Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Usuwanie niechcianego tatuażu - poznaj jedyny skuteczny sposób!

Twój tatuaż przestał być ozdobą i stał się niechcianą pamiątką, której za wszelką cenę chcesz się pozbyć? Jedynym rozwiązaniem wydaje się zakrywanie tatuażu ubraniem, choć i to nie zawsze jest możliwe. Spokojnie, niechciany tatuaż wcale nie musi pozostać z Tobą na zawsze! Usunięcie tatuażu jest dziś nie bardziej skomplikowane niż jego zrobienie.Takie możliwości daje wyłącznie zabieg laserowy. Sprawdź na czym polega i jak przebiega laserowe usuwanie tatuażu w Akademii Zdrowia i Urody NaturaMed w Nowym Sączu. 

Dlaczego decydujemy się na usunięcie tatuażu?

Zadaniem tatuażu jest zdobienie ciała. Kiedy decydujemy się na zrobienie tatuażu najczęściej kieruje nami chęć wyrażenia siebie, nadania swojemu ciału niepowtarzalności poprzez oryginalny wzór. Niekiedy wzór traci swoją ważność, staje się nieaktualny lub po prostu przestaje nam się podobać. Wiele osób postanawia zrobić tatuaż w bardzo młodym wieku. Decyzja ta często jest nieprzemyślana, a wzór tatuażu podyktowany obowiązującymi trendami. Innym częstym powodem decyzji o usunięciu jest niezadowolenie z efektu tatuażu. Może on być rozbieżny z naszymi oczekiwaniami, jeśli nie udamy się do profesjonalnego studia tatuażu. 

Jak skutecznie usunąć tatuaż?

W Akademii Zdrowia i Urody NaturaMed w Nowym Sączu tatuaż usuniesz nie tylko skutecznie, ale także szybko i bezpiecznie. Jedynym sposobem, dającym w pełni satysfakcjonujące efekty jest zabieg laserowy. Laseroterapia stanowi alternatywę przede wszystkim dla metody chirurgicznej, która bez konieczności przeszczepu skóry, jest w stanie usunąć jedynie niewielki tatuaż. Dodatkowo, jest to zabieg inwazyjny, pozostawiający na skórze bliznę. Inne metody usuwania tatuażu, takie jak dermabrazja, krioterapia czy stosowanie kremu zmiękczającego, wykazują się średnią skutecznością, najczęściej nie usuwają wzoru w całości lub jedynie go rozjaśniają. Zabieg laserowy trwa stosunkowo krótko i należy do komfortowych. Specjalista dobiera długość fali do rodzaju barwników zastosowanych w tatuażu. Niska inwazyjność terapii laserowej pozwala Ci szybko wrócić do codziennych obowiązków. Ilość zabiegów jest dobierana przez naszych specjalistów indywidualnie i będzie zależna od wielkości, kolorystyki i nasycenia obrazka. Tatuaż zazwyczaj trwale znika po kilku sesjach laseroterapii, wykonywanych w około 4-8 tygodniowych odstępach.  

Jak wygląda zabieg usuwania tatuażu laserem?

W Akademii Zdrowia i Urody NaturaMed w Nowym Sączu do usuwania tatuażu używamy nowoczesnego lasera Q-switch. Urządzenie to, emituje wiązkę światła o zmiennej długości. 

Światło, które produkuje laser jest pochłaniane przez barwnik tatuażu. Cząsteczki barwnika są rozbijane i wydalane z organizmu, proces ten określa się mianem efektu akustycznego. Zabieg laserem Q-switch nie powoduje poparzeń skóry, gdyż urządzenie jest wyposażone w system chłodzenia. Zabieg nie wymaga też rekonwalescencji, bezpośrednio po nim możesz wrócić do codziennych zajęć. Laseroterapia jest komfortowa i bezbolesna.

Jakie są efekty usuwania tatuażu laserem?

Zabieg laserowy jest metodą, która całkowicie usuwa barwnik tatuażu. Laser nie pozostawia na skórze blizn ani przebarwień. W pierwszych tygodniach po zabiegu może utrzymywać może się zaczerwienienie i mogą pojawić się niewielkie strupki. Bezpieczna jest także skóra znajdująca się dookoła tatuażu - laser oddziałuje wyłącznie na barwnik. Dla posiadacza niechcianego tatuażu oznacza to szybkie pozbycie się szpecącego obrazka lub tatuażu, który stracił na znaczeniu i przestał pełnić swoją funkcję. Dzięki temu wraca zadowolenie ze swojego ciała i często także swoboda w wyborze ubrania - nie musi już ono zasłaniać tatuażu.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down