Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Zabiegi wypełniania skóry kwasem hialuronowym są obecnie jednymi z najbardziej popularnych w medycynie estetycznej. Nazwa „hialuronowy” pochodzi od słowa ,,hyalos” (szklisty). Jest to naturalnie występujący w ludzkim ciele polisacharyd. Występuje w macierzy pozakomórkowej tkanki łącznej w mazi stawowej, chrząstce szklistej, ciele szklistym oka, jądrze krążków międzykręgowych, sznurze pępowinowym oraz w skórze właściwej jako składnik żelu proteoglikanowego. Żel ten wychwytuje cząstki wody i tworzy zbiornik wodny dla skóry, dzięki czemu jest ona dobrze nawilżona i jędrna. Gdy brakuje w skórze kwasu hialuronowego, staje się ona sucha. Jeden gram kwasu hialuronowego może związać około 6 litrów wody. Ma on również ,,umiejętność” modulowania stanu zapalnego i usuwania wolnych rodników.

Zabiegi konturowania ciała za pomocą stabilizowanego kwasu hialuronowego (MacrolaneTM, Q-MED):

 • poprawa kształtu piersi i ich ujędrnienie,
 • powiększanie i konturowanie ud, pośladków i łydek,
 • wypełnianie ubytków ciała,
 • kształtowanie mięśni ramion, klatki piersiowej,
 • ujędrnianie pośladków, ud i łydek,
 • niwelowanie blizn pourazowych,
 • modelowanie, korekcja narządów płciowych.

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego są obecnie uważane za złoty standard dermatologii estetycznej – ze względu na bezpieczeństwo stosowania, bardzo dobre efekty kosmetyczne i trwałość produktu. Kwas hialuronowy ma większą zgodność biologiczną w stosunku do innych wypełniaczy, dlatego po zabiegach z jego użyciem rzadko występują reakcje alergiczne.

Zastosowanie wypełniaczy kwasu hialuronowego:

>> zwiększenie objętości

 • poprawienie konturu ust i ich uwypuklenie,
 • poprawa owalu twarzy,
 • podniesienie policzków lub ich modelowanie.

>> likwidacja i zmniejszenie zmarszczek

 • między brwiami, czoła, wokół oczu,
 • zmarszczek przy uszach,
 • fałdów nosowo-wargowych i zmarszczek,
 • zmarszczek marionetkowych.

>> korekcja twarzy

 • poprawa wyglądu płatków uszu,
 • korekcja nasady nosa,
 • korekcja brody,
 • uniesienie brwi,
 • poprawa nawilżenia i sprężystości skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni.

Wypełniacze, których używamy w Natura Med:

 1. Art Filler – Filorga, francuski lider w dziedzinie medycyny estetycznej, wprowadził wyjątkową linię wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Innowacyjne preparaty ART FILLER® dedykowane są do wypełniania zmarszczek, modelowania i poprawy wolumetrii twarzy, korygowania kształtu i powiększania ust oraz nawilżania i rewitalizacji skóry. Gama ART FILLER® to 4 wypełniacze (Fine Lines, Universal, Volume i Lips), oparte na nowatorskiej technologii TRI-HYAL, które są odpowiedzią na wszystkie potrzeby związane z procesem starzenia się twarzy. Technologia ta polega na wykorzystaniu 3 rodzajów kwasu hialuronowego, które umożliwiają uzyskanie optymalnego efektu odmłodzenia. Po zabiegach twarz wygląda pięknie, młodo, naturalnie i świeżo. Wypełniacze ART FILLER® są tak dopracowane, że pozwalają uniknąć niepożądanego efektu sztuczności i maski. Wypełniacze ART FILLER® to produkty, których skuteczność, bezpieczeństwo i tolerancja zostały potwierdzone w 18 -miesięcznym badaniu klinicznym. Podstawowym składnikiem produktów jest kwas hialuronowy (HA) pochodzenia niezwierzęcego, dzięki czemu jest on znakomicie tolerowany przez organizm i bezpieczny w stosowaniu. W gamie wykorzystano 3 rodzaje kwasu hialuronowego w technologii TRI-HYAL. Dzięki temu preparaty ART FILLER® można stosować do różnych części twarzy, ciała i dłoni. Daje to możliwość likwidowania wszystkich objawów starzejącej się skóry oraz profilaktyki anti-aging. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat to kliknij: tutaj.
 2. StyleAge – Laboratorium Vivacy to francuski producent gamy preparatów StylAge. Skupia uznanych specjalistów z sektora produkcji kwasu hialuronowego, a zwłaszcza wypełniaczy stosowanych w medycynie estetycznej. Ponad dziesięcioletnie doświadczenie założycieli VIVACY w produkcji i dystrybucji produktów kwasu hialuronowego na całym świecie sprawia, iż obecnie jest ono wiodącym ośrodkiem w tworzeniu i produkowaniu innowacyjnych rozwiązań dla rynku medycyny estetycznej. Gama zawiera produkty do mezoterapii, korekcji drobnych, średnich i głębokich zmarszczek; korekcji objętościowych oraz korekcji ust. Wszystkie produkty posiadają certyfikat jakości ISO oraz CE. Na polskim rynku firma obecna jest od lutego 2009 roku.

Najczęściej zadawne pytania

Czy zabieg jest bolesny?

Wystarczy godzinę przed zabiegiem posmarować kremem znieczulającym miejsca iniekcji.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym przynoszą fenomenalne efekty. Efekt utrzymuję się od 1 do 2 lat. 

Jak działa kwas hialuronowy?

Cennik

Nazwa usługiCena
Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowymod 600 zł

Opinie pacjentek

Chciałam wygładzić zmarszczki w naturalny i bezpieczny sposób. Byłam pewna, że niestety nie obejdzie się bez metod inwazyjnych, czyli operacji albo chemicznych preparatów, jednak koleżanka poleciła mi zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego – naturalnego składnika występującego w skórze. Kilka wizyt w klinice Natura Med w Nowym Sączu i nie ma ani zmarszczek, ani skutków ubocznych!

IzaKraków