Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

TOP 5 zabiegów odmładzających

Wraz z upływem lat stan naszej skóry ulega licznym zmianom. Część z nich sprawia, że możemy czuć się mniej komfortowo, pewnie czy atrakcyjnie. W takich momentach warto sięgnąć po skuteczne sposoby medycyny estetycznej, dzięki którym pomożemy naszej skórze w regeneracji oraz odbudowie uszkodzonych komórek. Dzięki rozwojowi techniki, medycyna estetyczna pozwala nam na wykonywanie zabiegów, które przy małej ingerencji są w stanie znacząco poprawić wygląd naszej skóry. Warto poznać nowe rozwiązania, które pomagają nam zaopiekować się zmieniającym się ciałem. Poznajcie TOP 5 zabiegów odmładzających.

Spis treści

 

  1. Powrót do tradycji - medycyna chińska
  2. Komórki macierzyste CGF - źródło piękna w każdej z nas
  3. Niechirurgiczny lifting twarzy
  4. Mikrodermabrazja
  5. Hydra Booster - zabieg głęboko nawilżający i odmładzający

Powrót do tradycji - medycyna chińska

Medycyna chińska, w przeciwieństwie do medycyny europejskiej, nie zrezygnowała nigdy z patrzenia na ciało człowieka w sposób holistyczny. Dzięki temu większość tradycji i wierzeń związanych z leczeniem, opartych jest na całościowym podejściu do problemu. Jest to szczególnie ważne w przypadku medycyny estetycznej - bardzo często okazuje się, że odpowiednio wykonany masaż twarzy może zadziałać lepiej niż lifting. Dlatego myśląc o zabiegach odmładzających warto zatrzymać się dłużej przy tradycyjnej akupunkturze oraz terapii próżniowej wykorzystującej chińskie bańki.

Akupunktura jest metodą leczenia, w trakcie której oddziaływuje się na konkretne miejsca na ciele człowieka, wykorzystując w tym celu nakłuwanie. Owe punkty są skupione meridianach-liniach przebiegających wzdłuż kanałów, którymi krąży w organizmie energia życiowa. Oddziaływując na nie w odpowiedni sposób możemy doprowadzić do pobudzenia przepływu uzdrawiającej energii. Pobudzamy do działania mechanizmy odpowiedzialne za odnowę i regenerację, dzięki czemu nowe komórki naszego ciała szybciej i sprawniej zastępują te stare. Wyróżniamy różne metody wykonywania akupunktury, takie jak na przykład tradycyjne igły akupunkturowe, magnetopunktura, kriopunktura, laseropunktura, aurikulopunktura. Skuteczną metodą jest również terapia próżniowa chińskimi bańkami, w trakcie której w wybranych miejscach na ciele przystawia się specjalne bańki chińskie, które pomagają w regulacji przepływu energii.

Komórki macierzyste CGF - źródło piękna w każdej z nas

Komórki macierzyste CGF czyli Concentrated Growth Factors, wykorzystywane są w medycynie regeneracyjnej i estetycznej ze względu na niezwykły efekt, jaki pozwalają osiągnąć. Zabieg CGF wykonuje się przy użyciu narzędzi do mezoterapii oraz komórek macierzystych, pozyskanych z krwi pacjentki lub pacjenta. Zabieg ten jest niezwykle skuteczny i bezpieczny, dzięki czemu pozwala nam na nie ryzykowną redukcję zmarszczek, poprawę jędrności skóry, a w niektórych przypadkach nawet na terapię łysienia.

Zabieg mezoterapii w Naturamed w Nowym Sączu, wykorzystujący CGF oraz komórki macierzyste, pozwala na stymulację naturalnych procesów odbudowy skóry. Dzieje się to za pomocą intensyfikacji syntezy kolagenu, pobudzenie wzrostu fibroblastów i uruchomienie mikrokrążenia. Wszystkie te czynniki pełnią kluczową rolę w odbudowie struktury naszej skóry. Wspierając ją w ten sposób od środka sprawiamy, że w przeciągu krótkiego czasu możemy obserwować zadowalające efekty. W zależności od tego, jaki obszar ciała chcemy zregenerować, mamy do wyboru różne preparaty CGF:

