Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Co daje mezoterapia na twarz?

Mezoterapia igłowa twarzy jest zabiegiem polegającym na wstrzykiwaniu pod skórę substancji aktywnych, które różnią się w zależności od preparatu wybranego do przeprowadzenia całej procedury. Sama substancja jest dobierana pod kątem potrzeb pacjenta, który chce poddać się zabiegowi mezoterapii oraz od efektów, jakich oczekuje. Rezultaty zabiegu są zróżnicowane, choć zazwyczaj można spodziewać się ich już po pierwszej sesji. Liczba zabiegów jest uzgadniania wspólnie z pacjentem pod kątem potrzeb jego skóry i wielu innych indywidualnych aspektów, dlatego przed przystąpieniem do tej procedury konieczna jest wcześniejsza wnikliwa konsultacja ze specjalistą.

Mezoterapia igłowa twarzy z wykorzystaniem kwasu hialuronowego

Jakie efekty po mezoterapii igłowej twarzy występują, jeżeli podczas zabiegu zostanie zastosowany kwas hialuronowy w formie substancji czynnej wstrzykiwanej pod skórę? Wspomniany składnik występuje w skórze naturalnie. Z wiekiem jednak dochodzi do zmniejszenia jego ilości, przez co skóra może stać się sucha, nieprzyjemna  dotyku, bardziej podatna na zmarszczki. Mezoterapia igłowa twarzy z wykorzystaniem tej substancji zwiększa nawilżenie skóry — nie tylko powierzchownie, ale przede wszystkim w jej głębszych warstwach. Jednocześnie przyczynia się do zwiększenia elastyczności skóry, co przekłada się na ogólną poprawę jej stanu, młodszego wyglądu i zmniejszenia zmarszczek.

Mezoterapia twarzy z witaminami i minerałami

Mezoterapia twarzy z zastosowaniem kompleksów witaminowych jest sposobem na dodatkowe odżywienie skóry, która ze względu na ubogość dostarczanych substancji odżywczych szybciej się starzeje, a zmiany skórne, które się na niej pojawiają, mają utrudnione zadanie w procesie ich gojenia.

Mieszanki witaminowe i minerałowe pomagają poprawić kondycję skóry, przyspieszają zachodzące w niej procesy regeneracyjne, wykazują również działanie antyoksydacyjnie, przez co tkanka poddawana całej procedurze lepiej radzi sobie z odpornością na negatywny wpływ wolnych rodników.

Skóra odżywiona lepiej się prezentuje, wygląda na zdrowszą, promienniejszą, o zwiększonej witalności i elastyczności. Wśród wspomnianych substancji można wymienić chociażby witaminy A, B, C, E, a także magnez, czy selen.

Zabieg mezoterapii z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego

Osocze bogatopłytkowe wykorzystane w zabiegu, jakim jest mezoterapia na twarz, pomaga w zredukowaniu zmarszczek i uzyskania odpowiedniejszego owalu twarzy przy jednoczesnym uelastycznieniu skóry, jednak bez efektu jej sztucznego naciągania. Wspomniana substancja jest pozyskiwania z krwi własnej pacjenta, dlatego jest w pełni naturalna dla jego organizmu i akceptowana przez tkanki. Zastosowanie osocza w mezoterapii wspomaga produkcję nowych naczyń krwionośnych w skórze, wzmożonego wytwarzania włókien kolagenowych. Skóra po takim zabiegu wygląda młodziej, można wypełnić wspomnianą substancją blizny potrądzikowe, zniwelować kurze łapki, poprawić kształt opadających policzków, podbródka, wygładzić delikatnie zmarszczki na czole, czy w okolicy ust.

Mezoterapia z peptydami

Wspomniane peptydy biomimetyczne działają przede wszystkim przeciwzmarszczkowo. Mezoterapia igłowa na twarz polega na ich wprowadzeniu pod skórę w wybranym obszarze, co wspomaga stymulowanie produkcji kolagenu i elastyny w skórze. Wykazuje zatem działanie przeciwzmarszczkowe, jednocześnie regenerując tkanki, jeżeli tego potrzebują w danym momencie.

Efekty zabiegu, jakim jest mezoterapia igłowa, to zróżnicowane rezultaty. Zależą przede wszystkim od tego, w którym obszarze wprowadzana jest wybrana substancja czynna i jaki preparat został wybrany do wykonania całej procedury. Najczęściej jednak pacjenci mogą spodziewać się ujędrnienia skóry, jej uelastycznienia, nawilżenia, spłycenia zmarszczek, zauważalnego liftingu twarzy, czy złagodzenia niektórych przebarwień.
Decydując się na kontakt z Natura Med w Nowym Sączu, można umówić się na konsultację celem poddania się mezoterapii igłowej.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down