Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Zyskaj uwodzicielskie spojrzenie dzięki przedłużaniu rzęs!

Przepiękne gęste i długie rzęsy, które sprawiają, że każde spojrzenie staje się tak subtelne jak trzepoczące skrzydełka motyla, nie są tym, czym obdarza natura każdą kobietę. Prawdę mówiąc, tylko niewielki procent wszystkich pań może pochwalić się naturalnie długimi, podkręconymi i gęstymi rzęsami. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie rzęsy mieć. Wystarczy zdecydować się na przedłużanie rzęs u kosmetyczki.

Sztuczne rzęsy na przestrzeni lat

Kobiety od wielu lat próbowały różnych metod, aby ich rzęsy wyglądały na długie i gęste. Wiele lat temu zaczynały od stosowania pierwszych na rynku tuszy do rzęs. Nie miały wtedy też innych możliwości. Z czasem w sklepach pojawiły się sztuczne rzęsy, które przyklejało się do powieki na specjalnym kleju. Jednak nie wyglądały one zbyt naturalnie. Potem przyszła moda na kępki rzęs, które również mocowało się przy pomocy kleju. Nie były jednak one tak trwałe i tak naturalnie piękne jak dzisiejsze rzęsy przedłużane u kosmetyczki.

Przedłużanie rzęs może dać bardzo naturalny efekt, szczególnie jeśli klientka zdecyduje się na metodę mniejszej objętości (np. 1:1 czy 2:1) oraz specjalny rodzaj rzęs, jak jedwabne lub z norek. Przedłużanie rzęs pozwala też optycznie zmienić kształt oka, np. techniką kociego oka lub efektem Kim Kardashian. Panie, którym zależy na maksymalnie gęstych rzęsach chętnie decydują się na przedłużanie rzęs techniką większej objętości, np. 3:1. W takim przypadku często też wybiera się grubsze modele rzęs lub bardzo podkręcone.

Różnorodność dostępnych metod, technik i rodzajów rzęs pozwala otrzymać zaskakujące efekty, indywidualnie dopasowane do oczekiwań, potrzeb i urody danej osoby. Kobiety nie miały takiej możliwości jeszcze zaledwie kilkanaście lat temu, dlatego nic w tym dziwnego, że obecnie przedłużanie rzęs jest jednym z najpopularniejszych zabiegów w gabinetach kosmetologicznych.

Jak wygląda przedłużanie rzęs u kosmetyczki?

Profesjonalny zabieg przedłużania rzęs jest bezbolesny i bardzo komfortowy. Klienta leży na łóżku kosmetycznym z zamkniętymi oczami, a kosmetyczka wykonuje zabieg. Całość może trwać nawet około dwóch godzin, szczególnie jeśli wykonuje się zabieg od zera, a nie tylko uzupełnia ubytki. W dobrych gabinetach, jak np. Akademia Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu, zabiegowi towarzyszy relaksacyjna muzyka oraz olejki zapachowe. Dzięki temu klienta może się w pełni odprężyć, a nawet uciąć sobie drzemkę, po której obudzi się już z pięknymi, długimi i gęstymi rzęsami.

Podczas jednego zabiegu dokleja się sporą ilość rzęs, która przede wszystkim zależy od ilości posiadanych przez klientkę naturalnych rzęs. Zazwyczaj jest to od 90 do 130 sztuk. Po około 4 tygodniach należy przyjść na uzupełnienie, ponieważ przedłużane rzęsy zachowują się jak naturalne, czyli ulegają takim samym procesom, np. wypadaniu wraz z naturalnym włoskiem.

Efekt zabiegu przedłużania i zagęszczania rzęs zależy głównie od użytego materiału, techniki i umiejętności osoby wykonującej zabieg. Bardzo dobrą opinię mają rzęsy marki Secret Lashes, o które bardzo często pytają osoby szukające gabinetu, w którym zdecydują się wykonać zabieg. Duży wpływ na otrzymany efekt ma także poczucie estetyki i zmysł artystyczny kosmetyczki, ponieważ różnorodny wybór rodzajów rzęs, metod i technik pozwala stworzyć przeróżne kombinacje, które stosowane przez doświadczoną i utalentowaną osobę pozwalają uzyskać zachwycająco piękną oprawę oczu.

Czy pielęgnacja przedłużanych rzęs jest trudna?

Niektóre kobiety obawiają się, że po zabiegu nie poradzą sobie z pielęgnacją przedłużanych rzęs. Nic bardziej mylnego! Jest to w gruncie rzeczy proste i nie różni się niczym od pielęgnacji naturalnych rzęs. Również należy je raz dziennie oczyścić z zanieczyszczeń, które gromadzą się na nich przez cały dzień. Można to zrobić przy pomocy odpowiedniego płynu do demakijażu oczu i wacika kosmetycznego. Należy jedynie pamiętać o tym, aby ten płyn nie był produktem dwufazowym (z olejem), ponieważ tłuszcz może rozpuścić klej użyty podczas aplikacji sztucznych rzęs.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down