Laser Excimerowy – leczenie łuszczycy, bielactwa oraz usuwanie blizn

laseroterapia

Bezpieczna i skuteczna terapia łuszczycy, bielactwa, łysienia plackowatego czy AZS

Laser Excimerowy to bezpieczna i sprawdzona metoda leczenia chorób skórnych, zarówno u dorosłych, jak i u dzieci, które ukończyły drugi rok życia. Laser działa miejscowo, likwidując dokładnie nawet najmniejsze zmiany na skórze, a także niwelując stany zapalne i zaognienia na wybranym obszarze. Punktowe zastosowanie promieniowania zmniejsza ekspozycję zdrowej skóry na promieniowanie, zmniejszając tym samym ryzyko skutków ubocznych leczenia.

Laser Excimerowy działa podobnie do lamp UV, ale przez koncentrację fal z o wiele większą skutecznością. To nie tylko bardziej precyzyjna technika, ale także metoda bezpieczniejsza i mniej dokuczliwa w trakcie trwania zabiegu. Laser działa wykorzystując spektrum promieniowania UVB, o długości fal dopasowanych do posiadanego schorzenia. Technika wykorzystywana przy łuszczycy, bielactwie, łysieniu plackowatym, czy AZS różni się od siebie, żeby jak najlepiej poradzić sobie z uporczywym problemem skórnym. Laser pozwala na dobranie indywidualnych ustawień, stworzonych specjalnie dla każdego pacjenta. Precyzyjna ekspozycja laserowa miejsc zmienionych chorobowo skraca także czas trwania kuracji leczniczej i zmniejsza okres rekonwalescencji.

Remisja chorób skóry możliwa już po kilku zabiegach laserem Excimerowym

Choroby skóry dotykają coraz większej części populacji, wiążą się z dyskomfortem, bólem, swędzeniem lub nieestetycznym wyglądem. Są różne sposoby leczenia zmian skórnych, ale zastosowanie terapii laserowej pozwala na dotarcie do źródła posiadanych problemów. Laser excimerowy przenika przez wierzchnią warstwę skóry, dociera do głębszych warstw komórek, motywując je do wzmożonego wysiłku i intensywnego procesu leczenia. W przypadku bielactwa i zmian pigmentacyjnych skóry, wiązki lasera doprowadzają do indukowania apoptozy limfocytów T i w efekcie, poprawiają syntezę pigmentu. Idealnie dobrana długość fali skupia się jedynie na obszarze zmienionym chorobowo, nie docierając do zdrowych tkanek.

Dokładny plan leczenia laserem excimerowym jest uzależniony od wielkości zmian i rodzaju schorzenia, które sprowadza pacjenta do gabinetu. Przed przystąpieniem do zabiegu, konieczne jest określenie indywidualnej dla każdego pacjenta minimalnej, bezpiecznej dla zdrowia dawki promieniowania. Następnym krokiem jest ustalenie ilości i częstotliwości wizyt. Naświetlanie może być konieczne codziennie, co drugi dzień lub kilka razy w tygodniu. Plan leczenia zostaje opracowany indywidualnie, a po serii zabiegów może zostać zmodyfikowany, na podstawie pierwszych efektów. W niektórych przypadkach remisja może nastąpić już po kilku zabiegach.

Jeśli choroba została wywołana przez inne czynniki niż genetyczne, takie jak nieodpowiednia dieta, nabyte choroby infekcyjne, zbyt duża ekspozycja na słońce, stres lub inne czynniki, pochodzące ze środowiska, warto je wyeliminować po zakończeniu leczenia, żeby pozbyć się problemu na stałe.

Podstawowe zastosowanie:

  • leczenie łuszczycy
  • zminimalizowanie oznak bielactwa
  • przeciwdziałanie i leczenie łysienia plackowatego
  • leczenie i łagodzenie objawów AZS

Najczęściej zadawne pytania

Czy zabieg jest bolesny?

Procedura jest nieinwazyjna, pacjent nie powinien odczuwać ani bólu, ani nawet dyskomfortu w trakcie trwania zabiegu. Odczucia w trakcie zabiegu są kwestią indywidualną, zależną od wrażliwości pacjenta.

Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu:

Tak, istnieje kilka przeciwwskazań do zabiegu. Są to:

  • choroby nowotworowe skóry lub zmiany nowotworowe,
  • ciąża,
  • stwierdzona fotonadwrażliwość,
  • stosowanie leków lub ziół, które mogą prowadzić do fotouczuleń lub foto nadwrażliwości.

Cennik

Nazwa usługiCena

lecznie luszczycy bielactwa