Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Zapomnij o nieestetycznym zaczerwienieniu, wybierz leczenie rumienia laserem!

Chwilowe zaczerwienienie twarzy zdarza się co jakiś czas niemal każdemu z nas. Pąsów nabieramy po intensywnym wysiłku fizycznym, gdy jest gorąco, po wyjściu na mróz lub w obliczu stresującej sytuacji. Zarumienienie przechodzi najczęściej tak szybko, jak szybko się pojawiło i odzyskujemy naturalny koloryt. Niestety w niektórzy z nas zmagają się z intensywnym i często nawracającym zaczerwienieniem skóry. Rumień dotyka osób w różnym wieku, także bardzo młodych. Twoim problemem są zaczerwienione policzki? Warto podjąć z nim walkę, bo to nie tylko problem estetyczny.

Sprawdź, jakie metody leczenia rumienia stosujemy w Akademii Zdrowia i Urody NaturaMed w Nowym Sączu.

Czym jest rumień?

Rumień to dolegliwość skóry pojawiająca się m.in na twarzy, głównie na policzkach nosie i brodzie. Zmiana może też pojawiać się na innych częściach ciała, np. na kończynach czy plecach. Rumień ma nieregularny kształt lub jest zaokrąglony i ma wyraźnie zaznaczone krawędzie. Czerwony lub ciemnoróżowy kolor rumienia jest spowodowany poszerzeniem naczynek, które prześwitują przez skórę. Przyczyną pękania naczynek może być natomiast ich budowa. Ściany naczyń mogą być cienkie i słabe, o czym decydują zwykle uwarunkowania genetyczne. Rumień może być przejawem choroby lub zakażenia wirusowego czy bakteryjnego. Zdarza się, że zmiana ta jest reakcją na przyjmowane pożywienie lub leki, a także na kontakt z substancjami chemicznymi. Wyróżnia się kilka odmian rumienia, które różnią się od siebie przede wszystkim przyczynami i objawami. Bez względu na to jaki rodzaj rumienia jest Twoim problemem, masz możliwość podjęcia walki z nim.

Kiedy pojawia się rumień?

Rumień może stawać się bardziej intensywny pod wpływem silnych przeżyć, podczas ekspozycji skóry na niską temperaturę lub przeciwnie, gdy temperatura jest wysoka.

Jeśli rumień jest jednym z objawów innej choroby, wraz z nim mogą pojawiać się symptomy, takie jak: pieczenie, swędzenie i łuszczenie się skóry.

Jak wygląda leczenie rumienia?

Metod leczenia rumienia jest kilka i różnią się one od siebie głównie skutecznością i czasem terapii. Sposób leczenia nasi specjaliści dobierają, biorąc pod uwagę pochodzenie rumienia, stopień zaawansowania oraz ogólny stan zdrowia Pacjenta. Dlatego, zabieg jest poprzedzony konsultacją, podczas której lekarz poznaje problem. Jedną z tradycyjnych metod jest leczenie farmakologiczne, które jest zazwyczaj długotrwałe. Leczenie rumienia może dziś bardzo proste. Metoda laseroterapii jest w stanie szybko rozprawić się z problemem. Ograniczenie widoczności rumienia pozwoli Ci pozbyć się kompleksów i odzyskać zadowolenie z wyglądu.

Leczenie rumienia - zabieg laserowy

W Akademii Zdrowia i Urody NaturaMed do usuwania rumienia wykorzystujemy laser diodowy o długości fali 940 nm, laser KTP o mniejszej mocy - 532 nm i laser D60. Są to urządzenia, które w nieinwazyjny sposób usuwają różnego rodzaju zmiany naczyniowe. Laseroterapia opiera swoje działanie na zdolności promieniowania emitowanego przez laser do łączenia się z krwią poszerzonych naczynek tworzących rumień, zjawisko to jest określane fototermolizą. Światło lasera nie zagraża jednocześnie tkankom znajdującym się w sąsiedztwie zmiany. Metoda charakteryzuje się dużym bezpieczeństwem, a powikłania po zabiegu należą do rzadkości. Wysoka temperatura nie jest odczuwalna, ani nie powoduje uszkodzeń, gdyż w laserach stosowany jest system chłodzenia. Laseroterapia nie wymaga też rekonwalescencji i dużych ograniczeń. Już jeden zabieg znacznie ogranicza widoczność rumienia, a do osiągnięcia pełnych efektów często zalecamy poddanie się serii zabiegów.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down