Peelingi medyczne

Zabiegi złuszczające powierzchowną warstwę naskórka stanowią jeden z najstarszych zabiegów pielęgnacyjnych. Obecne peelingi, zwłaszcza z technologią nanosomów, oraz peelingi złożone, mają na celu nie tylko złuszczanie, ale przede wszystkim przebudowę i zmianę struktury skóry. Najczęściej stosowane są peelingi kwasami owocowymi. Należą do nich kwas glikolowy, mlekowy, cytrynowy, pirogronowy, migdałowy, salicylowy, TCA. Wśród nowych substancji na uwagę zasługuje kwas ferrulowy oraz nanopeelingi. W naszej klinice wykonujemy wszystkie rodzaje peelingów medycznych.

Profesjonalny peeling lekarski mogą Państwo wykonać w naszym gabinecie – Nowy Sącz. Zapraszamy serdecznie na konsultację także Pacjentów z miast: Krosno i Gorlice!

Peptydowy Peeling Biomimetyczny

Innowacyjny peeling nazywanyInnowacyjny peeling nazywany alternatywą toksyny botulinowej. Pierwsze i niepowtarzalne połączenie alfa-hydroksykwasów z peptydami biomimetycznymi.
Innowacyjny peeling nazywany alternatywą toksyny botulinowej. Połączenie alfa-hydroksykwasów z peptydami biomimetycznymi daje niesamowitą skuteczność w terapii zwalczania zmarszczek mimicznych. Kwas mlekowy [20%] oraz glikolowy [20%] oprócz działania stymulującego i wygładzającego spełniają rolę promotorów przejścia kluczowych substancji aktywnych. Przełomowa formuła peelingu aplikowana jest również na okolicę oczu – pod samą linię dolnych rzęs i na górną powiekę, dając efekt silnego wygładzenia linii i zmarszczek. Dodatkowo receptura zawiera komórki macierzyste z winogron, które są źródłem najsilniejszego wymiatacza wolnych rodników – resweratrolu.
Przełomowym składnikiem peelingu jest neuropeptyd – Argirelina® (INCI: Acetyl Hexapeptide-3) w najwyższym efektywnym stężeniu [10%]. Argirelina® jest skróconą formą toksyny botulinowej i działa na tym samym poziomie co botoks, nie wykazując jednak toksyczności. Wykazuje silne działanie wygładzające zmarszczki mimiczne wywoływane pracą mięśni. Argirelina® hamuje wyrzut katecholamin, które są odpowiedzialne za skurcz mięśni, dając efekt widocznego i natychmiastowego wygładzenia bruzd i zmarszczek. Niezależne badania in vitro wykazały zmniejszenie głębokości zmarszczek średnio o 30%. W celu pojędrnienia skóry w formule zastosowano peptydy stymulujące fibroblasty – Matrixyl™ (INCI: Palmitoyl Pentapeptide-4), Regu AGE® oraz Rigin®.
Ich synergiczne działanie przeciwzmarszczkowe porównywalne jest do działania czystego retinolu. Niezależne badania in vitro potwierdziły wzrost syntezy kolagenu typu I o 212%, kolagenu typu IV 327% i kwasu hialuronowego o 267%. Te spektakularne wyniki badań dają podstawę, aby zaliczyć Matrixyl™ do jednej z najbardziej efektywnych substancji przeciwzmarszczkowych dostępnych na rynku składników kosmetycznych. Nowa formuła zawiera kompleks amfoterycznych aminokwasów oraz technologię liposomów, aby działać w głębszych warstwach skóry.

Najczęściej zadawne pytania

Jakie jeszcze peelingi są dostępne?

W naszej klinice wykonujemy różne peelingi, w zależności od wymagań i oczekiwań klienta. Inne stosowane peelingi to np.:

  • Body Peel,
  • TCA Chelatowe,
  • Mandel Peel,
  • Lightening Peel.

Jak wygląda zabieg Body Peel?

Na oczyszczoną skórę ciała nakłada się na kilka minut roztwór Keratolytic Pre-peeling Solution (kwas salicylowy, mlekowy i glikolowy). Preparat nakładany przed wykonaniem peelingu w celu uzyskania kompletnej odnowy całej warstwy rogowej (martwe komórki, łój, nieczystości) i ułatwienia jednolitej penetracji aktywnym czynnikom peelingu. Na tak przygotowana skórę nakłada się kwas glikolowy 70%, który ma za zadanie jej stymulację. Działanie kwasu glikolowego zostaje zatrzymane poprzez dokładne zmywanie preparatu dużą ilością wody. Za każdym razem, kiedy w fazie peelingu dochodzi do przedwczesnej penetracji kwasu glikolowego można użyć neutralizatora.

Czym jest TCA Chelatowe?

TCA Chelatowe pozwala na uniknięcie powikłań typowych dla innych formuł TCA, z których najgorszym jest martwica w głębokich warstwach skóry i przewlekłe stany zapalne z następującymi po nich przebarwieniami. Nie powoduje odczynów alergicznych i nie jest toksyczny. TCA Chelatowe to specjalna formuła zawierająca kwas trójchlorooctowy w postaci maski chelatowej. Dzięki chelatacji z jonami krzemu wiąże się z proteinami komórkowymi warstwy rogowej, uniemożliwiając naruszenie struktury skóry właściwej. Poprzez proces chelatacji, TCA wywołuje jednolitą penetrację i głębokie oddziaływanie na naskórek.

Dlaczego Lightening Peel?

LIGHTENING PEEL – to formuła substancji aktywnych o intensywnym działaniu rozjaśniającym i depigmentacyjnym. Rozjaśnia melaninowe przebarwienia skóry różnego pochodzenia. Kwas kojowy i fitowy działają na inhibitory enzymów odpowiedzialnych za wewnętrzną biosyntezę melaniny. Regulują stężenie związków żelaza, których udział w powstawaniu przebarwień w wyniku osadzania się hemosyderyny został wielokrotnie udowodniony. Połączenie substancji depigmentujących z kwasem glikolowym pozwala na jednoczesne stymulowanie odbudowy tkanki skórnej i ułatwia penetrację czynnikom rozjaśniającym.

Pozwól się rozpieścić!

Cennik

Nazwa usługiCena
Peeling medyczny od 150 zł

Opinie pacjentek

Wszystkim śmiało polecam peeling Yellow Peel w klinice Natura Med w Nowym Sączu! Moja skóra jest wyraźnie rozświetlona, no i pozbyłam się przebarwień!

Maria Nowy Sącz