Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Co warto wiedzieć przed powiększaniem ust?

W zabiegu, jakim jest powiększanie ust, najczęściej stosuje się kwas hialuronowy lub tkankę tłuszczową pacjenta. Celem takiej procedury jest wymodelowanie ust, dzięki któremu pacjent zyskuje dodatkową pewność siebie, może ogólnie poprawić swoją aparycję, czy wyeliminować ewentualną asymetrię. Przeprowadzenie takiego zabiegu wiąże się z koniecznością zastosowania wypełniacza, jak i odpowiednim postępowaniem przed i po iniekcji. O jakich aspektach należy pamiętać, zanim przystąpi się do powiększania ust?

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Rozmowa z lekarzem na temat modelowania ust kwasem hialuronowym to bardzo istotny element całego postępowania. W trakcie takiego wywiadu można zebrać informacje na temat obecnego stanu zdrowia pacjenta, czy ewentualnych przeciwwskazań do przeprowadzenia takiej procedury. W zależności od indywidualnych predyspozycji, część z zastrzeżeń i wykluczeń do wykonania zabiegu może mieć charakter stały, a inne wyłącznie tymczasowy. Mowa tutaj o ciąży lub okresie karmienia piersią, chorobach nowotworowych i układu odpornościowego, skłonności do zbliznowaceń, czy uczuleniu na substancje wykorzystywane w iniekcji. Przeciwwskazaniem są także problemy z krzepliwością krwi i aktualnie przebywane stany zapalne skóry.

Przygotowanie do zabiegu powiększania ust

Odpowiedzialne podejście do całej procedury jest bardzo ważne, ponieważ zmniejsza prawdopodobieństwo niepowodzenia zabiegu, jak i ułatwia uzyskanie optymalnych, oczekiwanych rezultatów i szybszą regenerację. To także istotne np. przy zastosowaniu kwasu hialuronowego, jeżeli właśnie on stosowany jest w formie wypełniacza.

Przed zabiegiem pacjent powinien zrezygnować z korzystania z sauny i solarium. To również istotne, by chwilowo zaprzestać stosowania niektórych leków przeciwzapalnych i rozrzedzających krew. Może to bowiem utrudniać gojenie się ran w miejscu iniekcji po zabiegu, a także powodować powstawanie większych siniaków, czy trudności z zahamowaniem krwawienia po wprowadzeniu igły w wybrany obszar zabiegowy.

Jak wygląda procedura iniekcji?

Po rozmowie z lekarzem medycyny estetycznej w obszarze poddawanym iniekcji stosowane jest miejscowe znieczulenie w formie kremu. Zazwyczaj aplikuje się je godzinę przed zabiegiem. Następnie z pomocą igły lub niewielkiej kaniuli wstrzykuje się w okolice ust wybrany wypełniacz — również w takiej ilości, aby uzyskać rezultat, na jakim zależy pacjentowi. Odpowiednio dobrany preparat działa miejscowo, co oznacza, że delikatnie rozprowadza się w wybranym obszarze i stabilizuje. Dzięki temu umożliwia uzyskanie naturalnego, równomiernego efektu. Usta stają się pełniejsze. Z zabiegu korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Na czym polega postępowanie po zabiegu?

Po wykonaniu iniekcji usta mogą być delikatnie zaczerwienione. Może także występować miejscowy obrzęk. To ważne, aby przez kilka dni po zabiegu zrezygnować z nakładania makijażu. Istotne jest również tymczasowe odstawienie gorących napojów i alkoholu. Zaleca się także, by ograniczyć aktywność fizyczną.

Jakich efektów można spodziewać się po powiększaniu ust kwasem hialuronowym?

Zaletą całej procedury jest to, iż rezultaty zabiegu widoczne są od razu. Należy oczywiście poczekać na efekt końcowy, jednak już po wykonaniu iniekcji można ocenić wstępnie wygląd powiększonych ust.

Należy pamiętać, że efekty wstrzyknięcia kwasu hialuronowego utrzymują się zazwyczaj do dwunastu miesięcy. Po tym czasie może okazać się potrzebne powtórzenie iniekcji, by utrzymać oczekiwane rezultaty. Wspomniana substancja może bowiem w wyniku naturalnych procesów zachodzących w organizmie stopniowo się wchłaniać.

To bardzo ważne, by mieć całościowe zrozumienie omawianej procedury, aby móc podjąć świadomą decyzję w kwestii powiększania ust. Jeśli również zastanawiasz się nad takim zabiegiem, warto w pierwszej kolejności umówić się na wizytę w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu. Dzięki rozmowie z lekarzem medycyny estetycznej będzie można ustalić konkretny plan działania dostosowany całkowicie do konkretnego pacjenta.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down