Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Co to jest lifting twarzy i ile kosztuje?

Lifting twarzy to efekt estetyczny, który przekłada się na uzyskanie młodszego wyglądu, promienniejszego spojrzenia, delikatniejszej, wygładzonej skóry bez zmarszczek, ale o odpowiednim napięciu i uelastycznieniu. Aby uzyskać taki rezultat, można zdecydować się na zabiegi medycyny estetycznej, które umożliwiają poprawienie konturu twarzy, ujędrnienie skóry i podniesienie opadających tkanek. Są to oczywiście naturalne procesy zachodzące wraz z postępującym wiekiem. Można jednak przeciwdziałać im i spowalniać, a także wizualnie nieco „cofnąć czas”. Na czym polega zatem lifting twarzy i z jakimi kosztami należy się liczyć, decydując się na taką procedurę?

Zastosowanie fal ultradźwiękowych dźwiękowych w liftingu twarzy

W modelowaniu owalu twarzy, który stanowi podstawę liftingu, można z powodzeniem wykorzystać wiązkę fal dźwiękowych, które cechują się dużym zasięgiem, docieraniem do tkanek podskórnych na zróżnicowanej głębokości. Dlaczego to takie ważne? Dzięki wspomnianemu zróżnicowaniu tkanki pobudzane są do intensywnej, wzmożonej regeneracji nie tylko na jednym obszarze, ale wielopłaszczyznowo. 

Podczas całej procedury z zakresu medycyny estetycznej nie dochodzi do zranienia naskórka, a jedynie do powstawania mikrouszkodzeń w głębszych warstwach, co zmusza tkanki do szybkiej odnowy, produkcji i odbudowy włókien kolagenowych i elastyny. W ten sposób skóra zaczyna wyglądać młodziej, odpowiednio się napinać i wzmacniać, a tym samym owal twarzy ulega znacznej wizualnej poprawie.

Jak przygotować się do liftingu twarzy z pomocą fali akustycznej o wysokim zakresie częstotliwości?

Dużą zaletą całej omawianej procedury o działaniu odmładzającym jest brak konieczności specjalnego przygotowania się do niej. Trzeba oczywiście upewnić się, iż nie istnieją żadne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu oraz najpierw umówić się na konsultację. Na takiej rozmowie specjalista sprawdza obszar twarzy, który ma być poddany całej procedurze, a w dniu samego zabiegu wstępnie oczyszcza twarz, obrysowuje obszary, które będą wystawione na działanie fal ultradźwiękowych.

Kolejny etap to naprowadzenie urządzenia emitującego wiązki fal na miejsce zabiegowe. W trakcie zabiegu parametry głowicy są indywidualnie dostosowane do potrzeb skóry pacjenta. 

Po zakończeniu emisji fal o dużej częstotliwości osoba poddająca się całej procedurze otrzymuje zalecenia, jak zadbać o skórę, by utrzymać efekty na dłużej, czy je wzmocnić. Zazwyczaj od razu obserwuje się napięcie i uelastycznienie skóry, a z każdym następnym dniem, wraz z przyspieszonym procesem regeneracji i odnowy tkanek, owal twarzy będzie ulegał stopniowej poprawie, a wizerunek — wizualnemu odmłodzeniu. 

Po około trzech miesiącach można zaobserwować pełne efekty zabiegu, które — w zależności od indywidualnych predyspozycji — będą opierały się na wygładzeniu zmarszczek, zmniejszeniu wiotkości skóry, poprawieniu konturu twarzy i zwiększeniu gęstości tkanek.

Zarówno liczba zabiegów, ich częstotliwość, jak i parametry głowicy są dostosowane do konkretnego pacjenta.

Przeciwwskazania do zabiegu poprawy konturów twarzy falami ultradźwiękowymi

Procedury, która opiera się na zastosowaniu wiązki ultradźwięków, nie wykonuje się u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie skorzystają z niej także osoby chorujące na cukrzycę, choroby o podłożu neurologicznym i autoimmunologicznym, kardiologicznym i nowotworowym.

Innym przeciwwskazaniem jest posiadanie implantów, rozrusznika serca, czy przechodzenie stanów zapalnych na obszarze poddawanym oddziaływaniu wiązki fal ultradźwiękowych. Mowa tutaj o opryszczce, grzybicy, otwartych i niezaleczonych ranach oraz trądziku, czy predyspozycji do występowania bliznowców.

Osoby, które na co dzień stosują leki przeciwzapalne, również muszą zrezygnować z tego zabiegu.

Co zrobić, by poddać się zabiegowi liftingu twarzy?

Jeśli zastanawiasz się, czy lifting twarzy bez konieczności stosowania skalpela to opcja dla Ciebie, umów się na wstępną konsultację w naszej klinice Natura Med w Nowym Sączu. Tego typu zabieg z uwzględnieniem twarzy to koszt około 3600 złotych.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down