Niechirurgiczny lifting twarzy

Metoda odtworzenia trójwymiarowego wyglądu twarzy przy użyciu specjalnie spreparowanych własnych komórek zrębu, tłuszczowych, osocza pacjenta stymulujących kolagen typu I i III. Użycie „dojrzałych komórek macierzystych” pozwala na unikalne efekty uwzględniające zakodowany genetycznie u danej osoby, indywidualny wygląd twarzy.

Niechirurgiczny lifting twarzy sprawdza się najlepiej o osób, które nie mają nadmiernej ilości luźnych lub zwiotczałych tkanek twarzy. Najbardziej powszechną formą niechirurgicznych zabiegów liftingujących są ostrzyknięcia z toksyny botulinowej i wypełniaczy skórnych. Coraz częściej stosuje się także nici liftingujące i wstrzykiwanie własnego tłuszczu. Twarz dzięki temu zabiegowi staje się rozluźniona pełniejsza, młodsza, a rysy twarzy łagodnieją.

W skład zabiegu wchodzi kilka etapów, które mogą być samodzielnymi zabiegami:

  • regeneracja naskórka – zabieg składa się z etapu złuszczenia obumarłego naskórka, rozluźnienia połączeń międzykomórkowych i stymulacji maską utworzoną z osocza pacjenta zawierającego aktywowane płytkowe czynniki wzrostu. Zalecana częstotliwość 2- 3 razy w roku,
  • regeneracja kolagenu typu III i elastyny (faktyczne odmłodzenie wieku biologicznego skóry)- zabieg wykonywany w postaci mezoterapii z użyciem płytkowych czynników wzrostu pacjenta oraz kwasu hialuronowego i antyoksydantów. Wykonuje się 2 zabiegi w odstępie miesiąca, zabiegi podtrzymujące co 2 miesiące,
  • regeneracja powierzchownych zmarszczek – przy użyciu aktywowanego osocza pacjenta,
    regeneracja skóry właściwej, głębokich zmarszczek – do tego celu wykonuje się autologiczny wypełniacz z użyciem własnych komórek i osocza pacjenta z odpowiednimi dodatkami,
  • regeneracja kości policzkowych– stymulacja odbudowy kości policzkowych przy pomocy osocza i komórek pacjenta z których wykonuje się wypełniacz pobudzający tworzenie kości zgodnie z unikalnym kodem genetycznym danej osoby,
  • regeneracja poduszeczek tłuszczowych, posiew tłuszczu – po aktywacji „dojrzałych komórek macierzystych” w tkance tłuszczowej pacjenta pobiera się materiał, który ulega przeszczepieniu do poduszeczek tłuszczowych policzków (jeśli uległy zanikowi i wymagają odbudowy). Taki sposób postępowania gwarantuje odtworzenie tłuszczu w sposób zakodowany genetycznie dla osoby poddanej zabiegowi.

Nowy Sącz, Gorlice oraz Krosno – tutaj znajdą Państwo nasze kliniki. Zapraszamy na konsultację!

Najczęściej zadawne pytania

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabieg polecany jest osobom, które widzą na swojej twarzy oznaki starzenia się skóry (zmarszczki, bruzdy, fałdy, niejednolity koloryt, utrata blasku i jędrności), kiedy ich skóra wymagająca biostymulacji i odbudowy, cierpią na trądzik (młodzieńczy i wieku dojrzałego). Ponadto lifting przeznaczony jest dla pacjentów, których skóra ma skłonności alergiczne.

Jakich rezultatów można się spodziewać?

Po przeprowadzonym zabiegu zagłębienia skroni i policzków, bruzdy oraz „doliny łez” wyrównują się. Zaczynają być widoczne kości policzkowe, co odnawia „młodzieńczy trójkąt” twarzy. Nie tylko proporcje twarzy zostają poprawione, ale również linia owalu. Boczne części brwi lekko się podnoszą. Wygładzenie twarzy w tych miejscach natychmiast optycznie odmładza ją i nadaje jej wypoczętego wyglądu. Kwas hialuronowy w naturalny sposób powoli zwiększa swoją objętość, pochłaniając wodę, dlatego przeważnie w ciągu kilku tygodni po zabiegu efekt jest bardziej zauważalny. Przez jakiś czas skóra powoli zagęszcza się, gdyż oprócz efektu zwiększenia objętości, kwas hialuronowy pobudza produkcję kolagenu. Końcowy efekt zabiegu to spłycenie zagłębień, uwypuklenie kości policzkowych i naciągnięcie owalu twarzy oraz zagęszczenie i ujędrnienie skóry w obszarze poddanym terapii.

Jak to działa?

Cennik

Nazwa usługiCena
Niechirurgiczny lifting twarzy od 450 zł

Opinie pacjentek

Wszystkim szczerze polecam klinikę Natura Med. Profesjonalny zespół i zabiegi wykonywane na najwyższym poziomie. 3 miesiące temu wykonywałam tam zabieg regeneracji kości policzkowych przy użyciu osocza bogatopłytkowego oraz komórek macierzystych. Jestem zadowolona z efektów.

MajaGrybów