Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Ultraformer - najlepszy sposób na cellulit

Ultraformer jest urządzeniem bazującym na technologii HIFU, czyli zogniskowanej fali ultradźwiękowej służącej do selektywnego oddziaływania na skórę. HIFU Ultraformer III oddziałuje na określony obszar, powodując mikrouszkodzenia, co w rezultacie stymuluje kolagen do odbudowy. Dlatego to doskonały zabieg, który pomoże uporać się w walce z cellulitem.

Czym jest technologia Ultraformer?

Ultraformer jest urządzeniem wykorzystującym punktowo zogniskowanej wiązki ultradźwięków o dużych wartościach natężenia. Emitowane są przez głowicę z półprzewodnikiem, a później kondensowane. W wyniku tego procesu generowany jest bodziec cieplny, który powoduje precyzyjne, punktowe przegrzanie skóry. Na skutek tego zabiegu powstaje koagulacja, czyli proces ścinania się białek, w tym włókien kolagenowych. Dzięki temu stymulowane są procesy regeneracyjne, a tym samym poprawia się napięcie i jędrność skóry. Mimo temperatury sięgającej nawet 75 stopni Celsjusza, zabieg nie powoduje przegrzania ani uszkodzenia tkanek otaczających.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabieg Ultraformer zdecydowanie przyda się osobom walczącym z cellulitem. Doskonale sprawdza się u osób pragnących ujędrnić skórę po ciąży lub utracie wielu kilogramów. Przyda się także osobom, które zauważyły wyraźny spadek jędrności skóry pojawiający się wraz z wiekiem.

Ultraformer III efekty zabiegu

Po zabiegu można spodziewać się poprawy elastyczności skóry, jednak pierwsze znaczące efekty widać po około 2-3 miesiącach. Trzeba jednak pamiętać, że każdy problem z cellulitem jest indywidualny. Czasami potrzebny jest dodatkowy zabieg, który utrwali otrzymane efekty. Należy pamiętać, że przed każdym zabiegiem należy skonsultować się ze specjalistę, by określić efekty zabiegu i konieczność powtórzenia zabiegu.

Dlaczego warto wybrać HIFU Ultraformer IIII na cellulit?

Zabiegi HIFU to unikalna metoda pozwalająca na bardzo silną stymulację tkanek bardzo blisko głębokich warstw skóry i podskórnej warstwy tłuszczu. Skumulowana energia wnika w komórki tłuszczowe znajdujące się tuż pod skórą. W ten sposób ulegają uszkodzeniu i stopniowemu usuwaniu z organizmu w drodze procesów metabolicznych. W rezultacie redukcja komórek tłuszczowych prowadzi do zanikania czynnika powodującego rozpychanie wiązań włóknistych i wypychania "bąbelków" skóry. Kiedy temperatura skupia się w danym punkcie, ultradźwięki pozwalają stymulować włókna kolagenowe skóry właściwej i wiązań włóknistych, dzięki temu skóra odzyskuje jędrność i elastyczność, co doprowadza do wyrównania jej powierzchni.

Czy zabieg Ultraformer jest bezpieczny?

Zabiegi HIFU Ultraformer III uważa się wyjątkowo bezpieczne, a zdecydowanie mniej inwazyjne od laseroterapii. Jednak przy tego typu zabiegu stosowane są ultradźwięki o znacznie silniejszej częstotliwości, co może wywołać nieznaczne dolegliwości bólowe lub bardzo płytkie oparzenia skóry. Bez obaw dolegliwości znikają po kilku dniach i nie pozostawiają po sobie śladu. Dla lepszego komfortu pacjentów przed zabiegiem podaje się środki znieczulające.

Więcej informacji na temat walki z cellulitem przy zastosowaniu zabiegu HIFU Ultraformer można znaleźć na stronie naszej kliniki NaturaMed w Nowym Sączu.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down