Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Co robić, gdy włosy wypadają garściami?

Z problemem wypadających włosów borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Przyczyn tego stanu może być wiele — od przypadłości zdrowotnych, po nadmiar stresu i nieodpowiednią dietę. Istotne w profilaktyce i leczeniu omawianego problemu jest dobranie właściwej metody zabiegowej, która może dostarczyć skórze niezbędnych wartości odżywczych i ułatwić porost włosów. Jednym z takich zabiegów jest mezoterapia igłowa. W jaki sposób ta procedura oddziałuje na skórę, spowalnia proces wypadania włosów oraz poprawia ich jakość?

Jak mezoterapia igłowa wpływa na skórę i włosy?

Zabieg, jakim jest mezoterapia igłowa, może zostać wykonany na skórę  głowy i włosy. Procedura polega na wstrzykiwaniu dobranego do potrzeb pacjenta preparatu. W przypadku problemu wypadających włosów podawane są chociażby preparaty bogate w substancje odżywcze, witaminy, minerały, peptydy i aminokwasy. Ich skoncentrowana dawka jest podana bezpośrednio pod skórę na obszarze wymagającym interwencji. Dzięki temu odżywczy koktajl od razu oddziałuje na komórki skóry i włosów, ponieważ iniekcja ułatwia przenikanie do nich substancji aktywnych.

Mezoterapia igłowa to zabieg, podczas którego lekarz z pomocą igły przerywa ciągłość naskórka. Mikrouszkodzenia są stymulantem dla tkanek do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Natomiast wspomniane preparaty odżywiają komórki, dzięki czemu kondycja kolejnych odrastających włosów jest lepsza. Jednocześnie warto zaznaczyć, iż dochodzi do przyspieszonego porostu włosów i spowolnienia procesu ich wypadania.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej na włosy?

W pierwszej kolejności przeprowadzany jest wywiad z pacjentem. Celem takiej rozmowy jest wykluczenie przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Następnie skóra głowy jest oczyszczana i dezynfekowana. W ten sposób usuwa się nadmiar zalegającego sebum w mieszkach włosowych i na skórze, jak i martwego naskórka. Wszystkie te czynności przyczyniają się do pobudzenia krążenia, dzięki czemu podawane z pomocą igły substancje odżywcze są lepiej wchłaniane.

Lekarz przeprowadza serię nakłuć i tym samym wprowadza odżywcze koktajle pod skórę. W zależności od wcześniejszych ustaleń omawiana terapia rewitalizująca może trwać do dwudziestu minut.

W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać niewielki dyskomfort spowodowany nakłuciami skóry głowy. Po wykonaniu całej procedury na skórze mogą pojawić się niewielkie strupki, delikatny obrzęk, czy miejscowe zasinienia. Są to zmiany, które zanikają w ciągu doby od wykonania mezoterapii igłowej.

Efekty stosowania mezoterapii igłowej na wypadające włosy

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który najlepiej wykonywać seriami w określonych odstępach czasu. Systematyczne poddawanie się tej procedurze umożliwi utrzymanie oczekiwanych efektów i regularne wzmacnianie mieszków włosowych, co stymuluje prawidłowy porost włosów i zmniejsza ich podatność na wypadanie. Kwestie częstotliwości wizyt ustalić należy indywidualnie na konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu.

Zastosowanie mezoterapii igłowej stymuluje mieszki włosowe i redukuje prawdopodobieństwo ich zaniku. Po około dwóch lub trzech miesiącach zaczynają pojawiać się nowe włosy — silniejsze i lepiej odżywione. Poprawie ulega także metabolizm skóry, który powoduje szybszy wzrost i wyraźniejszą gęstość odrastających włosów.

Mezoterapię igłową można stosować w przypadku osób, które chorują na łysienie plackowate, androgenowe lub borykają się z wypadaniem włosów po przebytej chorobie, ciąży, urazach i wypadkach.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg mezoterapii igłowej?

Omawiana procedura wykonywana jest u osób w różnym wieku, które nie są uczulone na substancje aktywne stosowane w trakcie zabiegu. Na tę procedurę decydują się chociażby kobiety po przebytej ciąży lub operacjach. Ważne, by skóra głowy poddawana zabiegowi była w dobrej kondycji, zdrowa, bez śladów infekcji i ran. Jeśli pacjent ma jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, może zadać je lekarzowi medycyny estetycznej na konsultacji wstępnej.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down