Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Jak uzyskać naturalny efekt przedłużania rzęs?

Oczy to zwierciadło duszy. Głębokie spojrzenie dodaje urody i hipnotyzuje. Niestety nie każda pani obdarzona jest piękną oprawą oczu. Krótkie, cienkie i proste rzęsy sprawiają, że nawet najpiękniejszy make-up oka nie wygląda tak spektakularnie, jak by mógł. Na szczęście z pomocą przychodzi kosmetyka. Zabiegiem, który przedłuża rzęsy, jest Secret Lashe. Gwarantuje on naturalny efekt, który zachwyci każdą kobietę. Na czym polega przedłużanie rzęs tą metodą? Jak się do niego przygotować?

Naturalny efekt przedłużania rzęs

Kosmetyka zna wiele metod przedłużania rzęs. To, która metoda zostanie zastosowana, powinno być dobrane  do potrzeb i oczekiwań klientki. Ważne jest również, aby dobrać sztuczne rzęsy do kondycji tych naturalnych. Pozwoli to osiągnąć naturalny i lekki efekt, który nie będzie przerysowany, sztuczny i niedopasowany do urody.

Na czym polega przedłużanie rzęs?

Zabieg przedłużania rzęs polega na doklejaniu sztucznych włosków do tych naturalnych. Sztuczne rzęsy mogą być syntetyczne, z jedwabiu lub naturalnego włosia norki. Zastosować można sztuczne rzeczy o różnej grubości, długości, skręcie. Ważne, aby pasowały one to naturalnych włosków, które mają być zagęszczone czy przedłużone. Sam zabieg jest bezbolesny i bezpieczny dla oczu. Idealnie uzupełni sylwestrowy makijaż oka czy też ten wykonany na wielką okazję.

Zabieg zagęszczania rzęs może być wykonywany różnymi technikami. Najbardziej spektakularne efekty osiąga się, stosując metodę 1:1. Skorzystać z niej można w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med. Technika ta polega na tym, że do każdej pojedynczej, naturalnej rzęsy doklejana jest ta sztuczna. Dzięki temu te doklejone doskonale imitują prawdziwe włoski. Efekt głębokiego spojrzenia podwyższą podkuty z serii Secret Lashes, które są lekkie, wodoodporne i wysokiej jakości. Aby wyglądały doskonale, nie trzeba ich malować. Sztucznym rzęsom nie szkodzą też kąpiele ani treningi na basenie czy duże promieniowanie słoneczne. Ze względu na precyzje metody 1:1 przedłużenie rzęs może trwać nawet do 180 minut.

Przedłużanie rzęs – ile utrzymuje się efekt gęstych rzęs?

Przedłużenie rzęs to idealny zabieg dla pań, które nie lubią się malować i nie mają czasu na poranny make-up. Efekt zagęszczenia rzęs utrzymuje się 4-5 tygodni, a jest to powiązane z naturalnym cyklem wzrostu włosa. Aby nadal móc cieszyć się gęstymi i długimi rzęsami, co ok. 1,5 miesiąca trzeba uzupełniać sztuczne rzęsy. Należy również pamiętać, że przedłużone rzęsy powinno się szczotkować dwa razy dziennie przy użyciu specjalnej szczoteczki. O efekcie zagęszczania rzęs Secret Lashes więcej można dowiedzieć się na stronie https://www.naturamed.pl/.

Jak dbać o sztuczne rzęsy?

Przy zabiegu przedłużania rzęs najważniejsze są pierwsze 48 godzin. To w tym czasie wiąże się klej, który mocuje rzęsy. Nadmierne pocieranie, częste pocieranie oczu czy korzystanie z sauny może spowodować uszkodzenie sztucznych rzęs. Po tym czasie również powinno się traktować przedłużone rzęsy z odpowiednim wyczuciem. Najważniejsze zasady to:

  • Nie pocieraj i nie dotykaj oczu, by nie narażać ich na uszkodzenia i przedwczesne wypadanie,
  • Nie mocz rzęs – nie nurkuj na basenie, nie myj oczu, uważaj podczas brania prysznica i mycia głowy, aby woda nie zalewała oczu,
  • Nie nakładaj na okolice oczu substancji tłustych – ostrożnie aplikuj korektor i fluid, ponieważ większość tych kosmetyków zawiera substancje oleiste.
  • Nie używaj tłustych kremów na okolice oczu.
  • Jeśli malujesz dolne rzęsy tradycyjnym tuszem, to wybierz taki, który nie zawiera tłustych substancji. Jeśli chcesz sporadycznie pomalować sztuczne rzęsy (nie powinnaś robić tego często), zastosuj specjalne tusze dedykowane sztucznym rzęsom.
  • Nie używaj zalotki – w przeciwnym razie możesz połamać rzęsy.
  • Najlepiej śpij na wznak i unikaj wtulania twarzy w poduszkę.

Dodatkowo konieczne jest również mycie doklejonych rzęs. Pielęgnacja sztucznych rzęs opiera się na ich przemywaniu wodą, ale nie moczeniu. Do codziennego zabiegu można wykorzystać zwykłą wodę lub płyn micelarny, ale ten bez substancji oleistych w składzie.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down