Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Jak wyleczyć bielactwo za pomocą lasera excimerowego?

Bielactwo jest stanem długotrwałym, w którym na skórze rozwijają się bladobiałe plamy. Jest to spowodowane brakiem melaniny, która jest pigmentem skóry. Bielactwo może dotyczyć każdego obszaru skóry, ale często występuje na twarzy, szyi i dłoniach oraz w załamaniach skóry, np. na łokciach czy pod kolanami. Jasne obszary skóry są bardziej podatne na oparzenia słoneczne, dlatego ważne jest, aby zachować szczególną ostrożność podczas przebywania na słońcu i stosować filtry przeciwsłoneczne o wysokim współczynniku ochrony przeciwsłonecznej (SPF).

Symptomy bielactwa

Obszary skóry najczęściej dotknięte bielactwem to:

  • usta i oczy
  • palce i nadgarstki
  • pachy
  • pachwina
  • genitalia

Czasami może również rozwinąć się tam, gdzie znajdują się cebulki włosów, na przykład na skórze głowy. Brak melaniny w skórze może spowodować, że włosy w dotkniętym obszarze stają się białe lub siwe.

Bielactwo często zaczyna się jako blada plama skóry, która stopniowo staje się całkowicie biała. Środek łaty może być biały, z bledszą skórą wokół. Jeśli pod skórą znajdują się naczynia krwionośne, plama może być lekko różowa, a nie biała.

Leczenie bielactwa za pomocą lasera excimerowego

Laser Excimerowy to bezpieczna i sprawdzona metoda leczenia chorób skórnych, zarówno u dorosłych, jak i u dzieci, które ukończyły drugi rok życia. Laser działa miejscowo, likwidując dokładnie nawet najmniejsze zmiany na skórze, a także niwelując stany zapalne i zaognienia na wybranym obszarze. Punktowe zastosowanie promieniowania zmniejsza ekspozycję zdrowej skóry na promieniowanie, zmniejszając tym samym ryzyko skutków ubocznych leczenia.

Laser Excimerowy działa podobnie do lamp UV, ale przez koncentrację fal z o wiele większą skutecznością. To nie tylko bardziej precyzyjna technika, ale także metoda bezpieczniejsza i mniej dokuczliwa w trakcie trwania zabiegu. Laser działa wykorzystując spektrum promieniowania UVB, o długości fal dopasowanych do posiadanego schorzenia. Technika wykorzystywana przy łuszczycy, bielactwie, łysieniu plackowatym, czy AZS różni się od siebie, żeby jak najlepiej poradzić sobie z uporczywym problemem skórnym. Laser pozwala na dobranie indywidualnych ustawień, stworzonych specjalnie dla każdego pacjenta. Precyzyjna ekspozycja laserowa miejsc zmienionych chorobowo skraca także czas trwania kuracji leczniczej i zmniejsza okres rekonwalescencji.

Czy leczenie bielactwa za pomocą lasera excimerowego jest skuteczne?

Laser excimerowy to silnie skupiona wiązka światła UVB. Dermatolodzy skupiają laser bezpośrednio na rozjaśnionych obszarach skóry za pomocą urządzenia przypominającego różdżkę. Światło UVB może stymulować repigmentację skóry, przywracając kolor białym plamom. Zabieg ten jest bezbolesny i można go wykonać w gabinecie lekarskim w mniej niż pół godziny. Aby osiągnąć pożądane rezultaty, zwykle wymagane są wielokrotne sesje, a dermatolodzy mogą zasugerować sesje dwa razy w tygodniu przez cztery do sześciu miesięcy przed ustaleniem, czy konieczne jest dalsze leczenie.

Jaka działa leczenie bielactwa za pomocą lasera excimerowego?

Fototerapia wykorzystuje światło ultrafioletowe — ten sam rodzaj światła, który można znaleźć w naturalnym świetle słonecznym — które zostało specjalnie przefiltrowane, aby dostarczać tylko te długości fal, które są najbardziej przydatne do stymulacji repigmentacji. Ekspozycja na te skupione promienie ultrafioletowe, zwane promieniami UVB, może zwiększyć liczbę melanocytów w obszarach skóry dotkniętych bielactwem i zapobiec tworzeniu się nowych białych plam.

Podstawowe zastosowanie:

  • leczenie łuszczycy
  • zminimalizowanie oznak bielactwa
  • przeciwdziałanie i leczenie łysienia plackowatego
  • leczenie i łagodzenie objawów AZS

Sprawdź, jak wyleczyć bielactwo za pomocą lasera excimerowego? Sprawdź ofertę w naszej klinice: https://www.naturamed.pl/.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down