć kwestię jej pielęgnacji. Aby mogła się prawidłowo goić, warto sprawdzić skład stosowanych preparatów, by nie podrażniał on naskórka, nie powodował zaczerwienień i dodatkowych dolegliwości bólowych. Mowa tutaj o alkoholu.

Dlaczego warto poddać się mezoterapii?

Mezoterapia to zabieg, który może pobudzać mikrokrążenie w skórze, odżywiać ją, rewitalizować, a także poprawiać napięcie i zagęszczenie struktury skóry. Dodatkowo wyrównuje koloryt, zwiększa elastyczność, co z kolei skutkuje spłyceniem zmarszczek. To także zabieg stosowany przy rozstępach i cellulicie. Podchodząc świadomie do rekonwalescencji po tej procedurze skóra będzie wyglądać zdrowiej, a sam proces gojenia przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Jeśli chciałbyś zapisać się na taki zabieg, zacznij od konsultacji w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down