  • CGF harmony - spłycanie zmarszczek, intensywna regeneracja skóry
  • CGF liquid - pomaga w problemach takich jak wypadanie włosów czy zmarszczki mimiczne
  • CGF one - odmładzanie delikatnej skóry dłoni, okolic oczu, ust i skóry głowy
  • CGF harmony gentleman & CGF one gentleman - dedykowane dla mężczyzn, stymulujące regenerację skóry

Niechirurgiczny lifting twarzy

Jest to metoda, która pozwala na odtworzenie trójwymiarowego wyglądu twarzy, bez ingerencji chirurgicznej. Wykorzystując specjalnie spreparowane komórki zrębu, komórki tłuszczowe oraz osocze pacjentki, metoda ta pozwala na osiągnięcie unikalnych efektów, harmonizujących z indywidualnym wyglądem twarzy. W skład niechirurgicznego liftingu twarzy wchodzi kilka zabiegów, które mogą być samodzielnymi formami stymulacji komórek naszego ciała.

Zaczyna się od regeneracji naskórka, który polega na złuszczaniu obumarłych warstw skóry oraz rozluźnianiu połączeń międzykomórkowych. W ten sposób skóra zostaje przygotowana do dalszych etapów pomagających na aplikacji kolagenu typu III oraz elastyny. Zabieg ten wykonuje się przy użyciu mezoterapii z użyciem płytkowych czynników wzrostu pacjenta oraz małocząsteczkowych fragmentów kwasu hialuronowego i antyoksydantów. Następnym krokiem jest regeneracja powierzchownych zmarszczek lub regeneracja skóry właściwej, które odbywają się z wykorzystaniem aktywnego osocza pacjentki. Kolejnym etapem jest regeneracja kości policzkowych - przy pomocy osocza i komórek pacjenta powstaje wypełniacz pozwalający na odwzorowanie kości policzkowych zgodnych z unikalnym kodem genetycznym pacjentki.

Mikrodermabrazja

W przypadku, gdy na naszej skórze zaobserwujemy pierwsze oznaki starzenia możemy skorzystać z metody mikrodermabrazji, czyli mechanicznego złuszczania naskórka. W trakcie tego zabiegu dochodzi do usunięcia górach warstw naskórka, co prowadzi do produkcji nowych i silnych komórek. Dzięki zabiegowi możemy nie tylko poprawić elastyczność czy koloryt naszej skóry, ale również doprowadzić do spłycenia pierwszych zmarszczek. Pierwszym etapem zabiegu jest dokładne i dogłębne oczyszczenie powierzchni skóry z wszelkich zanieczyszczeń, takich jak nadmiar sebum, kurzu czy potu. Najczęściej wybierana jest mikrodermabrazja diamentowa, która polega na złuszczaniu skóry za pomocą głowic zaopatrzonych w pierścienie ścierające, wykonane z naturalnego lub sztucznego diamentu. Ten rodzaj zabiegu polecany jest szczególnie osobom z delikatną i wrażliwą skórą. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i nie wymaga intensywnej regeneracji - możemy powtarzać go trzy - cztery razy do roku.

Hydra Booster - zabieg głęboko nawilżający i odmładzający

Dzięki innowacyjnemu połączeniu dwóch aktywnych preparatów wykorzystywanych do mezoterapii - NCTF 135HA oraz M-HA 18 z kwasem hialuronowym i glicerolem. Pierwszy z nich zawiera aż 53 niezbędne dla skóry składniki, które pozwalają na prawidłowe funkcjonowanie skóry. Są to między innymi witaminy, aminokwasy, antyoksydanty, koenzym i minerały. Druga z substancji, pozwala na głębokie nawilżenie i ujędrnienie skóry, co więcej wspiera komórki w walce z wolnymi rodnikami. Połączenie tych dwóch produktów pozwala naszej skórze na zastrzyk niezwykle odżywczych substancji. Zabieg Hydra Booster pozwala na wielopoziomowe nawilżenie wszystkich warstw skóry i naskórka. Dzięki temu prowadzi do odbudowy struktury skóry, wpływając na jej gęstość czy wygładzenie zmarszczek. Pozwala zwiększyć elastyczność i jędrność skóry. Zabieg ten możemy stosować jako profilaktyczne wsparcie, lub w nagłych przypadkach, gdy nasza skóra wymaga szybkiej regeneracji. Ważne jest też to, że Hydra Booster może być również stosowany na szyję, dekolt, łokcie, kolana i stopy.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down