Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Jak usunąć makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to ozdoba, która dodatkowo potrafi ułatwić życie. Nie trzeba codziennie wykonywać zwykłego makijażu, a wieczorem go zmywać, by następnego dnia kopiować te czynności. Problem zaczyna się gdy makijaż permanentny z jakiegoś powodu nie spełnia naszych oczekiwań. Niegdyś nie pozostawało nic innego niż pogodzić się z tym faktem i znosić mankamenty. Dziś istnieje metoda na skuteczne usuwanie makijażu permanentnego.

Korekta makijażu permanentnego

Kobieta doceniają wygodę, jaką daje makijaż permanentny - codziennie mogą zaoszczędzić czas, jaki do tej pory zajmowało im zrobienie perfekcyjnej kreski na oku czy obrysowanie konturu ust. Jednak zdarza się, że zamiast dodawać, makijaż permanentny ujmuje uroku. Przyczyną może być nieumiejętne jego wykonanie czy niespełnienie oczekiwań klientki. Codzienna, ręczna korekta makijażu permanentnego niekiedy zajmuje więcej czasu niż sam makijaż, dlatego dużo korzystniejsze może okazać się jego usunięcie. W naszej Akademii Zdrowia i Urody NaturaMed zajmujemy się laserowym usuwaniem makijażu permanentnego nowoczesnym urządzeniem Q-switch. Jego światło pokonuje barierę naskórka, wnika w skórę i działa na pigment. Laser emituje wiązkę światła o zmiennej długości, która uzależniona jest od rodzaju wykorzystanych barwników, przy czym działa jedynie na miejsca, gdzie znajduje się barwnik, omijając pozostałe tkanki, co czyni zabieg nie tylko skutecznym, ale również bezpiecznym.

Sprzęt do makijażu permanentnego

Laser Q-switch może usunąć nie tylko makijaż permanentny, ale także tatuaże, jednak jego skuteczność jest uzależniona od tego, czy wiemy dokładnie jakie barwniki zostały użyte, na jaką głębokość zostały wprowadzone – jest to dużo prostsze w przypadku makijażu. Laser podgrzewa fragment skóry, w której zaaplikowany został barwnik, działanie ciepła powoduje, że dochodzi do rozbicia komórek z barwnikiem, a małe fragmenty pigmentu zostają usunięte z organizmu w procesach metabolicznych. Procedurę tą można powtarzać aż do osiągnięcia zadowalających efektów. Nasi specjaliści podkreślają, że skóra w miejscu zabiegu najpierw staje się biała, a następnie czerwona - czasem pojawia się także niewielki obrzęk. Wszystkie tego typu zjawiska są naturalne i znikają po kilku dniach od zabiegu.

Usuwanie makijażu permanentnego laserem - przeciwwskazania

Usuwanie makijażu permanentnego niekiedy przynosi efekty dopiero po kilku zabiegach. Niestety, ilość zabiegów koniecznych do trwałego i całkowitego usunięcia makijażu permanentnego nie jest możliwa do określenia z góry. W naszej Akademii NaturaMed zawsze podkreślamy naszym pacjentkom, że zależy to od wielkości, gęstości, rodzaju użytego barwnika, koloru makijażu, głębokości położenia pigmentu, odcienia skóry i indywidualnej reakcji organizmu. Dlatego warto najpierw skontaktować się z naszymi specjalistami, którzy krok po kroku wskażą, jakie efekty można osiągnąć oraz sprawdzą, czy istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Należą do nich:

  • infekcje i stany zapalne w miejscu zabiegowym,
  • choroby autoimmunologiczne lub nowotworowe,
  • zażywanie antybiotyków i niektórych leków,
  • skłonność do blizn przerostowych,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • ciąża lub karmienie piersią.

Więcej informacji na temat usuwania makijażu permanentnego na www.naturamed.pl

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down