Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Co daje kwas hialuronowy pod oczy?

Jedną z substancji, z którą można często spotkać się w klinikach medycyny estetycznej, jest kwas hialuronowy. Jako organiczny związek chemiczny występuje naturalnie w ludzkim organizmie, dlatego też z powodzeniem stosuje się go w licznych zabiegach wspomagających poprawę wyglądu i odmłodzenie. Ma wszechstronne zastosowanie w medycynie, dlatego też z powodzeniem wykorzystuje się jego właściwości w wielu aspektach związanych z ludzkim pięknem. Ze względu na swoje łagodne, aczkolwiek skuteczne działanie, jak i obecność tego związku chemicznego w ludzkim ciele, rzadko można spotkać się z nadwrażliwością na ten składnik. Z tego powodu jest obecny w zabiegach wykonywanych w okolicach oczu. Jakie jest jego działanie?

Kwas hialuronowy, a redukcja zmarszczek wokół oczu

Zastosowanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej często dotyczy okolic oczu. Mowa tutaj chociażby o zmarszczkach zarysowujących się w tym obszarze. Najczęściej są to bruzdy i nieestetyczne linie pojawiające się w postaci tak zwanych kurzych łapek. Niemniej mogą one przybierać również niekorzystny wizualnie wygląd pod oczami, jeżeli znajdująca się w tym miejscu skóra traci wraz z wiekiem na jędrności.

Kwas hialuronowy zastosowany w takiej sytuacji działa jako wypełniacz. Najczęściej korzysta się z niego w przypadku zmarszczek statycznych, czyli takich, które nie znikają samoczynnie po zaprzestaniu wykonywania ruchów mimicznych. Po iniekcji tej substancji we wcześniej ustalony obszar zmarszczki ulegają natychmiastowemu wypełnieniu i wygładzeniu. Zazwyczaj wystarczy jedno podejście do tej procedury, by uzyskać optymalne, satysfakcjonujące efekty. Wstępne rezultaty można ocenić po kilku dniach, kiedy to obrzęk i ewentualne zasinienia znikną z twarzy.

Wypełnienie doliny łez

Preparaty, których skład opiera się właśnie o kwas hialuronowy, są stosowane również przy wypełnianiu tak zwanej doliny łez w obrębie dolnej powieki. Jej mankamentem jest stosunkowo niewielkie umięśnienie, a znajdująca się w tym miejscu skora jest bardzo cienka. Z tego powodu bardzo szybko ulega zwiotczeniu, do czego dodatkowo przyczynia  się postępujący ubytek tkanki tłuszczowej w tej okolicy. Iniekcja kwasu hialuronowego może spowodować wypełnienie doliny łez, dzięki czemu występujące wgłębienia ulegają zmniejszeniu. Poprawie ulega zatem prezencja pacjenta, jak i jego samopoczucie oraz pewność siebie.

Kwas hialuronowy na cienie i sińce pod oczami

Wspomniany związek chemiczny ma również zastosowanie u osób, które na co dzień borykają się z cieniami pod oczami. Tego rodzaju mankament często sprawia, że pacjent wygląda na zmęczonego, a jego spojrzenie jest smutne i przygnębiające. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego z pomocą cienkiej igły lub specjalnej kaniuli może zostać poprzedzone miejscowym znieczuleniem. Natomiast krótki, delikatny masaż tej okolicy zaraz po iniekcji ułatwia prawidłowe, równomierne rozprowadzenie preparatu, dzięki czemu efekt finalny jest naturalny, a cienie pod oczami mniej widoczne.

Nawilżenie skóry

Iniekcja kwasu hialuronowego to również sposób na zwiększenie poziomu nawilżenia tkanek. Jest to bowiem substancja o właściwościach higroskopijnych. Oznacza to, że bardzo dobrze wiąże cząsteczki wody, wspierając tym samym utrzymanie w optymalnym stopniu nawilżenia skóry.

Kwas hialuronowy pomaga zatem w utrzymaniu napięcia, jędrności i elastyczności skóry. To z kolei ułatwia pozbycie się zmęczonego spojrzenia i wyrazu twarzy.

Gdzie wykonać zabiegi pod oczy z zastosowaniem kwasu hialuronowego?

Zaraz po iniekcji wspomnianej substancji w okolicy oczu może pojawić się niewielka opuchlizna i obrzęk. U niektórych pacjentów zauważalne są także miejscowe zasinienia. Zdarza się, że stabilizacja kwasu hialuronowego trwa kilka tygodni — przez ten czas pod skórą mogą być widoczne nierówności.

Jeżeli interesuje Cię iniekcja omawianego preparatu pod oczy w celu wyeliminowania lub złagodzenia przeszkadzającego Ci defektu, możesz umówić się na konsultację w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down