Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Usuń nieprzyjemne odciski i modzele przy pomocy lasera!

Dermatochirurgia laserowa bardzo często wykorzystywana jest w walce z problemami podologicznymi, jak np. odciski i modzele, które najczęściej tworzą się w wyniku noszenia niewygodnego obuwia. Niektóre osoby mogą mieć też tendencję do pojawiania się takich zmian, która najczęściej związaną jest bezpośrednio z ich anatomią stopy, posiadanymi już zwyrodnieniami lub sposobem chodzenia.

Modzele i odciski są bardzo uciążliwe w codziennym życiu. Wie o tym każdy, kto choć raz miał je na stopie. Tworzą się z tego powodu, że skóra naturalnie zabezpiecza się przed uciskiem i obtarciami, tworząc pogrubione obszary skóry.

Modzele, nagniotki i odciski, poza nieestetycznym wyglądem i tym, że sprawiają ból podczas chodzenia, są też niebezpieczne dla zdrowia, ponieważ często pękają. Przerwana ciągłość skóry zwiększa ryzyko zakażeń bakteryjnych. To kilka głównych powodów, dla których warto zdecydować się na usunięcie odcisków i modzeli, np. przy pomocy dermatochirurgii laserowej.

Dermatochirurgia laserowa w leczeniu modzeli i odcisków - poznaj laser diodowy

Laser diodowy o długości fali 940 nm doskonale sprawdza się w leczeniu modzeli i odcisków. Zasadniczo laseroterapia jest uważana za najskuteczniejszą metodę, zdecydowanie lepszą niż klasyczne usuwanie zrogowaceń stopy wykonywane u podologa.

Zaletą lasera diodowego jest to, że trafia on dokładnie w miejsce występowania zmiany skórnej, którą planujemy usunąć. Fala lasera nie oddziałuje zbyt długo, bo czas jej działania jest maksymalnie skrócony, przez co laseroterapia należy do bardzo bezpiecznych zabiegów.

Już po jednym zabiegu dermatochirurgii laserowej stopa zostaje wyleczona z odcisków i modzeli, dzięki czemu pacjenci od razu odczuwają znaczącą poprawę komfortu chodzenia. Nie doznają już bólu, mają większy zakres ruchów i czują się lekko podczas chodzenia.

Specjaliści Akademii Zdrowia i Urody Natura Med podkreślają, że użycie lasera wysokoenergetycznego jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż tzw. zimna laseroterapia, ponieważ w ten sposób można uzyskać lepszą penetrację tkanek, szybsze i bardziej widoczne efekty przy krótkim oddziaływaniu lasera na tkanki. Dodatkowo laser diodowy jest urządzeniem o właściwościach wirusobójczych, bakteriobójczych i grzybobójczych.

Jak zapobiegać powstawaniu odcisków i modzeli?

Najlepszą metodą jest wybór odpowiedniego rodzaju obuwia, a przynajmniej dobrze sprofilowanych wkładek. Można zamówić wkładki ortopedyczne dobierane komputerowo stricte pod stopę danej osoby. Jednak sama wkładka to jeszcze nie wszystko. But nie może być zbyt wąski lub wykonany z bardzo twardego materiału. Najbardziej polecane jest obuwie skórzane, które dostosowuje się do stopy, np. rozciągając się podczas chodzenia, a dodatkowo jest przewiewne. Istotne jest także regularne ścieranie martwego naskórka stóp za pomocą np. pumeksu.

Ważna jest także codzienna pielęgnacja stóp. Używanie kremów do stóp ze składnikami zmiękczającymi skórę (np. mocznik), powoduje, że jest ona miększa i dobrze nawilżona, a co za tym idzie również bardziej odporna na wszelkiego rodzaju otarcia. Na właściwą pielęgnację skóry i szybkie reagowanie, gdy pojawią się na niej modzele i odciski, powinny zwrócić uwagę przede wszystkim osoby ze słabym krążeniem krwi i diabetycy, u których występuje ryzyko tzw. stopy cukrzycowej. Takie osoby są też narażone na różne powikłania, dlatego tak ważne jest, aby skonsultowały się z lekarzem w sprawie wyleczenia problemów skórnych u stóp. Regularne nakładanie kremu pozwala też zachować odpowiednią elastyczność skóry.

Do czego jeszcze wykorzystuje się dermatochirurgię laserową?

Dermatochirurgię lasowerową, czyli laseroterapię, wykorzystuje się także w celu usunięcia różnych zmian skórnych, jak np. kłykciny kolczyste, brodawki wirusowe i łojotokowe, włókniaki, kaszaki i prosaki oraz rogowacenia słoneczne.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down